Бродівська синагога

Чудова історія в камені, яку обірвали німецько-московські амбіції разом з десятками тисяч життів її шанувальників в шаленому прагненні земної влади і сліпого підпорядкування своїй волі.

Німий свідок одного з недовгих періодів миру і процвітання іудейського братства на українській землі, яких так мало пам’ятає історія.

Читати далі »

Палац Потоцьких у Бродах

Витонченість бароко проступаюча крізь суворий лик сучасної класики, що укрила своїм покривалом творіння невідомого зодчого на славу магнатської родини, яка золотими літерами вписала своє ім’я в історію української архітектури.

Чверть вікова історія міста накреслена незримими чорнилом часу на стінах і душа воїна за красивою обгорткою цивільної будівлі.

Читати далі »

Фортеця в Бродах

Броня і щит стародавнього міста галицької землі, які багато століть слугували берегинею всієї округи від неминучої загибелі під мечем чергового войовничого сусіда, що зазіхнув на чуже ведений духом користолюбства.

Дивом вцілілі у вогненній бійні чисельних війн української землі середньовічні фортифікації, як пам’ятник вічної боротьби добра зі злом завжди готовий знову стати до військових лав заради захисту рідної землі.

Читати далі »

Успенський Зимненський монастир

Одягнене в броню високих фортечних стін духовне серце Волині, що назавжди дало притулок в своїх стінах всьому цвіту місцевої православної української аристократії, нащадки якої зрадили віру предків заради земних благ Речі Посполитої.

Один із земних сакральних центрів приголублених світлом і теплом небес, що через століття бережуть його крізь всі негоди української історії.

Читати далі »

Троїцький костел в Затурцях

Величне католицьке серце маленького українського села, що чотири століття задає темп його життя окриляючи і підтримуючи, втішаючи і надихаючи.

Творіння одного магната в дар чернецтва ордену на знак подяки за повернення до витоків віри за заповітами свого давно покійного ідейного наставника, яке виросло на руїнах іншого.

Читати далі »

Луцька брама в Залісочі

Залишки колишньої оборонної могутності одного з волинських центрів як нагадування про швидкоплинність часу і свавілля його примх, які не підвладні людині.

Маленька твердиня, яка ось уже три століття живе життям одного містечка, щоб незримими чорнилам часу нотувати на своїх стінах тисячі щасливих і не дуже доль залісочців в контексті української історії.

Читати далі »

Стрітенська церква в Залісоче

Маленька перлина не схожа на своїх монументальних побратимів витонченістю легких барокових рис і восьмигранністью обсягу можливо є саме тим, з чим українці асоціюють свій зв’язок з вищими силами без пафосу й помпезності.

Лише символ, а не засіб створене народом для себе і, як наслідок, ідеальність ліній і золоті букви в історії волинської архітектури.

Читати далі »

Собор Різдва Христового у Володимирі-Волинському

Легкі барокові риси вплетені в монументальний фасад головного єзуїтського храму, в якому застигла вся незламна міць католицької віри ось вже не одне століття протистоїть бурхливим вітрам часу.

Побудований стараннями одних і присвоєний після анексії Волині іншими, щоб вистояти в полум’ї боротьби фанатиків від атеїзму і воскреснути разом з Україною.

Читати далі »

Оборонні вали Володимир-Волинського

Один з найдавніших міст, на крилах якого в тому числі виросла українська незалежна нація, яка в ХХI столітті вчить бабусю-Європу як залишатися завжди молодий і повставати з попелу над поваленими тиранами.

Вічні хранителі світу і спокою одного міста, які не змогли стерти з лиця землі нещадне час і всесильні сили природи, як одна з маленьких перемог людини і життєствердної істини про гору підкорену наполегливим.

Читати далі »

Успенський собор Володимир-Волинського

Велична православна святиня, яка пам’ятає далекі часи першої української незалежності, а можливо і тих, хто стояв біля її витоків першими спілками праслов’янських племен.

Сакральний православний храм, про який уніати дбали більше, ніж господарі від Московії як доказ неспроможності слів останніх щодо всіх аспектів заявлених ними духовних і моральних цінностей.

Читати далі »