Штаб військових поселень в Чугуєві

Грізна бойова одиниця, що довгий століття служила справі війни і руйнування та в мить переродилася на чесноту творення і чистоти, як провісник зміни світу заради майбутніх поколінь.

Храм муз під бронею кам’яних суворих стін, що світиться зсередини світлом натхнення і дихає чистим повітрям волі, щоб його берегині перебували в млості і спокої, продовжуючи дарувати світу красу.

Читати далі »

Музей-садиба Рєпіна в Чугуєві

Колиска таланту і невичерпна криниця натхнення для одного з найзнаменитіших художніх талантів України і простого чоловіка на ім’я Ілля Рєпін.

Благе починання з третьої спроби народжене в ім’я великого сина Чугуєва, що стало тим зерном, яке перетворило місто на березі Дінця на великий культурний центр, зібравши під своє крило всі більш-менш значущі місцеві пам’ятники та раритети.

Читати далі »

Покровський собор Чугуєва

Православне серце Чугува, яке у різних образах б’ється ось уже чотириста років в унісон з пульсом української землі то стихаючи, то пришвичуючись щоб на зорі третього тисячоліття стати біля витоків нової української духовності.

Величний пам’ятник класицизму на головній площі слобожанського військового містечка, як головна надихаюча і зміцнуюча сила на ратний подвиг в ім’я свободи і незалежності рідної землі.

Читати далі »

Міська Дума Чугуєва

Доля одного будинку як втілення історії слобожанської землі, в якій світ і прогрес вмить звертався на попіл війни, ховаючи під собою цілі покоління, і ламаючи людські души на століття вперед.

Тріумф творення над руйнуванням в одній окремо взятій точці на великій мапі світу заради збереження майбутнього людства на цій багатостраждальній землі.

Читати далі »

Краєзнавчий музей Чугуєва

Тритисячолітня історія причаїлася під скромно личиною звичайного будинку, що співає хвалебну оду Хроносу в знак подяки за збереження слідів минулого для наступних поколінь.

Пересічна маленька деталь міської архітектури, історія життя якої настільки звичайна, що залишилася непоміченою хроніками, але отримала свій лавровий вінок, коли на її поріг ступила нога часу, відображена в артефактах минувшини.

Читати далі »

Торгівельні ряди Чугуєва

Тут сторіччя вирувало справжнє життя, як індикатор благополуччя і процвітання міста на березі Сіверського Дінця під захистом Гермеса.

Мовчазний пам’ятник одному з найдавніших людських мирних занять під захистом кам’яних склепінь, в тихих галереях якого затихаючи відлунням часу звучить шум пристрастей прожитих поколінь.

Читати далі »

Вознесенський храм Люботина

Його літопис – це історія Люботина в мініатюрі з усіма її злетами і падіннями, вірою і зрадою, війнами і миром.

Храм як серце міста на Мерефі, що б’ється не дивлячись на всі столітні потуги східного сусіда назавжди зупинити пульс української національної самоідентифікації, якими б режимами він не переривався і скільки б справжніх житті не занапастив.

Читати далі »

Гиївська садиба Люботина

Привид гідної королівської крові колишньої величі нещадним часом розтерзаний і зганьблений, але все ще живий у своїй жалюгідній надії на воскресіння і милість небес.

Столітня історія зворушливої любові між дивним куточком Слобожанщини та його господарями в мить перекреслена озброєним плебсом в своєму несамовито споживчому угарі і звірячій жадобі крові.

Читати далі »

Гиївський парк в Люботині

Те, без чого немислимо гідне існування будь-якого палацового комплексу, що покликане підкреслити всі його принади і приховати недоліки надихаючи, розслабляючи, окриляючи.

Праці і фантазія декількох поколінь господарів, які породили на світ диво ландшафтного дизайну завдяки всім врахованим примхам чарівниці-природи і власним натхненням, результат яких був викинутий на смітник історії кривавими радами.

Читати далі »

Пам'ятник полеглим у Другій світовій війні в Люботині (Гієвка)

Братська могила тих, хто в 1943-ому віддав життя за свободу маленького селища під Харковом, щоб через десятиліття служить повчанням і прикладом справжнього патріотизму молодого покоління.

Скорботний пам’ятник воїнам за мир у війні розв’язаної їхньою країною як втілення гіркої пам’яті мільйонів жертв зіткнення особистих амбіцій двох божевільних тиранів, які поставили людство в приціл своєї зброї.

Читати далі »