“Архітектура — теж літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази.”

Н.В. Гоголь

“Минуле – батьківщина душі людини. Іноді нами опановує туга по почуттях, які ми колись відчували. Навіть туга за колишньої скорботи.”

Генріх ГейнеПам'ятник полеглим у Другій світовій війні в Люботині (Гієвка)

Братська могила тих, хто в 1943-ому віддав життя за свободу маленького селища під Харковом, щоб через десятиліття служить повчанням і прикладом справжнього патріотизму молодого покоління.

Скорботний пам’ятник воїнам за мир у війні розв’язаної їхньою країною як втілення гіркої пам’яті мільйонів жертв зіткнення особистих амбіцій двох божевільних тиранів, які поставили людство в приціл своєї зброї.

Читати далі »


Печаль і помста Курязької пустелі

Стародавня монастирська пустель, якій століттями не щастило з настоятелями, але численні заможні покровителі не давали зникнути всує, була похована прийшлими на хвилі кривавого перевороту 1917-го бездушними нелюдами «від народу», коли обласкані словом ревної молитви стіни та відданої любові місцевих жителів стали майданчиком для виправлення малолітніх злочинців та соціальних експериментів по їхній адаптації до суспільства в 1920-х.

Тоді в запалі атеїстичного божевілля комуністи знищували все мало-мальськи пов’язане з будь-яким нагадуванням про вищу відплату за їх численні криваві гріхи, наче знищивши храм вони могли позбутися провини в надії, що Бог про все забуде. Так на сотні стародавніх і не дуже, унікальних і звичайних святинь просто зникли з лиця землі, а інші, так як і головний Курязький храм Преображення Господнього, позбулися всієї своєї колишньої величі і сім десятиліть животіли на узбіччі історії.

Читати далі »

Хмара тегів