Стрітенський костел монастиря кармеліток у Львові

Розкішна перлина як єдине нагадування про жіночій чернечий ордені, який війни і диктатура чергових окупантів виганяли з української землі, але щоразу повертався на славу добра і миру до рідної домівки.

Витончена розкіш бароко з нальотом сивої давнини, яка виграла запеклий бій з часом, щоб нагадати про християнські цінності в XXI столітті.

Читати далі »

Мазанчевська кам'яниця

Один в ряду багатьох, але по-своєму унікальний, адже в його зовнішності крок за кроком відбивалася індивідуальність його господарів протягом багатьох століть.

Молодий і старий як вдалий штрих актуальності життя в усі часи, без якого неможливо уявити той унікальний образ столиці Галичини, в якому є місце всім віковим групам, надіям і прагненням.

Читати далі »

Монастир кларисок у Львові

Святиня ордена, який до останнього боровся за своє існування на львівській землі, але так і не зміг встояти проти державної системи черговий країни-окупанта.

Цілий багатий світ розкоші мистецтва під аскетичною оболонкою, який століттями захищав місто, що дало йому притулок, як подяка і кара в споконвічній війні людських амбіцій.

Читати далі »

Костел Марії Сніжної у Львові

Найстаріший католицький храм львівської громади, який за сім століть разом з містом збільшив свої простори, але так і не змінив первісної суті, надихаючи простотою своєї аскетичною краси.

Львівська сакральна пам’ять, яку так посилено намагалися стерти радянські окупанти для нейтралізації генетичної пам’яті українського народу, але так і не змогли перемогти голос крові предків.

Читати далі »

Палац Потоцьких у Львові

Розкішна магнатська резиденція як головна приватна прикраса столиці Галичини, якій служити своїм господарям довелося менше, ніж місту його рідної домівки.

Тріумф зодчества звернений на храм муз давнини, які залишили свій слід на полотнах минулого, а творець так і не побачив у всій красі закінченості.

Читати далі »

Монастир святого Онуфрія Львова

Той хто протистоїть вітрам часу, не змінивши ні на секунду букві своїх обітниць, з тих пір, як львівської землею правили князі і Україна була органічною частиною європейської спільноти.

Той хто пережив всіх тимчасових правителів від окупантів, щоб другий раз зануритися в милостиві промені радості свободи і незалежності української землі.

Читати далі »

Костел Івана Хрестителя у Львові

Той за ким закріпилася слава одного з найдавніших пам’ятників слобожанської столиці, і хто не раз кардинально змінював свій зовнішній вигляд на догоду новомодним віянням європейської архітектури.

Маленька стара католицька перлина огорнута покривалом зелені серед велетнів колишнього міського центру, який відійшов на периферію історії, здригнувшись під натиском всепоглинального полум’я.

Читати далі »

Львівська ратуша

Адміністративне серце галицької землі, внутрішній хронометр якого ось вже сьома сторіччя відраховує секунду за секундою львівської історії, дбайливо зберігаючи пожовтілі документи як свідчення минулих часів.

Центр одою з найбільш всесвітньо відомих українських площ, який дисциплінує навколишній простір, підкреслюючи індивідуальність кожної з сорока чотирьох перлин свого намиста.

Читати далі »

Монастир бенедиктинок у Львові

Вірні служительки папської волі стародавнього жіночого чернечого ордера в ім’я головного покровителя послідовників західного обряду, що багато століть протегує українським нареченим у хресті.

Аскетичний божий храм під витонченої короною великого львівського архітектора, музика застигла в камені на славу небес, яка окрилює і надихає серед суєтності швидкоплинного буття.

Читати далі »

Міський арсенал Львова

Сивий середньовічний воїн на захист історії в самому центрі сучасного міста, життя в якому не завмирає ні на хвилину ось уже багато століть поспіль, щоб зберігати частинку світла знання для прийдешніх поколінь.

Химерна міська історія, написана на суворих стінах того, що прожив довге цікаве життя, примірявши на себе всі радощі мирного часу і печалі годин війни.

Читати далі »