Вінницькі казарми

Вся вінницька військова історія останнього століття написана відомими іменами і подіями на мурованих стінах його будівель, хоч безжальна рука часу і поламала цілісність комплексу, а дещо і зовсім стерла, не залишивши і сліду.

Муровані велитні-колоси, які пережили дві світових війни, щоб на порозі третього тисячоліття нагадати про славетне минуле та нескорений бойовий дух Волі міста на Південному Бузі.

Читати далі »

Центральний міст Вінниці

Головна транспортна артерія міста, яка ширяє над смарагдовим оксамитом повноводної річки поділяючій в замрійливому тумані Час на до і після, варто лише перетнути Рубікон свідомості, щоб озирнутися і побачити, як сучасність стає минулим.

Гідний спадкоємець того, що століттями об’єднувало крізь всі природні примхи та самодурство тимчасових правителів, постаючи з земного попілу волею творців, а не руйнівників, щоб продовжувати єдина для двох берегів життя.

Читати далі »

Полтавська фортеця

Та, що століттями берегла за своїм палісадом квітучу українську душу від люті і ненависті східняків, заколискуючи в лагідних обіймах полтавських пагорбів під ніжні солов’їні трелі з тонким присмаком квітучих яблунь.

Відроджена з попелу небуття химера величі, як нагадування про буремні віки кровопролитних битв, героїчної мужності та безпрецедентної самопожертви, відлуння яких і зараз іноді легким шепотом вітрів загублених в полтавських ярах часу нагадує про себе легким дотиком незримого.

Читати далі »

Вантовий міст в Яремче

Одна з маленьких родзинок великого туристичного центру створена з практичних міркувань, але здобула своєї відомості за надзвичайно мальовничі краєвиди та незабутні відчуття польоту над прірвою, коли сильний вітер грається з нею в гойдалки.

Місток сучасної зручності як єднальна ланка між метушливим сучасним світом людства і одвічним спокоєм гармонії всесвіту, через річку забуття та відокремлення галасу сьогодення.

Читати далі »

Залізнична станція Яремче

Артерія життя, яка перетворила колишній маленький присілок Дори на східно-европейську карпатську туристичну Мекку з розкішними віллами та розвиненою інфраструктурою, яка ось вже друге століття зберігає за собою цей ексклюзивний статус.

Невеличка станція, що так гармонійно вписується в оточуючий гірсько-лісовий ландшафт, маленьким акцентом привертаючи увагу акуратністю своїх форм, а також забезпечуючи невичерпність потоку відпочивальників як фактор життя самого містечка в живоносній олині Прута.

Читати далі »

Автомобільний австрійський міст в Яремче

Залишки найстарішого інфраструктурного об’єкту Яремче, про які майже не зустрічається інформація в туристичних путівниках та інтерактивних мапах, хоча фактично він знаходиться в самому серці міста і кожного дня повз нього проходять-проїздять тисячі місцевих та туристів.

Те що з споруджувалося на віки з місцевого матеріалу під наглядом досвідчених інженерів, щоб пережити дві світових війни та п’ять разів змінити свій паспорт, вгамувавшись з поверненням свого давнього синього з золотим тризубом.

Читати далі »

Північний віадук у Ворохті

Чаруючий раритет з минулого, якого майже не торкнулися вітри часу з жорстокими випробуваннями ХХ століття та людською байдужістю, яка на землі була і залишається їхньою найліпшою помічницею.

Велична споруда, одна з монументальних зарубок на історичній мапі подій-об’єктів-персон про імперію, сліди якої давно покрились прахом новітніх часів, щоб служити повчанням для наступних поколінь, що не бажають вчитися на гіркому досвіді пращурів.

Читати далі »

Київський (П'ятничанський) міст Вінниці

Сполучна ланка між минулим і майбутнім, як наочний приклад спадковості часів, в якому мудрістю народу вибрала оптимальне з наявного для економії грошей та часу.

Той, хто прийшов на трансформацію від простішого стану до останнього слова інженерної науки в ім’я прогресу через вимоги зручності і комфорту, як основної його рушійної сили.

Читати далі »

Поромна переправа на Кумбарах

Невеличка епохальна споруда, поява якої стала символом перетворення Вінниці з невеличкого провінційного містечка на крупний торгівельно-промисловий центр з розвиненою інфраструктурою.

Віха на згадку про ту далеку Вінницю заможну та ставну, яка бачила попереду лише прогрес та розквіт, а побачила голодомор, війну та руїну московських окупантів.

Читати далі »

Водозабірна станція Кумбариа

Гідротехнічна споруда, яку доля та людська уява перетворили на святині стіни, загорнуті в м’яку зелену ковдру парку Бригантина колишнього Замостя біля самого крайцю блакитної стрічки ріки.

Невеличка споруда перетворена до невпізнання на світанку нового тисячоліття, як символ переродження заради вищої мети.

Читати далі »