Церква архангела Михаїла в Тихонівці

Все ще одухотворена величність кілька стомлена під вантажем важкого століття, яке всіма силами намагалося її знищити, але небеса не дозволили здійснити святотатство.

Найстаріша православна святиня Мелітопольщини прекрасна в своєму забутті і готова до нового життя під покровом православного хреста.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці в Новопилипівці

Маленька витончена перлина храмової архітектури, що причаїлася в українській глибинці десь між безмежним блакитним небом і золотом осіннього степу як останній подих епохи і промінчик зорі для майбутнього.

Відроджений з небуття притулок для віруючої душі, що шукає спасіння і прощення серед тужливої прози буття і порочності людського життя.

Читати далі »

Всіхсвятський скит Святогорської лаври

Верх досконалості дерев’яного зодчества серед казки українських безкрайніх просторів десь на кордоны між небом і землею в надії на вищу благодать і прощення всіх гріхів.

Відроджена святиня в новому вигляді, з новою духовною складовою, але під старим іменем на колишньому фундаменті як доказ непідвладності істинної віри волі людській.

Читати далі »

Церква Різдва Богородиці в Новоекономічному

Православна перлина захована між пагорбів донецьких степів від мінливих вітрів нещадного часу, що дивом зберегло її від повного зникнення в бурхливому вирі минулого століття.

Давня історія, прихована за кам’яними обладунками храмової споруди, щоб зберегти крізь століття летаргічного сну московської окупації пам’ять про українську бувальщину для майбутніх поколінь.

Читати далі »

Лютеранська кірха Одеси

Романська готика в актуальною інтерпретації кінця XIX століття як наочний доказ безмежності мистецтва та свободи вираження художнього смаку крізь відстань і час, не дивлячись на всі потуги тимчасових правителів від влади втрутитися.

Один з найстаріших храмів Одеси, який ледь не розвіяли вітри атеїстичних заборон і байдужості, які дулі над українською землею сім десятиліть.

Читати далі »

Арабський культурний центр в Одесі

Маленький шматочок сходу на благодатній українській землі в таємничої серпанку тисячолітніх казок і міфів, що стоять біля витоків світу.

Химерний замок серед строгих зразків канонів європейської архітектури як наочний приклад толерантності та гостинності української землі, що з розпростертими обіймами зустрічає всіх друзів.

Читати далі »

Спасо-Преображенський собор Одеси

Птах-фенікс повсталий з попылу атеїстичного чаду у всій величі своєї колишньої краси через вісім десятиліть в іншій країні але під тим же сіянням православного хреста.

Перша одеська святиня, що незримою небесною силою зберігає душу перлини Чорного моря крізь все бурі лихоліть і катаклізмів, що прокотилися колесом історії по багатостраждальній українській землі.

Читати далі »

Спаський собор Павлограду

Витончена святиня збудована на крові і нерукотворному диві одним з найбільших меценатів міста за всю історію його існування в ім’я віри в небесне заступництво і надії на порятунок.

Велична серце павлоградської землі, яке ось вже друге століття захищає його душу в лихі часи і радіє в короткі миті процвітання.

Читати далі »

Храм святого Володимира в Павлограді

Святиня пам’яті про загиблих на виробництві трудівників хімічного підприємства, створена за підтримки і на кошти його керівництва на рубежі тисячоліть.

Маленька каплиця, як один із символів повернення української землі до духовних витоків свободи після семи століть рабства і семи десятиліть войовничого атеїзму.

Читати далі »

Преображенська церква Львова

Тричі змінювавший своє амплуа величний храм, відродившись на руїнах місіонерської святині, що не догодила черговій окупаційній владі.

Скромний класицизм при пишному сакральному єстві як матеріальне втілення релігії, що відкриває для своїх послідовників яскраві барви світу, непомітні для простих обивателів.

Читати далі »