Вишнівець матримоніальний

Український Версаль з його пишнотою оздоблення летючого бароко – це чи не місце, де любить відпочивати бешкетник на ім’я Амур? Може бути саме тому так багато любовних історій пов’язані з цим місцем?

Серед жаху Смутного часу Вишневецькому замку судилося стати не тільки плацдармом для сходження на російський престол царя Дмитра Івановича (Лжедмітій І) з подачі Адама Вишневецького, але і зіграти в його долі іншу, більш піднесену, роль – цей благодатний дах став місцем зустрічі майбутнього царя з красунею-полькою Марією Мнішек. Подейкують, навіть, що саме в призамковій церкві у 1605 році відбулося заручення двох “люблячих” сердець, правда наречений особисто не був присутній в зв’язку з зайнятістю важливими державними справами (його місце тимчасово зайняв дяк Власьев), та наречена більше була охоплена жагою влади і могутності, ніж амурними пристрастями, але… заручини було укладено, втім як і шлюб пізніше.

Інша ж любовна історія пов’язана вже не з політикою – з літературою. Саме Вішнеевецкої перлині судилося стати місцем зародження любові, яка дала світові стільки прекрасних творів, бо тут, тоді ще Оноре Бальса, а пізніше всесвітньо відомий письменник Оноре де Бальзак, вперше зустрівся зі своєю музою – Евеліною Ганською. І нехай їх роман довго не міг перейти в стадію офіційних відносин (Евеліна була одружена, потім, вже вдовуюча, вона ніяк не могла отримати царського благословення на їх союз), а шлюб протривав лише п’ять місяців, після закінчення яких Оноре де Бальзака не стало, але їхні почуття живуть до цих пір на сторінках книг, на аркушах кореспонденції, в легендах.

Це лише частина історії, а чи багато їх забуто?

27-11-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Вишнівець матримоніальний