Чернівецький театр

Бароково-рокайлова розкіш під легкою патиною австрійського лиску, як втілення витонченого смаку та щедрості суспільства, в якому творення та розвиток через освіту і культуру стояли на першому місті.

Культурне серце буковинської столиці, яке змушує пульсувати кров життя та прогресу по артеріях всього краю, попри намагання чергової влади перекроїти українську національну ідентичність під себе.

Читати далі »

Собор Петра Могили в Маріуполі

Витончена унікальна перлина азовського узбережжя, блакитний петриківський розпис якої наче бризки хвиль лагідного моря, що за помахом чарівної палички застигли на її вибілених жарким сонцем стінах.

Духовне серце українського Маріуполя, як матеріальний символ повернення до своїх прадавніх витоків через три століття поневірянь, крові та байдужість, що принесли Приазов’ю московські окупанти.

Читати далі »

Народний дім в Чернівцях

Четвертий стовп українства буковинській землі, на який спиралася корінна громада за часів, коли повернення державної незалежності видавалося цілковитою примарою, а тиск на неї чинився з усіх боків.

Одна з чисельних перлин розкішного чернівецького архітектурного скарбу, який лишила по собі імперія, що вже не існує на світи значно довше, ніж їй відміряв витівник-Час.

Читати далі »

Палац радників консисторії у Чернівцях

Оповита власним садом витончена перлина, як частка цілого і в той же відокремлена від нього, щоб дарувати радість всім бажаючим від дотику до прекрасного.

Останній промінь цивілізації перед пітьмою війни та півстолітньою радянської окупації як взірець витонченого смаку та досконалості архітектурних форм на фоні сірої буденності московського несмаку.

Читати далі »

Слов'янський курорт

Унікальний, тисячоліттями плеканий дбайливою рукою Матінки-Природи дар українській землі, який нживить душі та відновлює тіло завдяки надпотужній силі трьох своїх основних сил – воді, повітрю та землі.

Залишки прадавнього моря, яке зникло з мапи світу задовго до появи людини, щоб заворожити своєю чарівною водною гладдю в обрамленні пухнастої лісової зелені, назавжди прив’язавши до себе яскравими спогадами про рай на землі.

Читати далі »

Собор Володимирської ікони Пресвятої Богородиці в Нововасилівці

Величний парафіяльний храм в маленькому селищі під Бердянськом, який вишуканістю та досконалістю своїх форм дасть фору будь-якому столичному собору з його великою паствою та немалими грошима.

Плід спільних зусиль однієї окремої громади, як приклад якісної користі конкурентної боротьби задля єдності та миру на користь суспільних інтересів.

Читати далі »

Панська садиба Судермана в Зеленому

Дивом збережена окраса українського степу загублена десь на самісінькому кордоні між двох великих адміністративних регіонів сходу, що, можливо, врятувало їй життя під час руйнівного безумства червоних рад.

Приватна історична садиба з широко розчинененою перед відвідувачами брамою, за кованими ґратами якої мирно спочиває куточок недоторканої історії в сонмі величного архітектурного комплексу з молодим садом та виноградником навкруги, кінним виїздом, ставом, різноманітними представниками свійської животини та оленів.

Читати далі »

Водоспад Пробій

Найвидовішна пам’ятка одного з самих відомих гірських курортів України загорнута ніжною рукою чарівниці-природи в зелений оксамит карпатських смерек, заколисана під мелодійні співи вітрів.

Прадавній бурхливий потік, що усією міццю нестримної стихії прокладає собі шлях на південь, туди де спочиває могутній Тетіс на ніжному пісковичному ложі, гріючись в теплих променях сонця подалі від льодових оков.

Читати далі »

Монастир пророка Іллі в Яремче

Відтворена рукою майстра невеличка дерев’яна намистина храмових карпатських згардів, яка встояла проти руйнівної війни та безжальної тоталітарної машини, але як примара розтанула від ударом руйнівного полум’я, щоб відродитися птахом-Феніксом в попередньому вигляді, затвердивши тріумф віри над стихією.

Той осередок духовності, який ось вже котре десятиліття береже тендітну яремчанську душу всупереч всім буревіям та випробовуванням бешкетника-Часу.

Читати далі »

Романтична променада в Яремче

Одна з нових перлин в багатому яремчянському намисті цікавинок, які вже друге століття зачаровують та полонять душі тих, хоч одного разу опинився серед зеленої краси Карпат, вдихнув ковток їх прозоро-чистого повітря, ковтнув кришталь їх чистих річок.

Романтика просто неба оторочена смарагдовим оксамитом струнких смерек та веселими сонячними відблисками, що відбивають райдугу у прозорих водах Прута.

Читати далі »