Овідій Назон Публій (43 до н.е.-17 н.е.) закінчив «Метаморфози» 7-го року. Це була дуже складна робота. Під виглядом епічного твору, який можна побачити в використанні гекзаметра, вірша епічної поезії і в загальному тоні композиції, Овідій представляє нам в 15 книгах більше 250 міфологічних оповідань, пов'язаних між собою без пауз. Вони починаються з упорядкування первісного Хаосу, який породжує створення всесвіту і механізм постійного перетворення і появи Богів і людей. І триває перемогою олімпійських Богів проти велетнів і всесвітнім потопом, який поклав кінець життя на землі. Потім життя повертається через Девкаліона і Пирру, єдиних людей, що вижили, і починається сюжет метаморфоз і міфологічних історій про богів, малих божеств, героїв і смертних аж до Троянської війни (книга XII).
Звідти, з прибуттям Енея в Італію після руйнування Трої, починається цикл римських міфів, який закінчується перетворенням в зірку душі Юлія Цезаря (книга XV).
Поема вважається одним з найпопулярніших творів з міфології, перлиною римської літератури, ставши найвідомішим твором середньовічних письменників і тому має великий вплив на середньовічну поезію.
Міфологічні джерела Овідія фокусуються на всій попередній літературній традиції: Гомер, Гесіод, грецькі й елліністичні трагічні поети, Теокріт, Каллімах та ін.
Від середньовіччя до наших днів було безліч різних перекладів і видань, деякі з яких ілюстровані, а інші - тільки з текстом. Серед тих, які я вибрав, щоб представити деякі з його чудових робіт, один з перекладачів Ніколас, Ренуара 1651 роки з ілюстраціями Ж. Матеуса і І. Бріо, чия назва: «Метаморфози Овідія. Традуіти в прозі Франсуаза і ін., Присвячені сучасності », пр. XV. Дискурс 1651 року, ця книга чудово ілюстрована 137 гравюрами в сепії.
Давайте насолодимось деякими з ілюстрацій.