Донецький академічний драматичний театр м. Маріуполя

Обитель муз під заступництвом святих. Культурне серце Маріуполя в обрамленні зелені скверу.

Колись малиновий дзвін дзвонів та яскравий відблиск куполів храму на гребені пагорба служив дороговказом морякам серед непередбачуваних морських вод. І нині в туманному серпанку проступають примарні тіні того, що давно втратило земну оболонку, а в мокрих гілках дерев плутається звук чи то дзвону, то чи передзвін бубонця в кінської гриви.

Читати далі »

Одеський академічний театр опери та балету

Душа одеського театру, де в тиші залу для глядачів, здається, ще витає відлуння голосу Шаляпіна чи Крушельницької, Собінова чи Нежданавой, і легкий холодок, немов від помаху диригентської палички Чайковського і Рубінштейна, Римського-Корсакого і Глазунова, ворушить грайливий завиток, а тихий шелест – як політ балетної пачки Плісецької або Уланової, Павлової або Лепешинської, змушує напружено прислухатися, шукаючи поглядом повітряний силует.

Читати далі »

Театр російської драми ім. А. С. Пушкіна в Харкові

Багате духовний зміст в жовто-білому футлярі класичних форм з білими статуями муз по фасаду, до найпотаємніших секретів якого ведуть червоні сходи шляху в вигаданий світ.

Тут любов і пристрасть, ненависть і презирство ілюзії під рукою майстра сцени стають реальнішими, ніж саме життя, щоб захопити, зачарувати і вирвати з суєтність буття хоча б на один коротку мить.

Читати далі »