Zabytki.in.ua
Пам'ятки України

Костел святого Антонія в Рівному

Тричі народжений з небуття милостивою рукою своїх господарів, не дивлячись на всі політико-економічні державні перепони і неприємні дарунки долі.

Величний храм віри, що перетворився на храм музики, щоб в пориві єднання увібрати в себе всю силу і могутність величі незримого духовного всесвіту.

Читати далі »

Синагога в Рівному

Останній оплот віри тих, хто колись був основною складовою рівненського товариства, накладаючи свій неповторний відбиток на його історію.

Маленький храм великої громади розчиненої в примарною серпанку Другої світової війни з волі двох тиранів, як гірке нагадування про незліченні жертви жорстоких амбіцій і безоглядної жаги влади.

Читати далі »

Пам'ятник Марії Рівненській

Та, чиєю рукою була народжена перлина рівненської землі, щоб через багато століть бути увічненою в мармурі вдячними нащадками.

Жінка, що в середньовічному царстві чоловіків побудувала справжню цитадель волі і духу, як підтвердження переваги особистісних якостей над середньовічними гендерними забобонами.

Читати далі »

Покровський собор в Рівне

Символ народження нової високодуховної держави в самому серці старого міста як матеріальне втілення тієї могутньої національної сили, яку не змогли зломити сім століть в чужій неволі.

Українська сучасна еклектика в усій волинської самобутності, майстерно втілена в монументальності форм і витонченісті архітектурних штрихів.

Читати далі »

Острозький замок

Його стіни – колись єдина запорука порятунку місцевих жителів у вихорі нещадних воєн, а нині – безмовне нагадування про колишню славу і велич Волинської землі, похованих десь поміж пожовклих сторінок її величності Історії.

Обладунки давно втомленого від війни лицаря, погляд на які ятрить минулі рани і не дає забути всіх ворогів, під якою б маскою вони зараз не ховалися.

Читати далі »

Монастир капуцинів в Острозі

Великий творець острозької землі, який століттями намагався привнести в це непередбачене та жорстоке життя острівець миру, спокою і добра.

Обитель духу перетворена на обитель знань з тим щоб на землі стало трохи більше мислителів.

Читати далі »

Острозька синагога

Один з найстаріших іудейських храмів Східної Європи з бурхливим життям, де були моменти найвищого розквіту в променях багатства і слави та животіння на узбіччі історії в лахмітті колишньої величі.

Покинута своїми творцями улюблениця синів Ізраїлевих, як символ сумної долі гнаного в усі часи народу.

Читати далі »

Татарська вежа Острога

Втомлений воїн, що сів на узбіччя історії після століть вірної служби на славу і мир рідного міста на березі Вілії.

Віха на дорозі життя між минулим і майбутнім, що загубилося в міській суєті сьогодення.

Читати далі »

Свято-Миколаївська каплиця в Острозі

Давня легенда православного Острога, про яку залишилися лише спогади та маленька каплиця як оберіг святого місця.

Колись один з найбагатших і привілейованих міських храмів, що княжими молитвами чотири століття існував в благості та млості і вмить розчинився в димній повітрі згарища.

Читати далі »

Острозька академія

Дороговказівна зірка, яка яскраво спалахнувши на небосхилі згасла разом зі своїм творцем, але світло її ось уже кілька століть яскраво висвітлює шлях української просвіти.

Обитель прогресивної думки і незламної волі в оточенні одвічних претензій влади та релігії, що не вистояла в той битві, але перемогла в вічності, знову надихаючи серця творців через чотири століття.

Читати далі »