Річка Клебан-Бик

Мальовниче блакитне мереживо, що химерним павутинням затягло розлогий яр між крутими донецькими пагорбами, як нагадування простим смертним про безкраїсть фантазії матінки-природи з її мріями про незбагненне.

Річка з нетривіальний назвою у аристократично-вишуканому вбранні, крізь яку пройшла вся історія східноукраїнських земель, щоб кожного разу змінити їх до невпізнання для наступних поколінь.

Читати далі »

Джерело Золотий колодязь

Солодкий смак, який тамує жагу в найспекотніші дні одним ковтком, який вже четверте століття стоїть на сторожі здоров’я українців, який забути неможливо.

Джерело гідне найшановніших осіб оповите легендами та народною любов’ю, які встояли попри століття намагання східного сусіда стерти згадку про історію та бувальщину цієї родючої землі.

Читати далі »

Водоспад Дівочі сльози в Яремче

Кришталевий неспішний прозорий потік із солодкою, на відміну від солоного топоніму, водою, непередбачуваний і примхливий як характер тих, на честь кого йому дали ім’я, оповитий легендами та народною увагою, заколисканий співами вольних вітрів.

Тоненький голос карпатських гір, що дзюрчить чи рокоче залежно від настрою серед гущавини столітніх буків, як пісня про минуле і майбутнє у виборі сьогодення.

Читати далі »

Стежка Довбуша

Стежка багатьох релігій і однієї віри, в якій немає місця миттєвим примхам людини, а є вічна краса і спокій всесвіту застиглі кам’яними велетнями серед струнких силуетів смерек.

Гордий символ нескореності української волі, як матеріальне втілення справжньої людської душі предків, що передається з покоління в покоління в кам’яних оберегах Карпатських гір.

Читати далі »

Манявське лісництво

Три частини єдиного цілого лише волею людською умовно виокремлені кожне під своїм ім’ям з єдиною історією одного селища загубленого в глибинці Прикарпаття.

Благодать українського православ’я під покровом зеленого оксамиту вікових смерек та кришталевого голосу водоспадних струменів, яка ось вже восьме століття береже серце української національної ідеї.

Читати далі »

Азовське море

Наймілководніша дзеркальна гладь на планеті, якій люди дали честь іменуватися морем з безліччю імен, пов’язана довгою ниткою зі своїм прабатьком-світовим океаном через пів-континенту, три протоки, чотири моря і десятки країн.

Одна з двох українських здравниць, де солона вода і теплий пісок тисячоліттями дарують той п’янкий ковток спокою і відпочинку, який заряджає силою на довгі зимові місяці.

Читати далі »

Соснові культури

Дивовижна зелена перлина на жовтому оксамиті піску обласкана блакитним кришталем азовських хвиль, виплекана ласкою легких бризів, заколискована теплими променями південного сонця.

Чарівний аромат хвої з присмаком солоного морського вітру як п’янкий коктейль, що паморочить голову в усвідомленні величності природи над примарним світом сьогочасного людського життя.

Читати далі »

Цілющі джерела Терпіння

Подарунок з далекого минулого прийдешнім поколінням заради щастя здорового буття в коротку в історичних масштабах мить перебування на цій старій землі.

Одне з унікальних витворів природи злегка облагороджене людською рукою в красивому обрамленні мінливості пір року і постійне в своєму маленькому чаклунстві.

Читати далі »

Кам'яна Могила

Європейська скарбниця петрогліфів, яка дивом зберегла п’ятитисячний історію української землі очима її очевидців в малюнках і зображеннях на межі реальності і містики.

Чудо природи, як маяк вічності, серед безкрайнього українського степу, якому поклонялися і боготворили, а потім покрили пеленою забуття на довгі століття.

Читати далі »

Святогірський ліс

Зелена перлина Східної України, століттями обласкана теплим сонячним променям, оновлена прохолодою північних вітрів, напоєна водами стримконогої річки і… сильно пошарпана людською рукою.

Дорогоцінний спадок минулого, який багато століть служить невдячному людству, маленькими кроками йдучи в небуття, щоб колись назавжди припинити своє існування.

Читати далі »