Пам'ятник Воронцову в Одесі

Другий за часом появи, але не за значенням пам’ятник тому, хто заклав основи процвітання нового чорноморського міста і його світову славу в якості головної житниці Європи.

Одна з людських доль, що назавжди змінила історію Одеси, яку не змогла викреслити з літописних сторінок навіть безжальна рука адептів від атеїзму під червоними стягами.

Читати далі »

Пам'ятник невідомому матросу в Одесі

Місце слави для тисяч загиблих, місце скорботи для сотень тисяч залишених в живих одеситів в роки однією з найстрашніших воєн, які пережило людство.

Пам’ять про всіх тих, хто своїми нервами, своїм життям, своїм здоров’ям тримав оборону міста довгих сімдесят три дні, а потім ще три роки окупації не втрачав віру в визволення рідної землі.

Читати далі »

Пам'ятник апельсину в Одесі

Його передісторія довша, ніж сама історія… кумедна і в той же час банальна про вічну як світ проблему без рішення можновладців і їх підданих.

Оригінальна концепція одного історичного сюжету, в якому проявляється вся сутність людської натури, в якій найчистіші наміри розбиваються об призму честолюбного свавілля.

Читати далі »

Пам'ятник поручику Ржевському

Пам’ятник і не пам’ятник, а промінь гарного настрою серед сірих трудових буднів, який ось уже друге десятиліття радує працівників величезного хімічного комбінату і гостей міста.

Та маленька родзинка, яка надає сенс життя, як ковток хорошого вина, і змушує рухатися вперед, знаходячи радості в навколишньої дійсності.

Читати далі »

Пам'ятник Івану Федоровичу у Львові

Один з перших офіційних друкарів України, які зробили важкий перший крок до доступної освіти нації, щоб через багато століть їх імена з вдячністю і священним трепетом згадували нащадки.

Прості форми, простий малюнок, щоб підкреслити всю велич вкладу зробленого однією людиною в масштабах цілої країни.

Читати далі »

Пам'ятник "Просвіта"

Пам’ятник тій силі, яка протистояла двом імперіям на окупованих територіях за допомогою слова і фактів не заради користі, а в ім’я майбутніх поколінь українців.

Витонченість невловимого рукою майстра втілена в бронзі, як данина поваги тому, завдяки чому народ ідентифікує себе як єдина нація.

Читати далі »

Пам'ятник жертвам Другої світової війни в Голобах

Пам’ятник загиблих в розв’язаної ненаситними амбіціями і вседозволеністю двох тиранів війні з мовчазної згоди цивілізованого світу, який вони омили в крові десятків мільйонів людських доль.

Єдиний монумент в поселенні, який, не дивлячись на напис, став символом всіх загиблих українців у війнах нав’язаних окупантами зі сходу і заходу.

Читати далі »

Харківський монумент незалежності України

Символ свободи українського духу, який не змогли зломити сім століть, московські лож та маніпуляції, атеїзм і терор.

Витончений витвір мистецтва, застиглий на головній міській площі під жовто-блакитним прапором боротьби і перемоги.

Читати далі »

Пам'ятник студенту в Харкові

Незалежність, старанність, допитливість, посидючість, ініціативність, кмітливість на одній чаші ваг та інфантильність, мрійливість, лінь, забудькуватість – на інший у вічній суєті студентських днів.

Довгі й короткі п’ять років за право володіння дипломом про вищу освіту як путівки в щасливе доросле життя з його безмежними можливостями і незліченною кількістю перешкод на шляху до наміченої мети.

Читати далі »

Пам'ятник Мечникову в Харкові

Пам’ятник тому, хто прийшов в цей світ, щоб розгадати загадки природи і зробити людство здоровішим за рахунок закладки фундаментальних принципів мікробіології та імунології.

Великий син слобожанської землі, який голосно заявив про неї на міжнародній арені, першим отримавши Нобелівську премію.

Читати далі »