Сила забобони

Неприступна твердиня – досить відносне поняття, адже часом, незважаючи на високі стіни, круті схили гори, непрохідні болота та широкі рови вирішальним фактором перемоги у битві виступають лише мужність і відвага нападників або оборонців.

Але часом лише одна слава «непереможного» вирішує долю замку, і загарбники йдуть навіть не намагаючись завоювати форпост.

Бережанcька фортеця. 1620 рік. Татарські набіги все частішають. Але твердиня під надійним захистом – слава «неприступної» надійно захищає її від будь-яких посягань. І незважаючи на розорення прилеглих земель, фортецю завойовники навіть не намагаються атакувати.

А може сила думки матеріальна, адже Бережанську фортецю не змогли захопити силою ані татари, ані шведи, ані турки, ані козаки. Лише одного разу, підкоряючись доброї волі городян, вона відчинила свої ворота і без бою здалася військам Максима Кривоноса.

04-07-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

 1. PlanetUA · 20-07-2011, 22:14 · #

  Огляд україномовного інтернету на PlanetUA

  Добрий день, вибачте за флуд, проте ніде нема контактного мейла з вами, ваш ресурс потрапив в огляд україномовного інтернету на сайті http://planetua.com
  Сам огляд, а також голосування за кращий ресурс огляду, можете побачити за адресою http://planetua.com/review/uanet-39.html

  Для кращого знайомства з Вами, ми склали коротеньку анкету (всього 6 простеньких запитань)
  https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dFJrTEY0UFp5M2R0MzdOWmdJemt6b1E6MQ
  Ваші відповіді будуть опубліковані в наступну середу перед виходом чергового огляду.

  Дякую.

  З повагою, автор оглядів україномовного інтернету
  Тарас Амброз


Коментування цієї статті закрите.