Гиївський парк в Люботині

Те, без чого немислимо гідне існування будь-якого палацового комплексу, що покликане підкреслити всі його принади і приховати недоліки надихаючи, розслабляючи, окриляючи.

Праці і фантазія декількох поколінь господарів, які породили на світ диво ландшафтного дизайну завдяки всім врахованим примхам чарівниці-природи і власним натхненням, результат яких був викинутий на смітник історії кривавими радами.

Читати далі »

Пам'ятник полеглим у Другій світовій війні в Люботині (Гієвка)

Братська могила тих, хто в 1943-ому віддав життя за свободу маленького селища під Харковом, щоб через десятиліття служить повчанням і прикладом справжнього патріотизму молодого покоління.

Скорботний пам’ятник воїнам за мир у війні розв’язаної їхньою країною як втілення гіркої пам’яті мільйонів жертв зіткнення особистих амбіцій двох божевільних тиранів, які поставили людство в приціл своєї зброї.

Читати далі »

Миколаївська церква в Гиївці (Люботин)

Двічі народжений із протистояння та інтриг в ім’я того, хто був його ідейним натхненником і не дожив до втілення своєї мрії в життя.

Багата і насичена подіями історія перших кроків по цій грішній землі і звичайна доля покинутого на розтерзання бездушному атеїзму улюбленого дітища.

Читати далі »

Успенський храм Солоницівки

Духовна спадкоємиця древньої святині, побудована в інший час, за сучасним проектом, освячена під новим ім’ям, але зі збереженою душею поколінь пращурів.

Давня передісторія довше, ніж сучасна історія, як буває у справжніх святинь після сімдесяти років правління нещадного атеїзму на християнській землі.

Читати далі »

Пам'ятник загиблим у Другій світовій війні у Вільшанах

Остання земна данина пам’яті яку живі можуть віддати загиблим за ще один крок по землі, ще один ковток ранкової роси, ще один промінь побачений крізь зелень листя.

Гіркі сліди однієї з найбільших катастроф, які Європа переживала за свою історію, і її не вивчений урок, котрий досі продовжує звучати луною над українськими степами.

Читати далі »

Земельний банк у Вільшанах

Велична еклектика на одній з сільських вулиць як доказ неординарності і багатогранності української історії, пам’ятники якої самобутні і неповторні заховані в найпотаємніших куточках країни.

Маленький замок на слобожанської землі, якому ледь виповнилося сто років, але разом з рідною землею довелося пережити весь жах і біль двох кровопролитних світових воєн і вийти з їх жерла неушкодженим.

Читати далі »

Михайлівська церква в Краснокутську

Остання збережена перлина з колись розкішного намиста храмової архітектури Краснокутська, що вистояла крізь два століття нескінченних московських воєн і гонінь.

Тричі воскресла но волі небес з попелу століть, куди скинули її людські непомірні владолюбство, жадібність та амбіції, щоб тріумфувати праведністю над гріхом і добром над злом.

Читати далі »

Пам'ятний знак засновнику Нової Водолаги Григорію Донцю

Він став легендою завдяки своїм військовим перемогам, а в літописі увійшов разом з іменами їм заснованих фортець і селищ, які четверте століття зберігають відбиток його ідентичності в своїх іменах, традиціях, легендах.

Пам’ятник тому, хто стояв біля витоків сучасної карти харківської землі і чиїм турботам десятки поколінь місцевих жителів зобов’язані своїм життям.

Читати далі »

Всіхсвятська церква в Старому Мерчику

Одна з самобутніх перлин у намисті храмового зодчества Харківщини, яка ось уже третє століття радує око і гріє душу своїх парафіян, щоб вдихнути в них чистоту, доброту і любов.

Той, що вистояв і допоміг вижити в годинник вселенських катастроф і червоного терору, за що був покараний безбожниками і відроджений праведниками.

Читати далі »

Парк в Старому Мерчику

Зелене обрамлення чуда архітектурної думки, покинуте на потіху часу і жорстокої жадібності сердець, щоб через сторіччя стати на шлях відродження і нести дух високого творення і королівського смаку наступним поколінням.

Світ в якому природа рік за роком планомірно стирає сліди, нехай і професійне, але все ж людське втручання, як докази непідвладності всього сущого настильній волі.

Читати далі »