Михайлівська церква в Рокитному

Витончений білий лебідь,котрий століттями охороняв душу селища загубленого десь в слобожанської глибинці, щоб в годину тріумфу і гірких сліз бути поруч опорою віри і надії його жителів.

Перший акцент Рокитнянської садиби як обіцянка чуда витонченості та краси в зеленій оправі облагородженої людською рукою природи, що короною застигла на вершині високого пагорба.

Читати далі »

Рокитнянський пам'ятник полеглим у Другій світовій війні

Пам’ятник загиблим в одній з найстрашніших воєн людства за свободу української землі, якої і після перемоги доведеться чекати ще чотири з половиною десятиліття.

Гірке нагадування про божевіллі двох тиранів, жертвами яких стали десятки мільйонів, а ненависть і ворожнеча розтягнулися на покоління.

Читати далі »

Садиба в Рокитному

Одне ім’я, і століття захоплення досконалістю ліній та витонченістю форм, які не змогли порушити всі ті, хто прийдуть після творця.

Чудове перевтілення із затишної приватної резиденції на храм знань, через терни руйнування і воскресіння в новому вигляді.

Читати далі »

Варваринська церква в Капитолівці

Історія про передчасно втрачене віддане кохання одягнена в кам’яні обладунки щоб перемогти в боротьбі з часом і на довгі століття пережити тих, хто втрачав, сумував і пам’ятав.

Величний храм в маленькому селі загублений десь серед безкрайніх слобожанських пристроїв щоб побачити весь жах воєн і великодушність серця, гіркоту диктату і світанок справжньої свободи, які щедрою рукою відсипала зі своїх щедрот Україні доля.

Читати далі »

Єврейський цвинтар у Здолбунові

Останнє земне пристановище тих, чия доля була століттями пов’язана з українською землею і вмить знищених з волі двох божевільних тиранів, які вирішили поділити світ навпіл.

Куточок тихої скорботи про народ-скитальника, який пішов звідси на небеса, залишивши по собі лише пам’ять та покинуті храми.

Читати далі »

Співочі тераси

Одна із загадок стародавньої слобожанської землі, яка через століття не дає спокійно спати дослідникам, кожен раз підносячи нові сюрпризи, щоб ще глибше затягти у вир своєї таємниці і зробити бажанішим істину.

Акустичне диво готове посперечатися з кращими сценами країни за серця вдячних слухачів, як голос предків, що звучить через століття в кожному українців, пошепки співаючи пісню свободи.

Читати далі »

Покровська церква в Пархомівці

Невід’ємна частина історичної Пархомівки, в долі якої були і процвітання на гребені комерційного успіху маєтку, і військові шрами кровопролитних війн, і духовна убогість комуністичного режиму.

Тернистий шлях випробувань і легка хода відродження на зорі нового третього тисячоліття як обіцянка довгоочікуваної перемоги творення над руйнуванням.

Читати далі »

Будинок Малевича в Пархомівці

Історія двох неординарних доль захована за різьбленими лиштвами простого сільського будинку десь на межі Харківщини та Сумщини в нетрях густих слобожанських лісів.

Довга історія української індустріалізації в рамках одного окремо взятого села і неабиякий талант як її побічний ефект – парадокс і логіка Малевича.

Читати далі »

Палац в Пархомівці

Маленька перлина садибної архітектури загублена в зелених хащах слобожанських лісів, якій судилося стати скринькою, що зберігає в своїх надрах дорогоцінний дар муз.

Один із щаблів світового таланту, пройшовши яку ім’я стало надбанням світової історії живопису, а шедеври – іконами стилю.

Читати далі »

Краснокутський дендропарк

Захована в темних підземеллях Слобожанщини древня обитель духу, яку створила козача вольниця, а знищила російська імператриця.

Колиска багатства українських зелених просторів які зараз становлять невід’ємну частину щоденних пейзажів, а колись вважалися екзотами в цих краях.

Читати далі »