Києву закон не писаний

Черговий злочин проти історії в Києві – знесено пам’ятник архітектури початку ХХ століття особняк Олени Загорській по Мельникова 51. У столиці залишилося зовсім вже невелика кількість будівель зі столітньою історією, і втрата одного з них – тяжка втрата для міста.

Відчужену ще у 2009 році ділянку разом з пам’ятником архітектури надано для потреб посольства Казахстану, ось тільки незрозуміло чому на догоду іноземним дипломатам знищується українська історія? Невже дипмісія не могла розташуватися у відреставрованому особняку, замість того щоб на його місці споруджувати чергового «сучасного монстра», якого навіть архітектурним об’єктом назвати язик не повертається.

В Україні Київ і так уже став словом прозивним, як приклад безпринципного і безвідповідального знищення архітектури на догоду капіталу, який на своєму шляху переступає через усі бар’єри, включаючи долі людей і споруджень.

Країна ніколи не стане цивілізованою. Якщо в ній немає законів, що захищають її культурну спадщину. Про яку євро інтеграції може йти мова, якщо Україна була і залишається країною третього світу де гроші ставляться понад усе?

11-04-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Києву закон не писаний