Маріїнський палац — не президентська резиденція

Блакитна перлина Києва в білих барочних завитках зможе прийняти в своїх залах, що реставруються, відвідувачів з “простих смертних”. Президент відмовився від ідеї свого попередника про облаштування в її стінах резиденції глави держави.

Проте свої двері Маріїнський палац відкриє, по гаданих оцінках реставраторів, лише в кінці 2011 року. Бо реставрація зажадає чималого об’єму робіт і величезного фінансування.

Але оновлені інтер’єри, які так само використовуватимуться для офіційних прийомів і церемоній, тепер відблискуватимуть позолотою і відновленою ліпниною, із стилізованими під XIX століття меблями і люстрами, виготовленими на спеціальне замовлення, паркет ручної роботи і штори з тканини, виготовленої за старовинним технологіям — і це лише невеликий перелік майбутніх змін.

Хорошою новиною для палацу так само стануть зміни, внесені до первинного плану реконструкції, згідно з яким передбачалася значна зміна внутрішнього плану будівлі, а також підведення до нього підземного ходу. Отже палац радуватиме відвідувачів практично в первозданному вигляді.

14-02-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментування цієї статті закрите.