Раритети в ціні

У наше століття нестабільності валют (як вітчизняної, так і світових), фінансових катаклізмів і хиткого становища дорогоцінних металів вічною цінністю залишаються лише предмети мистецтва від раритетних автомобілів до маленьких записок великих людей.

Ринок антикваріату – завжди ласий шматочок для тих, хто бажає отримати швидку наживу за рахунок легко придбаного майна при крадіжках з музеїв безцінних експонатів, не дивлячись на їхню історичну та культурну цінність для цілого народу.

Так з літературно-меморіального музею поета Івана Франка села Криворівня Івано-Франківської області викрадено експонати: скрипка і цимбали, збруя та предмети побуту, гроші і документи.

Полегшують завдання грабіжників і незахищеність українських сховищ і музеїв, в яких зберігаються, часом, безцінні унікальні експонати світової спадщини. Так в пограбованому музеї не були навіть встановлені грати на вікнах, що вже казати про сигналізацію…

Радує лише те, що грабіжники – не професіонали, і перший викрадений раритет (скрипка) вже повернуто на своє законне місце в музей.

05-04-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Раритети в ціні