Палац в Андрушівці

Затишне сімейне гніздечко в маленькому сільському містечку серед краси житомирської землі на службі музи наук і знань.

Архітектурна перлина, що мінялася в дусі модних тенденцій разом з ростом добробуту господарів, в образі якої залишили свій відбиток всі архітектурні стилі.

Читати далі »

Парк Терещенко в Андрушівці

Древній зелений муаровий плащ поміщицької садиби, в кроні дерев якого заплуталися запах фінансового успіху, гіркота втрати, азарт революції і сльози війни…

Тут час ніби застиг на десятиліття, затишно заснувши на березі кришталевого озера, і лише дитячі голоси і веселий шкільний дзвінок нагадує про тріумф життя над небуттям.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці в Андрушівці

Зникла на сім десятиліть святиня як випробування на силу віри андрушівської пастви вищими силами для її утвердження та зміцнення через покоління.

Маленький новий храм на новому місці, але з колишньою сутністю лише підтверджує слабкість і швидкоплинність людської волі перед лицем Всевишнього.

Читати далі »

Алея Слави в Андрушівці

Безмовний куточок скорботи серед зелені старого парку як мала дещиця тих сліз і горя, які пролила Україна про своїх дітей в чорні дні Другої світової.

Алея тих, чий подвиг не померкне навіки, чиї імена назавжди закарбувала історія на великому серці житомирської землі.

Читати далі »

Річка Чорна Руда

Хранитель давньої історії містечка, блакитні води якого бачили його продувані всіма вітрами порожні вулиці і будівництво розкішного палацу, слухали малиновий передзвін церковних дзвонів і метушливий шум роботи на благо бога комерції, щоб на собі випробувати весь жах війни і змити її кривавий слід.

Тонка стрічка на талії красуні-садиби як витончений штрих підкресленої краси, без якого немислима гармонія.

Читати далі »

Андрушівська винокурня (спиртзавод)

Одна з маленьких частинок великих статків, що забезпечували роботою сотні, дали освіту тисячам і вилікувати десятки тисяч.

Одна з ластівок зародження нового капіталістичного часу на українській землі, політ якої обірвала червона чума.

Читати далі »