Напій, якому, на думку деяких вчених, людство зобов’язане хлібом, бо нібито зернові спочатку призначалися для цього благородного хмільного напою. Але навіть якщо це не так, достоїнств пива це аніскільки не благає.
Увічнити у бронзі людей, що дарують цей божественний напій людству, вирішили в споконвічно пивному місті Львові, де в центрі Старого міста на проспекті Свободи біля «Башти торговців « встановлять двометровий пам’ятник пивоварові з незмінною бочкою пива на плечі.
Рівно о 17-15 щоденно, згідно годинника, встановленого, з однією з сторін пивної бочки, над проспектом будуть лунати розкотисті звуки Гімну львівських пивоварів, під звуки якого можна буде ознайомитися з історією місцевого пивоваріння, зробленого на іншій стороні пам’ятника.
Ось так львівська скринька пам’яток поповниться ще однією перлиною, будемо сподіватися не останньою.
Олександр Майборода · 29-04-2011, 07:51 · #
Цей памятник – пропаганда вживання алкоголю. Щороку в україні через алкоголь помирають понад 40 тисяч людей. Це близько 8 тисяч отруєнь алкоголем, 8 тисяч — кардіопатій і решта — це всі інші захворювання, а також нещасні випадки, які трапляються через вживання алкоголю: куріння в ліжку в нетверезому стані, дтп тощо. На сьогодні 40% дітей (від 14 до 18 років) “вже причастились” до алкоголю, при тому, що існує заборона на продаж алкоголю неповнолітнім. Щороку фіксується близько 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, частою причиною чого є вживання алкоголю мамою або татом. 30% чоловіків у віковій групі від 25 до 50 років залежні від алкоголю. В україні офіційно зареєстровані та поставлені на наркологічний облік 700 тисяч осіб з діагнозом хронічний алкоголізм. Рівень вживання алкогольних напоїв в державі становить близько 12 л на 1 особу в рік, хоча за даними вооз цей показник не повинен перевищувати 8 літрів. За даними національної ради з питань охорони здоров’я
vidish · 01-05-2011, 22:03 · #
Вживати чи не вживати алкоголь – вирішує кожен сам для себе. А “Львівське пиво “ – частинка історії, така ж як палац Пітоцкіх і собор Святого Юра, Російська церква та костел Святої Етізабети. Тому пам‘ятник – не прапоганда спиртного, а данина історії міста.