Татарське золото української ріки

Ім’я міста, як ім’я людини – приречення його долі, а, часом, точне відображення доленосних подій цілої епохи. Як шкода, що більшість коренів назв міст зараз забуті, адже іноді вони могли б підтвердити або ж спростувати багато історичних фактів. Залишається надія, легенди що збереглися хоч частково відображають реалії історії, особливо якщо в них фігурують незліченні скарби.

Назва невеликого містечка в Черкаській області – Золотоноша – пов’язане з назвою річки, береги якої він вінчає. Саме таємниці назви річки зобов’язаний місто своєю популярністю.

Так за однією версією назва Золотоноші дали розсипи золота з татарських човнів, що перевозили данину поневолених народів, і знайшли останній притулок на її дні.

За іншою – ім’я річці дали податі польського магната Ієремії Вишневецького, які стягувалися на її берегах саме золотом після колонізації родових маєтків у Придніпров’ї.

Але як би там не було, коли при яскравому сонячному світлі або в молочній доріжці місяця, що освітлюють дно, спалахують тисячі золотих іскрінок, так хочеться вірити в диво і скарби, які зовсім поруч, лише руку простягни.

07-09-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Татарське золото української ріки