Пам'ятник галушці в Полтаві

Історія

Пам'ятник галушці в Полтаві Полтавський пам'ятник Українській галушці

Через півроку після рішення виконавчого комітету міської ради Полтави про створення пам’ятника національній українській страві – галушці, воно було втілено в життя. Приурочене до дна народження Миколи Васильовича Гоголя (1809 – 1852) урочисте відкриття пам’ятника «Українській галушці», спорудженого на спонсорські пожертви (сто тисяч гривень), відбулося на Соборній площі міста біля Свято-Успенського кафедрального собору 1 квітня 2006 року.

Однак близькість розташування пам’ятника викликала невдоволення прихожан храму, і полтавське керівництво прийняло рішення про його перенесення на двісті метрів в протилежну сторону Соборній площі. З того часу в Полтаві щорічно проводиться свято названий на його честь – Свято галушки, де скуштувати улюблені ласощі можна у фольклорній атмосфері та під акомпанемент театралізованого дійства.

Архітектура

Полтавський пам’ятник «Українській галушці» – символу сімейного добробуту і благополуччя, створений з каменю народним художником України Анатолієм Чернощековим і скульптором Миколою Цись, являє собою півтораметрову миску, наповнену до краєм дванадцятьма галушками, з відповідних розмірів ложкою.

Додаткова інформація

Адреса: Україна, Полтавська обл., м. Полтава, пл. Соборна.

Як дістатися

Автотранспортом по трасі М 03 (Е 40) (Київ – Полтава – Харків) до повороту на вулицю Фрунзе, потім на вулицю Жовтневу, по ній до Свято-Успенського собору або Р 17 (Суми – Полтава – Олександрія), що переходить у вулицю Сакко, далі вул. Миру – вул. Леніна – вул. ХТЗ – вул. Мазуроская до Соборної площі.

Громадським транспортом – залізницею до станції Полтава, маршрутними таксі до Соборної площі в бік центру.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Пам'ятник галушці на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram