Ореол таємничості, оточуючий головного диктатора ХХ століття – Адольфа Гітлера, який уникнув 45 замахів на своє життя, поширюється і на місця його перебування, деяким з яких приписують мало не містичне значення. Вервольф не став винятком, адже розроблені в ньому плани закінчувалися фіаско.
Ця загадкова ставка у восьми кілометрах від Вінниці, що породила безліч легенд і чуток, головною причиною більшої частини яких служить малодослідженість її підземної частини, підірваної при відступі німецькою армією в 1944 році, скоро зможе отримати статус філії Вінницького краєзнавчого музею.
До Дня Перемоги на території ставки повинен почати діяти музей під відкритим небом, що включає в себе реконструйовані наземні спорудами (будівлі, вогневі точки, сторожові вежі), монументи полеглим у Другій світовій війні і загиблим при будівництві Вервольфа, військову бойову техніку того періоду, огороджені по периметру колючим дротом і маскувальною сіткою.
Будемо сподіватися, що після присвоєння статусу історичного об’єкта на території гітлерівської ставки будуть проведені наукові дослідження, які піднімуть завісу таємниці над її існуванням. І ентузіасти отримають відповіді на запитання: Чи була підземна залізнична гілка до Вервольфу? Де прокладено кабель Вінниця – Берлін?Які таємниці приховує нижній, п’ятдесятиметровий, рівень ставки?