Пирогово повертається

Вся Україна в мініатюрі з її вільними вітрами над безкраїм простором степів і лук, дурманним запахів квітучих вишень і ароматом стиглих яблук, золотом полів і синню небозводу втілена в маленькому шматочку села Пирогово, нині Голосіївського району Києва – непередаваний коктейль часу і архітектури застиглих десь між XV століттям і ХХІ століттям.

Цей унікальний архітектурно-історичний заповідник під відкритим, позбавлений значної частини (близько 100 га) своїх володінь в 2007 році, знову набуде свою історично сформовану цілісність згідно з рішенням Господарського суду Києва від 11 квітня нинішнього року.

Тепер нашим підприємливим бізнесменам доведеться пошукати місце для своїх бетонних потвор (бізнес-центрів та «елітних«житлових будинків) де-небудь в інших землях.

Будемо сподіватися, що справі Петра Тронька, з ініціативи якого створено музей в Пирогово, знайдуться гідні учні та послідовники, які на повернутих землях створять нові експозиції та багата колекція його поповниться новими досі, поки, не знайденими історичними архітектурними артефактами. Адже Україні така велика і культура її така багатогранна, що всі її лики можна досліджувати десятиліттями так і не пізнавши до кінця.

13-04-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментування цієї статті закрите.