Великий дар перемоги

Полтавська перемога 1709 року. Значення її для розвитку Росії переоцінити неможливо. Але все ж головний подарунок, який вона дарувала країні – Великий місто.

Так, так, саме Полтавській перемозі Росія зобов’язана Петербургом з його невагомими палацами і набережними, що потерпають у тумані під мирний сон мармурових левів; кришталевим повітрям каналів і золотоглавими храмами, які дрімають під мелодійний дзвін Петропавлівського собору…

Адже за історичними даними за період з 1703 по 1708 рік у майбутньої північної столиці було побудовано дворів (загальним числом сто шістнадцять) в півтора рази менше, ніж за один 1709 (числом сто сімдесят п’ять). І недарма лише повернувшись з Полтавською вікторією Петро І наказав збудувати церкву в ім’я святого Сампсона на берегах Неви в честь славної перемоги під Полтавою.

Це вже потім буде слава Петербурга як вікна в Європу, морської і дійсної столиці величезної Російської імперії, а поки Полтавська перемога стала відправною точкою до реалізації грандіозних планів Петра І.

05-05-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Великий дар перемоги