Робота чи мука. Мукачево

По сьогодні є три версії походження назви міста Мукачево – дві слов’янських та угорська.

Згідно з угорською версією назва міста на березі річки Латориці походить від від угорського слова «робота», тобто спочатку Мукачево було робочим містечком з працьовитим населенням, яке навіть в якості імені міста вибрали основоположний принцип свого життя.

А от слов’янські версії побудовані на схожості зі словом «мука», і кожна з них в якості підтвердження наводить легенду з місцевого фольклору.

В епосі рівнин Закарпаття зустрічається легенда про штучне створення пагорба, на якому нині знаходиться місцева визначна пам’ятка – замок Паланок. За народними чутками, зведення Замкової гори коштувало чималих мук місцевому населенню, яке тисячу днів та ночей на тисячі возах, запряжених шістьма волами, возили землю для його створення за наказом князя, який задумав побудувати собі самий неприступний замок на світі.

Друга слов’янська версія не така романтична і пов’язує появу Мукачево з водяним млином на Латориці, яка забезпечувала борошном всі села в окрузі. В якості подяки за такий цінний продукт місто і отримало назву на його честь.

Яка з версій вірна зараз сказати важко. У кожної є свої прихильники та противники, а яку з них вибрати для себе – справа смаку.

21-12-2011 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Робота чи мука. Мукачево