Підлягає знищенню

Кий, Щек і Хорів – три імені, три людини, три шляхи, але одна доля – стольний град Київ. Серце Русі, серце всіх слов’янських народів, які воно змушує битися в унісон, не дивлячись на всі інтриги політичних лідерів і їх ляльководів. І зараз його хочуть зупинити, не дивлячись на історичну і культурну цінність, на догоду особистої вигоди деяких чиновників Київради.

На цей раз розоренню піддається одна з трьох легендарних гір братів-засновників – Щекавиця. Прикриваючись отриманими невідомим (вірніше уторованим для людей з великими коштами) шляхом документами на землю та будівництво, приватна особа почала будівництво житлового будинку на її схилах, знявши при цьому значний шар грунту, що має величезну історичну цінність.

Так що тисячолітня могила Віщого Олега, що покоїться на Щекавиці, згідно з літописом «Повість минулих літ», можливо, буде втрачена назавжди, безжально зруйнована за примхою якоїсь чергової «приватної особи» з грошами при пасивній участі київської влади і невтручання силових структур. Це вже не кажучи про інших менш відомі, але не менш значимі артефактах, що спочивають тут.

28-05-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Підлягає знищенню