Північний віадук у Ворохті

Чаруючий раритет з минулого, якого майже не торкнулися вітри часу з жорстокими випробуваннями ХХ століття та людською байдужістю, яка на землі була і залишається їхньою найліпшою помічницею.

Велична споруда, одна з монументальних зарубок на історичній мапі подій-об’єктів-персон про імперію, сліди якої давно покрились прахом новітніх часів, щоб служити повчанням для наступних поколінь, що не бажають вчитися на гіркому досвіді пращурів.

Читати далі »

Київський (П'ятничанський) міст Вінниці

Сполучна ланка між минулим і майбутнім, як наочний приклад спадковості часів, в якому мудрістю народу вибрала оптимальне з наявного для економії грошей та часу.

Той, хто прийшов на трансформацію від простішого стану до останнього слова інженерної науки в ім’я прогресу через вимоги зручності і комфорту, як основної його рушійної сили.

Читати далі »

Поромна переправа на Кумбарах

Невеличка епохальна споруда, поява якої стала символом перетворення Вінниці з невеличкого провінційного містечка на крупний торгівельно-промисловий центр з розвиненою інфраструктурою.

Віха на згадку про ту далеку Вінницю заможну та ставну, яка бачила попереду лише прогрес та розквіт, а побачила голодомор, війну та руїну московських окупантів.

Читати далі »

Водозабірна станція Кумбариа

Гідротехнічна споруда, яку доля та людська уява перетворили на святині стіни, загорнуті в м’яку зелену ковдру парку Бригантина колишнього Замостя біля самого крайцю блакитної стрічки ріки.

Невеличка споруда перетворена до невпізнання на світанку нового тисячоліття, як символ переродження заради вищої мети.

Читати далі »

Палацевий міст в Хмільнику

Одна з унікальних родзинок палацево-паркового комплексу, як грандіозного задуму великого митця, який так і не був втілений до кінця похований під руїнами імперських амбіцій чергового керівника від Московії.

Дух Середньовіччя закарбований в величних арках на масивних пілонах серед неспішних вод Південного Бугу, як символ умиротворення та вічности тисячоліть української землі.

Читати далі »

Водяний млин в Меджибожі

Вірний страж та зброєносець мужнього воїна під мирним прикриттям дбайливого годувальника, який не одне століття вдало поєднував ці дві функції без збитку для жодної з них та користі міста на злитті двох річок.

Невеличка кремезна споруда, під невибагливим кам’яним панциром якої причаїлося велике українське серце селянина-працівника, який одразу бере зброю до рук після сигналу “до бою”.

Читати далі »

Австрійський залізничний віадук у Ворохті

Величний пам’ятник імперії, яка проіснувавши всього півстоліття, зникла з лиця землі, лишивши по собі нагадування величністю монументальної архітектурної спадщини у майстерному виконанні митців минулого.

Кам’яний велетень створений для єднання та зручності, як нагадування про височінь задумів, які за примхою долі так і не змогли стати реальністю, але лишили по собі слід на сторінках рукописної історії, щоб одного разу здійснитися.

Читати далі »

Вантовий міст в Одесі

Перший етап будівництва головної транспортної артерії першопричини існування чорноморської перлини, що став ще однією візитною карткою міста.

Струна одеського серця, в унісон якої звучить пульс міського життя, завмираючи і частішаючи в бурхливої симфонії сучасного українського життя.

Читати далі »

Тещин міст в Одесі

Тривіальна історія в зачаровуючому флері легенд і муарі романтичних сподівань, яких з кожним роком стає все більше, як і бажаючих залишити на його тендітних перилах сліди свого перебування.

Ретро, яке перетворилося на модерн, але не втратило своєї актуальності як і його відомий закордонний прототип в далекому місті Люксембург.

Читати далі »

Одеський порт

Затишна бухта, яка перетворилася на один з найбільших портів чорноморського узбережжя і породила одне з найпрекрасніших міст України з унікальним колоритом і неповторною привабливою розкішшю вічного курорту.

Житниця, що годувала пів-Європи і через століття починає повертати собі колишні славу в якості найбільшого чорноморського порту України.

Читати далі »