“Архітектура — теж літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, і перекази.”

Н.В. Гоголь

“Минуле – батьківщина душі людини. Іноді нами опановує туга по почуттях, які ми колись відчували. Навіть туга за колишньої скорботи.”

Генріх ГейнеОсобняк Добриніної в Харкові

Витонченість бароко в самому серці сучасного мегаполісу, як голос з прекрасного минулого, де чарівні муар і шовк, циліндри і сюртуки, манери і виховання формували характер майбутньої другої столиці України.

Одна з нот архітектурної забудови в життєствердній сонаті харківського буття, за пишним фасадом якої заховані десятки маленьких людських історій як незліченні крупинки яскравою картини історії одного міста.

Читати далі »


Від Божого лику до імпресії

Київ кінця XIX століття. Художня майстерня іконопису батька. Школа малювання дядька – Миколи Мурашка. Ще учнем посильна участь у розписі Володимирського собору і Кирилівської церкви поруч з визнаними метрами Васнецовим, Врубелем, Нестеровим. Здавалося його шлях в живопису зумовлений класичною освітою і церковними канонами. Але не судилося…

Неординарний талант Олександр Мурашко шукав свого виходу в чомусь іншому, серце юнака кликало його туди, де вир сміливих ідей і нового бачення вільний від умовностей – Вище художнє училище при Петербурзькій академії мистецтв і клас знаменитого Іллі Рєпіна стали першою сходинкою до його розкриття.

Читати далі »

Хмара тегів