Bahati Царська статуя, узурпована фараоном Рамзесом VІ. Єгипет, Фіви. Період Нового царства ХІІІ ст. до н. е., ХХ династія, тобто – це час правління Рамзесів. Зберігається у залі №4 Дніпровського національного історичного музею. З колекції О.М. Поля.
Bahati В Національний музей Тараса Шевченка повернули світлину Кобзаря, втрачену під час Другої світової війни. Фото зроблене в Петербурзі у 1858-1859 роках. Це одна з одинадцяти прижиттєвих світлин Кобзаря. На звороті є довоєнний штамп Будинку-музею Тараса Шевченка. Світлину вивезли у 1943 році.
Bahati Об'єкт "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва", виявлений під час розкопок на Поштовій площі, став пам’яткою національного значення
Bahati Карета, XVIII ст. (дерево, шкіра, метал). французького виробництва. У 1787 році її подарували архієпископу Амвросію. Деякий час перебувала в Потьомкінському палаці, а після 1847 року її придбав П.Д. Алексєєв. Його син Георгій Петрович на початку ХХ століття передав її в музей.
Bahati Надгробна стела гладіатора Посейдонія, І століття, Римська імперія. Зараз зберігається в Одеському археологічному музеї.
Bahati Пронизки кістяні, підвіски з ікл хижаків, та по центру підвіски (амулети) з нижніх щелеп дрібного хижака, ймовірно лисиці. Катакомбна археологічна культура. Розкопки ДНІМ, 1984-89 років в Томаківському районі.
Bahati Зала запорозького козацтва за часів директорства Горпини Ватченко. Наразі це вже одна з виставкових залів музею. Фото з фондів Дніпровського історичного музею ім. Дмитра Яворницького.
Bahati Кімната-музей, присвяченої Д.І. Яворницькому відкрита в липні 1964 року. Світлина Юрія Воротнікова, 1964 рік. Зберігається в фондах Дніпровського історичного музею.
Bahati Глечик (кераміка, розпис), Пабло Пікассо (1881 - 1973). Зараз зберігається в Пархомівському історико-художньому музеї Харківщини.
Bahati Деталь розпису склепу № 9. Зображення килима і скіфа, що грає на лірі. Неаполь Скіфський (грец. Νεάπολις) — столиця скіфського царства в Криму в 3—2 століттях до н. е Розташований на місці українського міста Сімферополь (зараз в окупації).
vidish Українські науковці з’ясували, навіщо трипільці створювали міні-копії своїх хат ще 6000 років тому. Мініатюри зберігають у собі частинку їхнього світогляду. Моделі були частиною ритуалу, присвяченого будівництву або поклонінню духам.