Доступ вільний

Висока скеля, рокіт хвиль і крики чайок, які вважають це місце будинком… зараз вже без яскравих наметів торговців і нав’язливих здирників плати за вхід – сучасне обличчя унікального історичного пам’ятника Ластівчине гніздо.

Після присвоєння будівлі статусу пам’ятки архітектури у 2011 році, зовнішній і внутрішній вигляд його значно змінився: зникли столики громадського харчування, торгові намети і крикливі лоточники, поступившись місцем “першою ластівкою” нової епохи – картині Архипа Івановича Куїнджі “Місячна ніч над Дніпром”.

А новим подарунком кримської влади стала заборона на стягування плати за огляд Ластівчиного гнізда, якою підприємливі місцеві ділки самовільно поповнювали свою кишеню, вимагаючи плату за прохід до цієї пам’ятки Криму.

Місцева влада впевнена, що створення на основі цієї пам’ятки архітектури музею стане зворотним моментом у долі палацу, а багато експонатів запасників кримських музеїв нарешті побачать світло, отримавши нові виставкові площі в його залах. Будемо сподіватися, що знаменита картина Куїнджі - лише початок довгого творчого життя старого пам’ятника.

24-07-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Доступ вільний