Церква святого Василя в Яблуниці

Нова дерев’яна красуня із золотими куполами дбайливо заколисана в теплих обіймах карпатських смерек заради спокою та злагоди місцевої релігійної громади.

Останній поцілунок другого тисячоліття яблунівській землі, створений руками та натхненням її вірян, як приклад толерантності християнської віри та міці місцевої спільноти, що іде за заповітом Євангеліє шляхом добра.

Читати далі »

Церква пророка Іллі в Яблуниці

Нащадок славетних християнських традицій невеличкого селища в самій глибинці Карпатських гір, який вже друге століття надихає своїх вірян на життя попри всі випробування долі, які Небеса посилають Україні вже котре століття поспіль.

Той, хто пережив купу перероджень задля розповсюдження слова Божого українською землею і змінив своє посвячення, щоб переломити привернути прихильність долі хоч б в третьому тисячолітті.

Читати далі »

Пам'ятник загиблим за волю України в Яремче

Вся велетенська туга та біль українського народу за своїми синами і доньками, які віддали своє молоде життя за волю і незалежність батьківської землі у боротьбі з німецько-московськими окупантами рукою майстра закарбований в камені.

Заклик до генетичної пам’яті українців, в якій надійно зберігається накопичена поколіннями пращурів інформація про всі підступні злочини та гноблення московських окупантів, які вже чотири століття намагаються знищити саме єство нації.

Читати далі »

Скеля Слон в Яремче

Одна з головних пам’яток чарівного містечка заколисаного зеленими хвилями карпатських смерек під співи вільних українських вітрів та кришталевим передзвоном стрімких річок, які полощуть подол її вишуканої сукні кольору маренго.

Оксамитові смужки намальовані на крутому західному схилі найвеличнішої в околицях гори геніальною витівницею-природою, як гармонійне тло для барвистого сучасного життя курортного містечка.

Читати далі »

Церква Архістратига Михаїла в Цуцилові

Сучасне перевтілення стародавніх уніатських цуцилівських традицій, які пережили в своєму крихкому стані дві світових війни та терор московських атеїстів, щоб передати іскру Божу наступним поколінням.

Велична сила натхненної віри, закарбована в кожній цеглині духовного центру селища, створена руками місцевої громади та за фінансової підтримки її відданих членів.

Читати далі »

Пам'ятник Шевченко в Богородчанах

Матеріальне нагадування українцям про національні гідність, силу та волю, за які століттями боролися пращури в надії на здобуття нащадками після марних намагань східняків назавжди поховати українську державність та автентичність.

Пам’ятник тому, хто голосно закликав до боротьби проти московського рабства, коли закріпачена пасивна більшість боялась навіть подумки постати проти своїх гнобителів.

Читати далі »

Миколаївська церква в Стримбі

Дерев’яна перлина Прикарпаття з історією за щільною фіранкою часу, яку роками намагалися хоч трошки привідкрити для публіки віддані науковці, але так і не змогли перемогти небуття.

Птах-фенікс Стримби, нові крила якому кожного разу надають сила віри та щедрість души його парафіян, що століттями протистоять невблаганному Часу з його нищівними поривами гніву.

Читати далі »

Мамонт та носороги Старуні

Відлуння тих давніх часів, коли світ був геть іншим і на планеті земля господарювали велетні з великими бивнями в хутряному вбранні, рештки яких і зараз час від часу нагадують про чудернацьке минуле нашої планети.

Знахідка, яка збагатила українську історію про її прадавній світ, що довгі тисячоліття існував і за нез’ясованих досі причин зник без сліду; світ, в якому не було місця сучасній людині розумній з її егоїзмом та споживчим відношенням до буття.

Читати далі »

Пам'ятник Шевченку в Надвірній

Незриме духовне серце Надвірної, навколо якого обертається життя міста третього тисячоліття з усіма його новітніми технологіями та повсякденними турботами в яскравих барвах сьогодення.

Шана українців своєму співцеві, голос якого звучить крізь віки, не дивлячись на всі намагання окупантів заглушити його назавжди; звучить щоб в серцях справжніх українців жила воля для боротьби та віра в перемогу Єдиної Соборної України.

Читати далі »

Собор Благовіщення Діви Марії в Надвірній

Головна святиня надвірнянських греко-католиків, збудована самими ними власноруч та за власний кошт для себе і своїх нащадків во славу Небес.

Величний мурований пам’ятних сили справжньої віри довжиною в пів століття, яка змогла пережити найстрашнішу війну в новітній історії та войовничий атеїзм з його заборонами та переслідуваннями, щоб стати центром духовного відродження української громади на світанку третього тисячоліття.

Читати далі »