Ханський палац - Світова спадщина?

Фонтан любви, фонтан живой!
Принес я в дар тебе две розы.
Люблю немолчный говор твой
И поэтические слезы.
А. С. Пушкин

Біломармурова реліквія з тихим срібним голосом – Бахчисарайський фонтан – символ тихого смутку і світлої надії в обрамленні пишності ханської резиденції – одна з перлин Криму, що вабить туристів своєю романтичною історією, оспіваною в поезії.

Зараз цей пам’ятник старовини, є спадщиною українського народу, але в недалекому майбутньому його статус у контексті світової культури може значно зрости завдяки внесенню до списку Всесвітньої спадщини UNESCO (до 1 вересня 2011 року повинен бути поданий повний пакет номінанта на це звання).

Проте, як завжди є одне “але” – бездіяльність української влади відносно іншого об’єкта Світової спадщини – Софії Київської, земля навколо якої сподобалася забудовникам, а між тим через просідання грунту цей пам’ятник старовини почав руйнуватися.

От і виходить, український уряд, захищаючи інтереси забудовників, жертвує статусом Україні, як високорозвинутої держави, яка пишається свою історію і захищає її артефакти. Мабуть розширення і так нечисленного списку пам’ятників Всесвітньої спадщини України (Софія Київська, Києво-Печерська лавра, Карпати та історичний центр Львова) не входить в його плани. А шкода.

21-02-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментування цієї статті закрите.