Сакура в Закарпатті

Японський символ стійкості і чистоти, адже її пелюстки опадають не зів’ялі, ніжності і удачі в коханні, її сріблясто-рожевий колір будить лише піднесені почуття, тихого смутку й печалі про швидкоплинність буття, лише трохи більше тижня триває її цвітіння… Сакура

Ця прекрасна гостя далекої країни Всхідячого Сонця дарує свій швидкоплинний весняний поцілунок Закарпаттю вже не перший десяток років – з тих пір, як в 20-х роках обхідним шляхом через Відень добралася в ці благодатні місця (завезена з Австрії), полюбивши їх за добру вдачу (помірний клімат і благодатні грунти).

І жителі Закарпаття платять їй взаємністю, примножуючи її чисельність рік від року. Так у 2009 році в Ужгороді була висаджена найдовша по протяжності алея сакур у Європі. А в нинішньому році в майбутні вихідні (9 квітня) у столиці краю Мукачево та Ужгороді будуть висаджені десятки цих спокусниць – символів Японії на знак підтримки мешканців цієї країни у подоланні нещасть, що обрушилися на неї в наслідок природної стихії, українським народом.

Може бути в цьому році знову висаджені деревця і не зацвітуть, але раніше посаджені обов’язково подарують свій сріблясто-рожеве цвітіння (імовірно з 20 по 30 квітня) вдячним глядачам, залишивши спогади по своєму легкому дотику до наступної весни.

08-04-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Сакура в Закарпатті