Історія в Пирогово зникає

Опубліковано Виктория Шовчко 29-11-2010

Потрапляючи в цей заповідний куточок під Києвом, ви немов переноситесь в казку, де вся Україна зі своєю історією вміщується на площі в 150 га. Ось на пагорбі чорні велетні-млини сусідять з охайними, прикрашеними кахлями, мазанками. А ось біло-блакитний будиночок – типовий представник східної Україна – сусідить зі своїм, загубилиним у соснах, двоповерховим побратимом із Закарпаття.

Але ця казка з 300 експонатів скоро може зникнути через неувагу держави, якій вони належать. Через нестачу коштів для реставрації та підтримання в належному вигляді, безцінні архітектурні експонати Пирогово, зібрані з усіх куточків України, руйнуються під впливом атмосферного впливу. Деякі об’єкти майже повністю зруйновані, а чиновники більше стурбовані своїми потребами … Сумно.

Читати далі »

Візитка Харкова

Опубліковано Виктория Шовчко 23-11-2010

Міська влада Харкова вишукала в бюджеті кошти для ремонту візитної картки міста – скверу Дзеркальний струмінь з однойменною фонтаном у центрі. Напередодні Дня міста сквер був вимощений бруківкою, а на його алеях з’явилися десять тисяч квітів різноманітних кольорів і відтінків.

Головна визначна пам’ятка скверу – фонтан Дзеркальний струмінь формою нагадує одну з гілок верб, які його оточують, був відреставрований і знову може радувати харків’ян і гостей міста своїм веселим дзюрчанням.

Читати далі »

Відродження Дюковського саду

Опубліковано Виктория Шовчко 19-11-2010

Дюковський Сад, в який спочатку герцог Дюк де Решелье вклав чимало любові, праці та коштів, багато років перебував у забутті. Чудовий пам‘ятник архітектури і паркового мистецтва початку XIX століття перетворився на притулок люпменов, небезпечний для звичайного обивателя.

А колись навколо ставу по його звивистих доріжках в оточенні шовків і муару здійснювали променад дами під мереживними парасольками, а витончено одягнені джентльмени благородно підтримували їх під руку.

Читати далі »