Шуми, шуми "Шевченківський гай"

Завдяки втручанню ЮНЕСКО повернеться із забуття другий за величиною український музей під відкритим небом – Шевченківський гай. Адже у держави, історію якого зберігають експонати, коштів на їх утримання, як завжди, не вистачає.

Культурну спадщину України готові підтримувати як сусідні держави, історія яких тісно переплетена з вітчизняною, так і інші країни, зовсім не пов‘язані з нею, але які з болем у серці спостерігають за загибеллю унікальних пам‘яток архітектури та побуту. В даному конкретному випадку кошти на відновлення та реставрацію експозиції Шевченківського гаю виділила Норвегія.

Будемо сподіватися, що ініціатива мешканців Львова початку двадцятого століття буде продовжена їх нащадками, хоча і за допомогою спонсорської допомоги, і багато поколінь вдячних шанувальників зможуть поринути в атмосферу побуту карпатських сіл XVIII – початку ХХ століть, випробувавши на собі дотик часу, що зачаївся за припічком старої хати або вівтарем церкви, у скрипі колодязного ланцюга чи шурхоті сіна стайні.

09-04-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Шуми, шуми "Шевченківський гай"