Пам'ятник 800-річчя згадки Полтави в Іпатіївському літописі

Місто-старець, що побачило на своєму віку багато воєн і героїчних боїв. Тут хоробрі воїні перемагали і складалися свої голови за Батьківщину. Століття, року, міті … Як Багато їх минуло з моменту коли Ігореве військо пройшло цією землею.

Камінь-символ всіх прожитих віх життя міста, як вічна пам‘ять минулим поколінням прабатьків, які заклали основу нинішньої держави.

Читати далі »

Пам'ятник галушці в Полтаві

Стільки смакоти не з‘їсти навіть самому запеклому ненажері. Пам‘ятник улюбленій українській ласощі, який породив щорічне свято в Полтаві, названий на його честь.

Читати далі »

Свято-Успенський собор Полтави

Головний оплот православ’я в самому серці Полтави, який довго залишався центром міста з усіма витікаючими з цього привілеями – єдиною мощеною мостовою, що веде до храму, кам’яними стінами і унікальним зібранням релігійної літератури.

Храм одним з перших зметений з лиця землі безжалісною рукою нової влади, як розсадник віри і духовності, що загрожують її режиму.

Читати далі »

Пам'ятник коменданту Келіну і захисникам Полтави

Пам’ятник тим, чия мужність і героїзм у боротьбі за рідну землю забезпечили народження великої держави – Російської імперії, яка стала на один щабель з провідними європейськими державами, довівши свою міць і могутність.

Читати далі »

Полтавський краєзнавчий музей

Перша будівля в яскраво вираженому стилі українського модерну з фасадом, прикрашеним гербами повітових міст Полтавської губернії, під стрілчастим дахом у світло-зеленому обсязі, прикрашеному українським розписом, з білими завитками поручнів де зберігається колекція з більш ніж ста тисяч історичних раритетів.

Читати далі »

Корпусний сад

Великою була перемога російських військ Петра I 1706 року над шведськими військами Карла XII під Полтавою, яка змінила розстановку політичних сил в Європі, поклавши край шведському пануванню. Слава про ту перемогу вінчає головну площу міста, відбита в монументі Слави на головній площі Полтави.

Читати далі »