Святий покровитель Мукачево

Спочатку (остання чверть XIV століття) в якості герба Мукачево було офіційно прийнято зображення покровителя міста – святого Мартіна в єпископському вбранні, благословляючого його жителів з посохом у руці.

Уже в XIX столітті столітті мукачівський герб прикрасила сцена, завдяки якій Мартін був зарахований до лику святих — несучи (з волі батька) службу офіцера в Галлії, одного разу холодною зимою він розділив свій плащ з оголеним жебракам – на срібному тлі римський воїн-легіонер верхи на білому коні відсікає частину свого пурпурного плаща для уклінного страждальця.

Подальші варіації офіційного символу міста стосувалися лише зміни кольорової палітри герба – так на початку ХХ століття основний фон став синім, а воїн в лицарських обладунках пересів на срібного коня, до того ж частина плаща вже перекочувала до рук жебрака.

У 1998 році Мукачево знову став захищати святий Мартін в єпископському сані, який він отримав у французькому Турі вже зробивши свій доленосний вчинок і заснувавши в пустелі Лігуже монастир, з тією лише відмінністю від свого шестистолітнього попередника, що замість благословляючого перста над містом розпростерся щит з милосердним мечем.

13-04-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Святий покровитель Мукачево