Бердянський зоопарк "Сафарі"

Історія

Флора зоопарку Сафарі в Бердянську Флора Бердянського зоопарку

На схилі бердянського пагорба площею сімнадцять ар в 2004 році оселилися незвичайні жителі – африканські леви і далекосхідні леопарди, єноти-полоскуни і сибірські вовки, південноамериканські агуті і африканські макаки. Це Ігорем Кальченко був відкритий другий приватний зоопарк на території Україні, де крім тридцяти видів тварин, внесених до Червоної книги, була зібрана колекція зі ста тридцяти представників екзотичних видів для наших широт.

А в грудні того ж 2005, на базі зоопарку “Сафарі” починає свою роботу Клуб юннатів Бердянського зоопарку, де юні натуралісти під керівництвом досвідчених фахівців почали своє прилучення до світу дикої природи, пізнаючи на практиці всі особливості диких видів тварин і умови контакту з ними.

Левеня зоопарку Сафарі в Бердянську Левеня Бердянського зоопарку

Через чотири роки після створення (у 2009 році) з’явилася необхідність у розширенні території зоопарку для підтримки комфортних умов існування вихованців у зв’язку із збільшенням їх чисельності. Для цього вже влітку біля Бердянської коси була відкрита його друга черга – на великій території раніше болотистій місцевості в два з половиною гектари в сімдесяти просторих вольєрах оселилися примати і парнокопитні, хижі ссавці і птахи, гризуни і водні хребетні.

По заслугах досягнення бердянського зоопарку були оцінені в травні 2011 року, коли він був прийнятий до складу Євроазіатської регіональної асоціації зоопарків та акваріумів.

Вовк зоопарку Сафарі в Бердянську Вовк Бердянського зоопарку

Нині зоопарк “Сафарі” в Бердянську активно розвивається не тільки за рахунок придбання нових різновидів тварин, а й збільшуючи поголів’я наявних видів. Адже з перших днів його існування однією з цілей було (по силі можливостей) відновлення зникаючих видів, у чому його співробітники немало досягли успіху, коли на його території світло побачило потомство уссурійських тигрів, далекосхідних леопардів, білих левів. І це не рахуючи народження дитинчат носухи, єнотів-полоскунів, дикобразів, верблюдів (один з верблюденят – білий), європейської лані, гімалайських ведмедів, лам… Будемо сподіватися що список буде продовжений.

Архітектура

Зоопарк, що розкинувся на території в два з половиною гектара осушеної болотистої місцевості біля Бердянської коси, споруджений із збереженням заселяючих її видів флори (верби, акації, маслини), був створений з урахуванням потреб кожного з видів його майбутніх мешканців, де великі вольєри для прогулянок сусідять з затишними будиночками, а великі водойми (дві тисячі квадратних метрів і триста метрів) з островом і пташиними гніздами.

Страуси зоопарку Сафарі в Бердянську Страуси Бердянського зоопарку

Так уздовж осі головної алеї зоопарку “Сафарі” (периметр – наближається до квадрату) першими зустрічають відвідувачів клітки з хижаками і приматами (ліворуч: ведмеді і леопарди, праворуч: мавпи і рисі). За ними праворуч відкривається прекрасний вид на озеро Лебедина шия з прилеглим до нього півостровом Лебединим, мешканцями якого є крім лебедів (що дали їм найменування) – качечки, цесарки, фазани, журавлі, пелікани. По сусідству через доріжку затишно розташувався Бабусин дворик з овечками, курочками, кізками і поросятами. Впирається алея, переслідував вздовж поні, страусів та лам, в Валуни бажань.

Алеї, що іде праворуч від головного входу, приводить гостей до домашніх мешканців другого Бабусиного дворика з кроликами і овечками, індиками і коровами, кізками і поросятами. За ними слідують вольєри лами і поні, що змінюються царством верблюдів і ланей.

Макака зоопарку Сафарі в Бердянську Макака Бердянського зоопарку

З ліва ж від входу алея бердянського зоопарку виводить спочатку до загонів поні і лам, а потім до озера Рожевих пеліканів, де мешкають чорні лебеді й мускусні качки. Їх змінюють на шляху просторі майданчики, жителями яких є страуси і поні. Замикають ліве крило вольєри левів і тигрів.

І вся ця різноманітність фауни потерпає в зелені альпійських галявин з гвоздиками і лавандою, дерев’яному ажурі альтанок і лав під тінистими гілками дерев у різноголосому крику пернатих, з яких найбільш голосистими є ара та какаду, гірський папуга і розелла.

Додаткова інформація

Адреса: Україна, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Перлинна.

Офіційний сайт: www.azovzoo.com

Як дістатися

Автотранспортом по трасі Е 58 (М 14) (Одеса – Миколаїв – Херсон – Нова Каховка – Мелітополь – Бердянськ – Маріуполь – Ростов-на-Дону) до повороту на Бердянськ, потім по Східному проспекту – вул. Жовтневій – вул. Перлинній, де розташований Бердянський зоопарк “Сафарі”; або по тій же трасі через Луначарське, потім по Мелітопольському шосе до Бердянська, де воно переходить в пр. Азовський, потім по – вул. Консульську до Східного проспекту, а далі згідно колишніх вказівок.

Громадським транспортом на маршрутних таксі / з/д дорогою до Бердянська, а потім на маршрутних таксі, які прямують на Бердянську косу до Бердянського зоопарку “Сафарі”.

Вікторія Шовчко

Переглянути розташування Бердянський зоопарк "Сафарі" на мапі

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram