Будинок Магнера в Одесі

Історія довжиною в кілька життів, в якій вистачало місця всім прикрощам і радощам його жителів та служінню на благо суспільства.

Витончений невеликий силует бароко прихований під покровом нестаріючої монументальності еклектики, актуальність якої допомогла йому пережити найчорніші часи української історії в нещадному і безглуздому руйнуванні.

Читати далі »

Тещин міст в Одесі

Тривіальна історія в зачаровуючому флері легенд і муарі романтичних сподівань, яких з кожним роком стає все більше, як і бажаючих залишити на його тендітних перилах сліди свого перебування.

Ретро, яке перетворилося на модерн, але не втратило своєї актуальності як і його відомий закордонний прототип в далекому місті Люксембург.

Читати далі »

Будинок з атлантами в Одесі

Візитівка української південній столиці, яка стала такою завдяки символу вічності людського буття – мудрості світу, яка покоїться на плечах творців і творців.

Маленький куточок Голландії загублений на одній з тихих одеських вулиць, як данина моді і вишуканості смаку його знаменитого господаря.

Читати далі »

Пам'ятник Воронцову в Одесі

Другий за часом появи, але не за значенням пам’ятник тому, хто заклав основи процвітання нового чорноморського міста і його світову славу в якості головної житниці Європи.

Одна з людських доль, що назавжди змінила історію Одеси, яку не змогла викреслити з літописних сторінок навіть безжальна рука адептів від атеїзму під червоними стягами.

Читати далі »

Водолікарня Інбера

Витончена частинка казкової Мавританії на одній з одеських вулиць для служби одеському суспільству – місія, яку вона ось вже століття гідно виконує у різних образах.

Творчий геній одного майстра, застиглий в камені на століття як пам’ятник своєму творцеві, що започаткував цілу східну течію архітектури перлини Чорноморського узбережжя, перетворивши її на казковий сад.

Читати далі »

Готель "Пасаж" в Одесі

Найфешенебельніший торгово-туристичний центр перлини Чорного моря, який зберіг практично всю чарівність своєї пишної первісної архітектури і залишив за собою початкові функції, не дивлячись на довгі сімдесят років радянської руйнівною окупації.

Одна з візитівок Одеси в розкоші еклектики якої застигла вся її двохсотрічна історія, через яку незримою низкою проходять всі покоління її жителів.

Читати далі »

Пам'ятник невідомому матросу в Одесі

Місце слави для тисяч загиблих, місце скорботи для сотень тисяч залишених в живих одеситів в роки однією з найстрашніших воєн, які пережило людство.

Пам’ять про всіх тих, хто своїми нервами, своїм життям, своїм здоров’ям тримав оборону міста довгих сімдесят три дні, а потім ще три роки окупації не втрачав віру в визволення рідної землі.

Читати далі »

Будинок Золотарьова в Одесі

Отчий дім багатьох господарів на одеському Олімпі, в витіюватих мармурових завитках величезного дзеркала якого закарбувалася вся бурхлива одеська історія ХХ століття.

Все витонченість строгих ліній класицизму з пишним бароковим серцем, від якого рука нещадного часу залишила лише крихти колишньої величі.

Читати далі »

Одеський порт

Затишна бухта, яка перетворилася на один з найбільших портів чорноморського узбережжя і породила одне з найпрекрасніших міст України з унікальним колоритом і неповторною привабливою розкішшю вічного курорту.

Житниця, що годувала пів-Європи і через століття починає повертати собі колишні славу в якості найбільшого чорноморського порту України.

Читати далі »

Пам'ятник апельсину в Одесі

Його передісторія довша, ніж сама історія… кумедна і в той же час банальна про вічну як світ проблему без рішення можновладців і їх підданих.

Оригінальна концепція одного історичного сюжету, в якому проявляється вся сутність людської натури, в якій найчистіші наміри розбиваються об призму честолюбного свавілля.

Читати далі »