Садиба Сердюкових в Харкові

Наочний доказ сили людського бажання, яке перемагає всі перепони долі на шляху до своєї мети.

Витончена садиба в серці слобожанської столиці як нагадування про мирне життя, яке російський великодержавний шовінізм втопив в українській крові.

Читати далі »

Залізничний вокзал Харкова

ама до великого світу, через яку в другу столицю України ось уже півтора століття вдихається сила молодості та енергії, щоб іти далі по шляху цивілізації і прогресу.

Відбивана вагонними колесами об рейки ритмічна мелодія, як пульс живої істоти, то стихаючи, то прискорюючись рік за роком задає темп самого життя слобожанської землі.

Читати далі »

Будинок Гребенщикова в Харкові

Приватне ініціатива в одному кроці від провулка до вулиці, що йде ось вже сторіччя по комерційній ниві в флері ностальгії і прихильності харків’ян.

Архітектурний шедевр з прозаїчною історією в океані міфів, пов’язаних з однією людиною-легендою.

Читати далі »

Стадіон "Металіст" в Харкові

Спортивне серце Харкова, яке ось вже не одне десятиріччя задає тимп життя фанатів емоційного футбольного дійства і шанувальників активного дозвілля.

Рідний дім для команди, якій всією душею відданий Харків і готовий в сніг, дощ і спеку вболівати за їх перемогу під жовто-синіми прапорами.

Читати далі »

Будинок Васильєва в Харкові

Багате минуле за непоказним фасадом покинутим на потіху безжалісного часу, щоб одного разу воскреснути з небуття і розповісти свою дивовижну історію.

Чарівність скромного палладіанства, де немає нічого зайвого, а тільки тонкий смак, виваженість кожної деталі і вишуканість гармонійного малюнка.

Читати далі »

Жирардовська мануфактура в Харкові

Витончені товари для заможних панів і будь-який каприз за кошти розбещеного замовника в вишуканих інтер’єрах галантереї в самому серці столиці Харківської землі.

Шлях довжиною в століття від заступництва бога торгівлі до зберігача історії слобожанської православної віри, крізь терни радянського атеїзму та дві світові війни.

Читати далі »

Азовсько-Донський банк в Харкові

Харківська архітектура на сторожі комерційних інтересів одного з найбільших банків імперії, від якого залежало благополуччя і розвиток Східної України на зламі епох.

Бог комерції ось уже століття оберігає свій храм в самому центрі слобожанської столиці в надії повернуться туди, де вершилися долі і здійснюються мільйони угоди одним розчерком пера.

Читати далі »

Контора "Адольф Дарре" в Харкові

Одна з малих архітектурних перлин, якими так щедро облагодіяла історія місто на Лопані, щоб в їхніх долях простежити всю міську історію факт за фактом, вплітаючи їх в химерну канву української історії.

Найплідніший тандем комерції та просвітництва за фасадом витончених форм, який досі зберігає про себе пам’ять на пожовклих сторінках тут народжених.

Читати далі »

Озерянский храм Харькова

Храм однієї ікони, незримий світло якої допомігло йому вистояти крізь століття тяжких випробувань і безбожних гонінь, щоб промінь віри не згас в серцях незломлених і допоміг їм дожити до світлого дня справжньої свободи.

Рання Візантія на українській землі застигла в витонченість малюнка цегляної кладки та плетінні віконних шропсов як життєстверджувальна пісня правонаступності часів через роки не підвладна людських пристрастей.

Читати далі »

Прибутковий будинок Уткіна в Харкові

Вінець творіння магнатської родини, яка зробила чимало для свого міста і була розчавлена жадібним до чужого добра повсталим люмпеном.

Витонченість і практичність як кращий симбіоз людського творіння, що милує око і пестить душу, щоб пройти крізь усі перешкоди століть в ім’я своїх творця і мецената.

Читати далі »