Кривавий душ для леді

Мрія про вічну молодість – доля кожної жінки. Тим більше бажана вона якщо ти красива, багата, щаслива, а до ніг твоїх схиляються всі імениті вельможі Європи. Шлях цієї мрії усіяний останками колись перших світових красунь і простих городянок, їх розбитими долями, покаліченими життями близьких, незліченною кількістю безневинних жертв…

Тим гірше якщо спрага вічної молодості поселяється в серці всемогутньої. Адже в її арсеналі є здавалося б все, що допомагає здійснити будь-яке бажання – золото, влада, нещадність і невичерпна енергія на довгому шляху до мети. І хоча не все підвладне людській волі, про горе тому, хто встане на шляху або буде частиною задуманого.

Кременець. Нова володарка замку – все ще прекрасна в свої сорок два – велика княгиня литовська і королева польська Бона Сфорца д’Арагона. Приплив коштів, економічне процвітання, збільшення земельних наділів, блискучі перспективи для подальшої долі міста. Однак все має свою ціну, і, часом, ця ціна перевищує всі одержувані земні блага.

Досі кременецька чутка з прихованим жахом говорить про колишні звірства королеви в погоні за молодістю, що вислизає крізь пальці. Вежа Кременецького замку. Безневинна дівчина під надійною охороною піднімається на її верхній ярус. Її нічого не підозрюючу сильні руки штовхають крізь зяючу прірву дверей в темряву. Крик і болісна смерть на гострих голках решітки перекриття, а в низу під червоним дощем колись одна з найпрекрасніших жінок Європи – Бона Сфорца.

Більше трьохсот жертв, трьохсот передчасно обірваних на зорі свого молодого життя під невблаганною рукою тієї, у якої було все, крім нездійсненного бажання; тієї, у якої сліпа жадоба нездійсненного затьмарила розум і серце, перетворивши їх у камінь.

Бувальщина це або брехня тепер уже ніхто не скаже, навіть кам’яні свідки – замкові башти канули в Лету під безжалісною рукою армій полководців, які переслідували свої особисті цілі. Лише руїни колись прекрасного Кременецького замку може бути ще зберігають останні дотики приречених на смерть, та трава під ногами – гіркі сльози їхніх близьких.

11-10-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Кривавий душ для леді