Лютеранська кірха Одеси

Романська готика в актуальною інтерпретації кінця XIX століття як наочний доказ безмежності мистецтва та свободи вираження художнього смаку крізь відстань і час, не дивлячись на всі потуги тимчасових правителів від влади втрутитися.

Один з найстаріших храмів Одеси, який ледь не розвіяли вітри атеїстичних заборон і байдужості, які дулі над українською землею сім десятиліть.

Читати далі »

Арабський культурний центр в Одесі

Маленький шматочок сходу на благодатній українській землі в таємничої серпанку тисячолітніх казок і міфів, що стоять біля витоків світу.

Химерний замок серед строгих зразків канонів європейської архітектури як наочний приклад толерантності та гостинності української землі, що з розпростертими обіймами зустрічає всіх друзів.

Читати далі »

Спасо-Преображенський собор Одеси

Птах-фенікс повсталий з попылу атеїстичного чаду у всій величі своєї колишньої краси через вісім десятиліть в іншій країні але під тим же сіянням православного хреста.

Перша одеська святиня, що незримою небесною силою зберігає душу перлини Чорного моря крізь все бурі лихоліть і катаклізмів, що прокотилися колесом історії по багатостраждальній українській землі.

Читати далі »

Спаський собор Павлограду

Витончена святиня збудована на крові і нерукотворному диві одним з найбільших меценатів міста за всю історію його існування в ім’я віри в небесне заступництво і надії на порятунок.

Велична серце павлоградської землі, яке ось вже друге століття захищає його душу в лихі часи і радіє в короткі миті процвітання.

Читати далі »

Храм святого Володимира в Павлограді

Святиня пам’яті про загиблих на виробництві трудівників хімічного підприємства, створена за підтримки і на кошти його керівництва на рубежі тисячоліть.

Маленька каплиця, як один із символів повернення української землі до духовних витоків свободи після семи століть рабства і семи десятиліть войовничого атеїзму.

Читати далі »

Преображенська церква Львова

Тричі змінювавший своє амплуа величний храм, відродившись на руїнах місіонерської святині, що не догодила черговій окупаційній владі.

Скромний класицизм при пишному сакральному єстві як матеріальне втілення релігії, що відкриває для своїх послідовників яскраві барви світу, непомітні для простих обивателів.

Читати далі »

Львівська церква Параскеви П'ятниці

Храм Святих П’ятниць, як один із символів войовничого галицького православ’я, яке зі зброєю в руках сім століть стоїть на сторожі рідної домівки від тих, хто прийшов в Україну з мечем рухомий чи користю або ненаситними амбіціями.

Один з кращих представників романської готики України, де кожен елемент – витвір мистецтва, а головна перлина – унікальний художній ансамбль, якому мало знайдеться конкурентів в Східній Європі.

Читати далі »

Монастир францисканок у Львові

Парадний лик неоготики в зеленій огранці як візитна картка одного з колишніх передмість древньої галицької столиці, про архітектуру якої написано набагато більше слів, ніж про його скромну чернечу долю.

Красива історія служіння Всевишньому, обірвана безжальної рукою атеїстів від рад, на білі аркуші якої нові рядки кладе рука братів у Хресті вже зовсім іншої конфесії.

Читати далі »

Церква святого Миколая у Львові

Найстаріша опора православ’я на львівській землі, яка ось уже сім століть протистоїть всім примхам Хроноса з його підтримкою людських амбіцій, жадібності, підлості й підступності.

Той, хто пам’ятає княжий Львів таким, яким яким він був в кращі часи свого розквіту і хто зустрів зорю відновленої української незалежності з високо піднятим прапором православ’я над покатоличеною галицькою землею.

Читати далі »

Стрітенський костел монастиря кармеліток у Львові

Розкішна перлина як єдине нагадування про жіночій чернечий ордені, який війни і диктатура чергових окупантів виганяли з української землі, але щоразу повертався на славу добра і миру до рідної домівки.

Витончена розкіш бароко з нальотом сивої давнини, яка виграла запеклий бій з часом, щоб нагадати про християнські цінності в XXI столітті.

Читати далі »