"Княже місто" під Рівно

Напевно ще не все втрачено для культурної спадщини України, якщо ще з‘являються на світ проекти нових музеїв, які, будемо сподіватися, втіляться в життя і можливо ще один пам‘ятник духовної спадщини знову набуде життя.

Так на батьківщині Пересопницького Євангелія, на якому складає присягу президент Україні, у селі Пересопниця що на Рівненщині до 29 серпня цього року планують відтворити “Княжий двір Х століття” – музей під відкритим небом, де у реконструйованих будівлях буде відтворений побут того часу і розміститься археологічна експозиція.

А ще на околиці села планується провести археологічні розкопки монастиря, який 450 років тому подарував світу Євангеліє українською мовою.

Роботи над проектом треба зробити чимало, адже зараз у Пересопниці немає навіть газу, не кажучи вже про туристичну інфраструктуру, адже проект створюється з “чистого аркушу”. Виділення ж коштів на його реалізацію (в розмірі 50 мільйонів гривень) передбачається з державного та обласного бюджетів, а так само за рахунок продажу 450-ти сертифікатів на отримання фамільного видання раритетного Євангелія.

Будемо сподіватися, що добрі починання рівненчан втіляться в життя і забутий на століття центр православної духовності здобуде колишню силу, прийнявши в серпні президентів чотирьох країн – України, Росії, Білорусі та Болгарії.

06-04-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на "Княже місто" під Рівно