Губернські присутні місця Полтави

Типовий проект, що перетворився в одну з архітектурних перлин, що склали самобутнє намисто полтавського міського центру, яке ось вже два століття охороняє вічну міську душу.

Адміністративна будівля, під дахом якої з ХІХ століття зосереджується весь великий адміністративний арсенал Полтавської губернії-області в протистояти викликам часу, переродившись після руйнівних наслідків чергового загострення імперських амбіцій окупаційної влади з Московії.

Читати далі »

Дворянське зібрання Полтави

Вишуканий куточок радості полтавського дозвілля, який ось вже два століття в різних іпостасях гостинно відчиняє свої двері перед тими, хто в сірій буденності не загубив смак свого життя та відкритий до нових вражень.

Одна з величних перлин головного білого міського намиста, як візитівки цілого краю в обрамленні блакитної стрічки Ворскли.

Читати далі »

Полтавський поштамт

Одна з перших кам’яних споруд унікального адміністративного центру стародавнього міста, яке випередило свій час на кілька десятиліть, щоб змінивши кілька амплуа та перероджень стати на захист української культури та освіти.

Взірець неокласицизму – перлина самобутнього намиста Полтавщини, де кожна намистина по-своєму унікальна, а в гармонійному поєднанні вони створюють той єдиний неповторний вишуканий малюнок, який не вдалося відтворити нікому.

Читати далі »

Кадетський корпус в Полтаві

Вожак хороводу білих лебідів, що ширяє над круглим серцем стародавньої полтавської землі ось вже два століття, оберігаючи від всіх негод та прикростей сьогодення заради щастя майбутніх поколінь.

Кузня військово-патріотичного виховання молоді, яка мала стояти на захисті інтересів рідної землі, а на ділі використовувалася задля просування мілітаристичних загарбницьких ідей окупаційної влади.

Читати далі »

Музей-садиба Котляревського в Полтаві

Надихаюче місце, де народжувалася казкова класика української літератури, щоб назавжди закарбувати в історії та в серцях людей ім’я її автора, як одного із засновників сучасної національної літератури.

Білі стіни з різьбленими сволоками в мальовничому вбранні розкішного саду, серед квітучих гілок якого десь задрімала душа українського народу, щоб одного разу прокинутися від вікового сну мудрішою, прийнявши очищення через розуміння свого коріння.

Читати далі »

Селянський банк в Полтаві

Декорове оформлення в передбаченні нещасливої долі, що іноді малює майбутнє на віки вперед краще, ніж будь-який астролог.

Люті жахи під благородною личиною вишуканих фасадів, червоні від крові безвинних жертв, як колір їхніх стін, безжальні та байдужі, як погляд кам’яних гаргуйлів, що пильнують їхній центральний вхід.

Читати далі »

Пам'ятник 800-річчя згадки Полтави в Іпатіївському літописі

Місто-старець, що побачило на своєму віку багато воєн і героїчних боїв. Тут хоробрі воїні перемагали і складалися свої голови за Батьківщину. Століття, року, міті … Як Багато їх минуло з моменту коли Ігореве військо пройшло цією землею.

Камінь-символ всіх прожитих віх життя міста, як вічна пам’ять минулим поколінням прабатьків, які заклали основу нинішньої держави.

Читати далі »

Пам'ятник галушці в Полтаві

Стільки смакоти не з‘їсти навіть самому запеклому ненажері. Пам‘ятник улюбленій українській ласощі, який породив щорічне свято в Полтаві, названий на його честь.

Читати далі »

Свято-Успенський собор Полтави

Головний оплот православ’я в самому серці Полтави, який довго залишався центром міста з усіма витікаючими з цього привілеями – єдиною мощеною мостовою, що веде до храму, кам’яними стінами і унікальним зібранням релігійної літератури.

Храм одним з перших зметений з лиця землі безжалісною рукою нової влади, як розсадник віри і духовності, що загрожують її режиму.

Читати далі »

Пам'ятник коменданту Келіну і захисникам Полтави

Пам’ятник тим, чия мужність і героїзм у боротьбі за рідну землю забезпечили народження великої держави – Російської імперії, яка стала на один щабель з провідними європейськими державами, довівши свою міць і могутність.

Читати далі »