Будівля механіко-технічного училища в Маріуполі

Результат урбанізації портового Маріуполя і перетворення його на майбутнього металургійного гіганта, за якого на протязі ось вже другого століття ламають списи сильні світу цього.

Одне з багатьох в ряду лінійки навчальних будівель міської забудови з відмінними ознаками згідно свого рангу і неповторним романським декором, що виділяють його серед інших.

Читати далі »

Маріупольська Олександрівська чоловіча гімназія

Перші паростки середньої маріупольської освіти виплекані невсипущими працями однієї безмежно відданої своїм місту і справі людини, яка заради цього пожертвувала своїм комфортом європейської Варшави і почала все з нуля.

Величний цегляний особняк, створений за останнім словом науки і техніки початку ХХ століття для багатьох поколінь маріупольських творців від науки, які уславили ім’я рідного міста.

Читати далі »

Контора Рябінкіна в Маріуполі

Маленький витончений особняк як частина великого комплексу, хоч сполучні нитки між ними і розірвані безжально. людською рукою в епоху тотальної радянської байдужості.

Античні боги і середньовічні лицарі на сторожі будинку, господар якого давно відійшов у кращий світ тіней, прихопивши з собою розгадку таємниць свого майна такого різного і унікального за своєю архітектурою, але все ще об’єднаного його ім’ям.

Читати далі »

Маріупольський краєзнавчий музей

Відображена в тисячах великих і малих артефактів маріупольська історія довжиною в мільйони років, яку зібрали під одним дахом купка ентузіастів і щасливий випадок археологічних знахідок.

Піщинка у тимчасових рамках історії, яка зберігає під своїм крилом минуле для уроку майбутньому, за що була заплачена найвища ціна – людське життя.

Читати далі »

Будинок Коваленка в Маріуполі

Один з численних елементів міського ландшафту звичайний в своїй простоті і неповторний у своїй історії, як будь-який з тих, кому пощастило вижити попри всі випробування жорстокості Хроносу.

Тендітні в контексті часу стіни, нетлінні в контексті неординарних людських доль, що пронизали їх.

Читати далі »

Особняка Гофа в Маріуполі

Маленький старовинний особнячок в самому серці міста, що приміряв на себе безліч амплуа, витончений у своїй первозданності і по сучасному актуальний в своїй черговій ролі.

Тіні десятків доль за фасадом витонченої класики, як символ благопристойності з умінням зберігати обличчя в найважчі життєві моменти наперекір навіженому натовпу.

Читати далі »

Пам'ятник Кальміуської паланки

Суворий образ пам’яті про справжніх засновників міста в гирлі Кальміуса серед безкрайнього Донецькому степу, де століттями гуляв лише вільний вітер та табуни диких коней.

Колос, який охороняв східні кордони української козацької вольниці від вічних зазіхань варварів зі сходу.

Читати далі »

Вище жіноче училище в Маріуполі

Одне з творінь століття, що обіцяло стати вінцем освіти, а перетворилося на сім десятиліть трагедій і втрат для українського народу.

Храм знань, що надавав притулок найбільш нужденним у важкі історичні моменти, коли на горизонті світився лише тонкий промінець примарної надії на демократію, свободу, мир і спокій.

Читати далі »

Будинок Юр'їва в Маріуполі

Абсолютне зло в красивій обгортці старовинного особняка, як два діаметрально протилежних лики сутність буття, сконцентровані на маленькому клаптику землі під суворим поглядом космічної нескінченності.

Витонченість творіння невідомого зодчого, зіпсоване в меркантильній гонитві за додатковими квадратними метрами при безперечній перевазі продовження буття.

Читати далі »

Театральний сквер в Маріуполі

Головна зелена перлина маріупольського намиста багатства Флори завжди відповідна моді часу і від того популярна серед городян як місце проведення дозвілля і пам’ятних фотографій.

Епіцентр життя, що задає ось вже котре покоління тим життя місту-порту, місту-металургові в блиску атласу театральних костюмів під безліччю масок з однією молодою – водночас старою душею.

Читати далі »