"Чесна" власність

Знову музеї, бібліотеки і концертний зал – під відкрите небо, а історію – на звалище.

Адже Хрещатик – всесвітньо відомий центр української столиці. Чим ближче до центру, тим, як водиться, вища ціна – проста арифметика. Отримання ж цілої будівлі на Хрещатику 48а за безцінь у приватну власність — хіба це не межа мрій будь-якого бізнесмена?

Тільки нинішньому власникові трохи не пощастило – долю трьох музеїв (народного побуту, Хрещатика і музичних платівок), концертно-експозиційного залу і бібліотеки взяв під своє крило фонд «Духовна спадщина», який звернувся в столичну комісію з питань культури та туризму у зв’язку з незаконною приватизацію будівлі, що має історичну і культурну цінність. Фонд, який володіє вищезгаданими музеями, готовий безоплатно передати їх разом з п’ятнадцятирічної історією та багажем історичних цінностей київським муніципалітету, якщо будинок залишиться в приватних руках.

Зараз доля будівлі, стіни якого чули Тараса Шевченка і Лесю Українку, висить на волосинці -
точиться суперечка за майнові права на будинок, і хто переможе Київрада або «чесний» «приватний» власник – поки не відомо. А тим часом будівля вже піддалася спробі рейдерського захоплення, зупиненої лише завдяки силам МВС.

26-10-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на "Чесна" власність