Одна із загадок Маріуполя

Кожне місто, як людина, має свою долю, свої злети і падіння, свої таємниці. Але міста живуть набагато довше за людей, і їх історія обчислюється не роками, а деколи навіть не століттями. І коли не залишається документальних джерел, виникають легенди і міфи, які живуть у серцях людей і народному фольклорі.

Загадкові тунелі невідомо ким, коли і для яких цілей створені під Маріуполем – одна з таких легенд. Є навіть свідчення деяких очевидців і документальних фактів, які побічно підтверджують її. Так наприклад існує думка, що саме вони врятували мирних жителів Маріуполя під час Кримської війни (1853 – 1856), коли місто було атаковано англо – французькими військами.

Відповідно до теорії, ці тунелі зі сферичним зводом заввишки близько двох метрів, викладені цеглою, розходяться променями від історичного центру міста у різних напрямках, використовую для вентиляції і виходу на поверхню колодязі, які і зараз можна зустріти в різних частинах міста. За однією з версій один з них простягається під Міським садом, а інші йдуть від площі Звільнення до міжміського автовокзалу і Міського скверу.

Розрізнені факти й поодинокі випадки свідоцтв дають поживу для багатих фантазій, але доки наукові дослідження не проводилися, це лише легенда.

07-02-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментування цієї статті закрите.