"Aus", і сходить українське Сонце

1… 2… 3… 4… 5… 6… 7… 8… 9… і сходить українське сонце. Ну хто ж в світі не знає культової «Sonne» (Ramstein)? Навіть той, хто не є завзятим прихильником важкого металу чи музики загалом, хоча б раз у житті чув цю неосяжно-величну пісню, і байдужою вона точно нікого не залишила, хоча одних вона надихає, інших – навпаки, дратує до огиди. Адже дев’ятий сингл найзнаменитішої німецької групи став безсмертною класикою ще до офіційної презентації в складі альбому «Mutter».

І хоча в аннали музичної історії пісня увійшла під назвою «Сонце» (нім. – Sonne), але перше її виконання відбулося геть під іншою, напряму пов’язаною з Україною, назвою — «Klitschko». Адже вона була спеціально написана на замовлення тодішнього чемпіона світу з боксу у важкій вазі, Віталія Клічка, в якості промо-пісні для виходу на ринг.

Замовлення було виконане, майбутня культова пісня за первісним задумом Тілля Ліндеманна навіть починалася відліком від 1 до 9, а після «Aus» (нім. – все), за аналогією зі знаменитим Кричковським нокаутом, в який він раз-у-раз відправляв свої суперників, українська легенда мала виходити на ринг під гімн величі українського сонця. От тільки знаменитому спортсменові, але в побуті доволі стриманій людині настільки помпезне порівняння себе з самим Великим світилом здалося занадто пафосним. Кличко від пісні імені себе відмовився.

А далі буде перше тріумфальне виконання на публіку в берлінському клубі Knaack для представників свого фан-клубу під тоді ще оригінальною назвою «Кличко» 16 квітня 2000-ого. Ramstein виконуватиме її під час свого гастрольного концертного туру по Японії, Австралії, Новій Зеландії.., в підтримку свого другого альбому «Пристрасть» (нім. – Sehnsucht), хоча виконувана тоді ще разом з третім куплетом пісня, разом з тим, не входила до його складу.

Офіційний реліз вже під назвою «Sonne» вже без останнього куплету, але з подовженими вступом-закінченням, в якості третього сінглу нового альбому «Мати» (нім. – Mutter) відбувся 2 квітня 2001 року, почавши свою тріумфальну ходу світовими чартами. В складі альбому вона навіть посіла 324 місце у рейтингу «500 найкращих рок-метал альбомів усіх часів» за версією журналу Rock Hard 2005 року.

Кліп, який знов підніс «Sonne» на пік популярності, був знятий лише через кілька років. Його побудована на казці Братів Грімм «Білосніжка» (нім. – Zwerge) концепція з сімома гномами, що видобувають в темних підземеллях золотий пил для своєї красуні, в поєднані з важкою музикою — це та магнетично-чаруюча річ, яка перетворила кліп на культову пісню на шедевр сучасного візуально-звукового мистецтва.

На том історія колишнього українського Сонця також не закінчилася, знайшовши своє продовження в своїй фортепіанній версії кліпу «Німеччина» (нім. – Deutschland) Ramstein, що побачив світ в 2019-ому.

08-04-2025 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Коментування цієї статті закрите.