Zabytki.in.ua
Пам'ятки України

Спаська церква в Наталіївці

Унікальне рукотворне диво надійно захований від очей безжального часу в дерев’яній скриньці слобожанських лісів на оксамитовій підстилці із зеленої хвої під ніжним муаром дубового листя.

Те що мало стати сакральним сімейним місцем, а було віддано безжальним натовпом на потіху часів.

Читати далі »

Наталіївський парк

Ніжний зелений оксамит хвої, який лагідно обнімає берег кришталевої річки, щоб надійно заховати від негараздів і печалей цього світу, де людина створила так багато прекрасного і сама ж знищила більшу його частину.

Мелодійна пісня одвічного дуету, в якому завдяки рівноправності партнерів кожен акцент, кожний штрих і кожен об’єкт лише частина божественої гармонії життя, де немає місця хаосу і небуттю.

Читати далі »

Садиба Наталіївка

Надійно захована в старому злегка припорошені пилом століть потертому оксамиті соснових лісів слобожанська перлина, що служить вічним нагадуванням нащадкам про велич прекрасного.

Пам’ятник тих давніх часів, коли праведна праця за одне покоління могла створити сім’ю на мільйонерів, при цьому одних перетворивши на похмурих снобів, а іншим – надавши крила свободи.

Читати далі »

Річка Оскіл

Блакитна стрічка Харківщини, прозорі води якої надійно зберігають у своїй пам’яті сотні років української історії, перебираючи немов чотки факти давно минулих днів перекочуванням пошепки по дну каменів, щоб згадати імена героїв загиблих за свободу рідної землі.

Джерело мирного життя і смерті на війні в єдності права людського вибору на всі часи.

Читати далі »

Садиба в Шарівці

Загублене десь в глибинці Слобожанщини вікове диво плідної творчості людини та природи як незаперечність тріумфу творення над руйнуванням і життя над небуттям всупереч злій волі амбітних тиранів.

Один з кращих зразків східноукраїнської садибної архітектури вирощений в трепетній любові одних і кинутий голодному часу на потіху іншими, але збережений милостивою рукою її величності Історії.

Читати далі »

Шарівський парк

Зелена перлина Харківщини, загублена серед її безкрайніх лісових просторів в ароматі хвої, тихому шепоті листя, срібному наспіві кристально чистих струмків.

Творіння декількох поколінь майстрів як пам’ять про гідних творець свого часу, які змогли створити живе полотно, яке пережило їх на століття.

Читати далі »

Палац в Шарівці

Велична перлина загублена в глибинці слобожанської землі серед розкоші малахітового лісу як справжній тріумф творення над руйнівною силою війни і жорстокою волею тиранів.

Архітектурна симфонія, що створювалася протягом століть різними архітекторами, але втілила в себе всю гармонію світу.

Читати далі »

Костел святого Лаврентія в Тайкурах

Останній свідок колишньої величі міста загубленого в Таємних горах, що не раз рятували життя від руйнівних татарських орд.

Символ щедрого дару долі оповитого легендами, овіяного вітрами долі, як матеріальне підтвердження швидкоплинність часу в контексті людського життя та її величності Історії.

Читати далі »

Костел святого Антонія в Рівному

Тричі народжений з небуття милостивою рукою своїх господарів, не дивлячись на всі політико-економічні державні перепони і неприємні дарунки долі.

Величний храм віри, що перетворився на храм музики, щоб в пориві єднання увібрати в себе всю силу і могутність величі незримого духовного всесвіту.

Читати далі »

Синагога в Рівному

Останній оплот віри тих, хто колись був основною складовою рівненського товариства, накладаючи свій неповторний відбиток на його історію.

Маленький храм великої громади розчиненої в примарною серпанку Другої світової війни з волі двох тиранів, як гірке нагадування про незліченні жертви жорстоких амбіцій і безоглядної жаги влади.

Читати далі »