Графський театр в Павлограді

Йому, загубленому в українській глибинці, належить честь носити звання найменшої стаціонарного професійного театру в світі.

Продовжувач славних традицій минулого як життєствердний символ істинні, що справжнє мистецтво вічне і не підвладне тиранії сьогохвилинних земних правителів, як би не стверджували вони зворотне, з Графським серцем і молодою душею сучасності.

Читати далі »

Спаський собор Павлограду

Витончена святиня збудована на крові і нерукотворному диві одним з найбільших меценатів міста за всю історію його існування в ім’я віри в небесне заступництво і надії на порятунок.

Велична серце павлоградської землі, яке ось вже друге століття захищає його душу в лихі часи і радіє в короткі миті процвітання.

Читати далі »

Пам'ятник поручику Ржевському

Пам’ятник і не пам’ятник, а промінь гарного настрою серед сірих трудових буднів, який ось уже друге десятиліття радує працівників величезного хімічного комбінату і гостей міста.

Та маленька родзинка, яка надає сенс життя, як ковток хорошого вина, і змушує рухатися вперед, знаходячи радості в навколишньої дійсності.

Читати далі »

Храм святого Володимира в Павлограді

Святиня пам’яті про загиблих на виробництві трудівників хімічного підприємства, створена за підтримки і на кошти його керівництва на рубежі тисячоліть.

Маленька каплиця, як один із символів повернення української землі до духовних витоків свободи після семи століть рабства і семи десятиліть войовничого атеїзму.

Читати далі »

Південно-Українська АЕС

Силовий гігант, який забезпечує південь України струмом життя, що б життя тривало в ім’я прогресу і процвітання рідної землі.

Промислово-комерційне починання, що породило місто на місці стародавнього зимівника запорізького козацтва, як символ спадкоємності воїнів українського енергетичного фронту силі духу їхніх знаменитих пращурів.

Читати далі »

Річковий порт Черкаси

Один з найбільших портів на Дніпрі, який ось вже друге століття забезпечує розвиток українських великих міст і маленьких сіл, а так само відпочинок їх мешканців.

Той, хто відраховує пульс життя народу, прискорюючись з кожним причалюванням корабля, перевезеною тонною, задоволеним пасажиром, биттям серця рідної землі.

Читати далі »

Королівський арсенал

Хранитель гарячого серця столиці Галицької землі, народжений напередодні чергової війни і для війни, як надійна запорука миру і спокою на відміну від тисяч нічого не вартих підписів великих світу цього.

Душа воїна захована під бароковим батистом, як один із символів високого статусу Львова в очах Польського королівства.

Читати далі »

Преображенська церква Львова

Тричі змінювавший своє амплуа величний храм, відродившись на руїнах місіонерської святині, що не догодила черговій окупаційній владі.

Скромний класицизм при пишному сакральному єстві як матеріальне втілення релігії, що відкриває для своїх послідовників яскраві барви світу, непомітні для простих обивателів.

Читати далі »

Порохова вежа Львова

Джерело життя мирного часу і надійний помічник в лихі години воєн, яких так багато було в історії української землі за сім століть існування під чужим прапором.

Один з останніх символів колишньої грізною мощі колись величної та неприступної львівської твердині і її попередниці в обрамленні земляних валів серед суєтність буття XXI століття.

Читати далі »

Львівська церква Параскеви П'ятниці

Храм Святих П’ятниць, як один із символів войовничого галицького православ’я, яке зі зброєю в руках сім століть стоїть на сторожі рідної домівки від тих, хто прийшов в Україну з мечем рухомий чи користю або ненаситними амбіціями.

Один з кращих представників романської готики України, де кожен елемент – витвір мистецтва, а головна перлина – унікальний художній ансамбль, якому мало знайдеться конкурентів в Східній Європі.

Читати далі »