Музей-садиба Котляревського в Полтаві

Надихаюче місце, де народжувалася казкова класика української літератури, щоб назавжди закарбувати в історії та в серцях людей ім’я її автора, як одного із засновників сучасної національної літератури.

Білі стіни з різьбленими сволоками в мальовничому вбранні розкішного саду, серед квітучих гілок якого десь задрімала душа українського народу, щоб одного разу прокинутися від вікового сну мудрішою, прийнявши очищення через розуміння свого коріння.

Читати далі »

Селянський банк в Полтаві

Декорове оформлення в передбаченні нещасливої долі, що іноді малює майбутнє на віки вперед краще, ніж будь-який астролог.

Люті жахи під благородною личиною вишуканих фасадів, червоні від крові безвинних жертв, як колір їхніх стін, безжальні та байдужі, як погляд кам’яних гаргуйлів, що пильнують їхній центральний вхід.

Читати далі »

Пам'ятник 800-річчя згадки Полтави в Іпатіївському літописі

Місто-старець, що побачило на своєму віку багато воєн і героїчних боїв. Тут хоробрі воїні перемагали і складалися свої голови за Батьківщину. Століття, року, міті … Як Багато їх минуло з моменту коли Ігореве військо пройшло цією землею.

Камінь-символ всіх прожитих віх життя міста, як вічна пам’ять минулим поколінням прабатьків, які заклали основу нинішньої держави.

Читати далі »

Пам'ятник галушці в Полтаві

Стільки смакоти не з‘їсти навіть самому запеклому ненажері. Пам‘ятник улюбленій українській ласощі, який породив щорічне свято в Полтаві, названий на його честь.

Читати далі »

Свято-Успенський собор Полтави

Головний оплот православ’я в самому серці Полтави, який довго залишався центром міста з усіма витікаючими з цього привілеями – єдиною мощеною мостовою, що веде до храму, кам’яними стінами і унікальним зібранням релігійної літератури.

Храм одним з перших зметений з лиця землі безжалісною рукою нової влади, як розсадник віри і духовності, що загрожують її режиму.

Читати далі »

Пам'ятник коменданту Келіну і захисникам Полтави

Пам’ятник тим, чия мужність і героїзм у боротьбі за рідну землю забезпечили народження великої держави – Російської імперії, яка стала на один щабель з провідними європейськими державами, довівши свою міць і могутність.

Читати далі »

Полтавський краєзнавчий музей

Перша будівля в яскраво вираженому стилі українського модерну з фасадом, прикрашеним гербами повітових міст Полтавської губернії, під стрілчастим дахом у світло-зеленому обсязі, прикрашеному українським розписом, з білими завитками поручнів де зберігається колекція з більш ніж ста тисяч історичних раритетів.

Читати далі »

Корпусний сад

Великою була перемога російських військ Петра I 1706 року над шведськими військами Карла XII під Полтавою, яка змінила розстановку політичних сил в Європі, поклавши край шведському пануванню. Слава про ту перемогу вінчає головну площу міста, відбита в монументі Слави на головній площі Полтави.

Читати далі »