Пам'ять Білої Скелі

Усипальниця в долині Біюк-Карасу, що зберігає у своїх обіймах пам’ять про покоління, починаючи з неандертальців, отримає своє друге життя як туристичний об’єкт завдяки рішенню Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Так згідно рішення влади автономії на площі в 100 га, якій ще в 1981 році був привласнений статус Пам’ятника природи республіканського значення, буде відновлено комплекс житлових, релігійних і похоронних приміщень, сліди яких зберегла ця піщано-крейдяна скеля з долиною біля підніжжя.

Ці зусилля стоять того, щоб згадати багату історію Ак-Кая, де були й останні звуки вмираючих мамонтів, і траурні піснеспіви по скіфським царям, і таємний шепіт зворушників незадоволених кримським ханом, і згасаючі голоси приречених на смерть для залякування Богдана Хмельницького, і луна присяги на вірність Російської імперії… Та хіба мало ще історичних подій похованих під пилом часу цієї унікальної місцевості під захистом стародавніх рун.

Будемо сподіватися, що цей проект не буде похований під купою бюрократичних зволікань, хоча зараз ще триває стадія розробки проектної документації, і засоби української влади не вичерпаються під час втілення його в життя.

15-09-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Пам'ять Білої Скелі