Світоч знань епохи найбільшого розквіту буковинської столиці, як мовчазний пам’ятник часів прекрасної імперії творення та прогресу, що щезла в буремних потоках часу лишивши по собі на згадку лише розкіш архітектурної спадщини.
Один з таких не схожих один на одного шедеврів місцевого майстра, що увічнив його ім’я крізь століття у витончених класичних лініях величного храму служіння високим цілям науки та знань ось вже друге століття.
Читати далі »
Вона прийшла в цей світ, щоб володарювати та підкоряти чоловічі серця, адже лише за правом народження у впливовій родини угорських аристократів вона мала все, що забажає серце, а від Небес отримала надзвичайну вроду та чарівність, які подарували їй надзвичайну владу. Кохана єдина донечка Андраша Баторі та полячки Анни Закреської, прекрасна Софія, з дитинства була оточена розкішшю палацевих залів.
Домашня освіта з уроками релігії, читання, письма, домогосподарювання… і вже підлітком шляхетна чарівна красуня з величезними очима зводила з розуму всіх осіб чоловічої статі від малого до старого. Звичайно, що дівоче серце не довго залишалося незайманим, адже в числі її палких прихильників окремою постаттю виділявся Дьордь ІІ Ракоці, син надвпливової та надзаможної родини трансільванських князів Ракоці.
Читати далі »