vidish Опис Русі-України із каталога Чезаре Вечелло: «Русь має кордони з московитами, лівонцями та литовцями». Венеція, 1598 року.
vidish Фрагмент листа італійського дипломата в Харкові про геноцид в Україні 1933 року. Листи з Харкова. Голод в Україні та на Північному Кавказі в повідомленнях італійських дипломатів, 1932 – 1933 роки. Упор. Андреа Граціозі. – Х.: Фоліо, 2007.
vidish Постанова ЦК ВКП(б) і СНК СРСР, яка для посилення хлібозаготівель припиняла українізацію. Документ є підтвердженням Геноциду, 14 грудня 1932 р.
vidish Постанова Політбюро ЦК КП(б)У про вивезення з України пшениці та пшеничного борошна в інші регіони СРСР, 17-18 листопада 1932 року. "Відвантажити зверх експортного завдання 99 тис. тонн пшениці, в т.ч.: Москві - 50 тис. тонн, Іванову - 15 тис. тонн, Закавказзю - 20 тис. тонн".
vidish Перша та остання сторінки оригіналу Конституції Пилипа Орлика староукраїнською. Вкрадено до Московії.
vidish Постанова народних комісарів СРСР. Московити винищували українців голодоморами і розв'язаною ними світовою війною, щоб потім завозити в хати мертвих українців своїх голодранців. Називається колонізація.
vidish Моторошна описка в акті про смерть Андрія Остапенка, 1933 року: "Причина смерти - зазначити долкладно: Українець".
vidish Звіт про виконання наказу військової ради №50 8-ю гвардейською стрілковою дивізією червоної армії про спалення залізничного майна станції Крюково та двадцяти будинків українських мирних мешканців.
vidish Берестейський мир, 3 березня 1918 року. Росія визнала незалежність України та зобов'язалася вивести війська з території України, а потім, як завжди, порушила всі угоди. "Угоди з Росією не вартий паперу, на якому вони написані" Бісмарк .
vidish Метрична книга с. Моринець Звенигородського повіту Київської губернії із записом № 10 про народження Тараса Шевченка.
vidish Посвідка про складання іспиту на знання української мови, без якої не брали на роботу. Київська область, 1928 рік. Написи: «Українізація здійснить єднання міста і села» і «Знання укрмови – є лише перший крок до повної українізації»:
vidish Листівка Рівненського повітового комітету УНДО про проведення 29 жовтня 1933 р. у Рівненському православному соборі панахиди за померлими від голоду на Придніпрянщині та Кубані. 1933 р. (Держархів Рівн. обл, ф. 30, оп. 18, спр.2255, арк. 15.
vidish 15 травня 1932 року від 100 до 200 жінок мітингували демонструючи хліб із жолудів: "Дивіться, що ми їмо". По них відкрили вогонь.
vidish Постанова Директорії Української Народної Республіки. Винниченко, Петлюра, Швець, Андрієвський. 26 листопада 1918 року