Києво-Печерська Лавра отримала свій музей

Нарешті один з найбільш знаменитих пам‘ятників Україні отримав право на розкриття таємниці своєї історії. Адже православні святині строго зберігають таємницю чернечого життя, і заглянути в цей потаємний світ непосвяченим практично неможливо.

Але з 2-го вересня цього року в двадцяти залах Музею історії Києво-Печерської Лаври можна буде не тільки відчути приховану від мирських очей атмосферу чернечого життя у відтворених інтер‘єрах келій різних епох, а й на власні очі побачити більше дев‘ятисот раритетних експонатів, що складаються з церковного начиння і ікон, чернечого одягу і предметів побуту, що датуються від Х століття.

Але оснащений новостворений музей, не в приклад іншим йому подібним: в залах розташовані інтерактивні інформаційні довідкові, що віщають українською та англійською мовами, а візуальні картинки перенесуть в епоху Ярослава Мудрого на будівництво Києво-Печерської Лаври – одного з небагатьох українських пам‘яток архітектури, визнаної світовим співтовариством ЮНЕСКО.

Напевно для того щоб заслужити такий подарунок, варто перенести тяготи 960 років існування в епоху смути, воєн і революцій, залишаючись оплотом християнської віри і надії.

05-09-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Києво-Печерська Лавра отримала свій музей