Палацевий міст в Хмільнику

Одна з унікальних родзинок палацево-паркового комплексу, як грандіозного задуму великого митця, який так і не був втілений до кінця похований під руїнами імперських амбіцій чергового керівника від Московії.

Дух Середньовіччя закарбований в величних арках на масивних пілонах серед неспішних вод Південного Бугу, як символ умиротворення та вічности тисячоліть української землі.

Читати далі »

Водяний млин в Меджибожі

Вірний страж та зброєносець мужнього воїна під мирним прикриттям дбайливого годувальника, який не одне століття вдало поєднував ці дві функції без збитку для жодної з них та користі міста на злитті двох річок.

Невеличка кремезна споруда, під невибагливим кам’яним панциром якої причаїлося велике українське серце селянина-працівника, який одразу бере зброю до рук після сигналу “до бою”.

Читати далі »

Австрійський залізничний віадук у Ворохті

Величний пам’ятник імперії, яка проіснувавши всього півстоліття, зникла з лиця землі, лишивши по собі нагадування величністю монументальної архітектурної спадщини у майстерному виконанні митців минулого.

Кам’яний велетень створений для єднання та зручності, як нагадування про височінь задумів, які за примхою долі так і не змогли стати реальністю, але лишили по собі слід на сторінках рукописної історії, щоб одного разу здійснитися.

Читати далі »

Вантовий міст в Одесі

Перший етап будівництва головної транспортної артерії першопричини існування чорноморської перлини, що став ще однією візитною карткою міста.

Струна одеського серця, в унісон якої звучить пульс міського життя, завмираючи і частішаючи в бурхливої симфонії сучасного українського життя.

Читати далі »

Тещин міст в Одесі

Тривіальна історія в зачаровуючому флері легенд і муарі романтичних сподівань, яких з кожним роком стає все більше, як і бажаючих залишити на його тендітних перилах сліди свого перебування.

Ретро, яке перетворилося на модерн, але не втратило своєї актуальності як і його відомий закордонний прототип в далекому місті Люксембург.

Читати далі »

Одеський порт

Затишна бухта, яка перетворилася на один з найбільших портів чорноморського узбережжя і породила одне з найпрекрасніших міст України з унікальним колоритом і неповторною привабливою розкішшю вічного курорту.

Житниця, що годувала пів-Європи і через століття починає повертати собі колишні славу в якості найбільшого чорноморського порту України.

Читати далі »

Південно-Українська АЕС

Силовий гігант, який забезпечує південь України струмом життя, що б життя тривало в ім’я прогресу і процвітання рідної землі.

Промислово-комерційне починання, що породило місто на місці стародавнього зимівника запорізького козацтва, як символ спадкоємності воїнів українського енергетичного фронту силі духу їхніх знаменитих пращурів.

Читати далі »

Річковий порт Черкаси

Один з найбільших портів на Дніпрі, який ось вже друге століття забезпечує розвиток українських великих міст і маленьких сіл, а так само відпочинок їх мешканців.

Той, хто відраховує пульс життя народу, прискорюючись з кожним причалюванням корабля, перевезеною тонною, задоволеним пасажиром, биттям серця рідної землі.

Читати далі »

Королівський арсенал

Хранитель гарячого серця столиці Галицької землі, народжений напередодні чергової війни і для війни, як надійна запорука миру і спокою на відміну від тисяч нічого не вартих підписів великих світу цього.

Душа воїна захована під бароковим батистом, як один із символів високого статусу Львова в очах Польського королівства.

Читати далі »

Порохова вежа Львова

Джерело життя мирного часу і надійний помічник в лихі години воєн, яких так багато було в історії української землі за сім століть існування під чужим прапором.

Один з останніх символів колишньої грізною мощі колись величної та неприступної львівської твердині і її попередниці в обрамленні земляних валів серед суєтність буття XXI століття.

Читати далі »