Острозький замок

Його стіни – колись єдина запорука порятунку місцевих жителів у вихорі нещадних воєн, а нині – безмовне нагадування про колишню славу і велич Волинської землі, похованих десь поміж пожовклих сторінок її величності Історії.

Обладунки давно втомленого від війни лицаря, погляд на які ятрить минулі рани і не дає забути всіх ворогів, під якою б маскою вони зараз не ховалися.

Читати далі »

Замок в Новомалині

Гордість і трагедія видрукована на стародавніх кам’яних стінах як нагадування про всесилля безжального Хроноса над людськими пристрастями, амбіціями і сподіваннями.

Одинокий страж примарних врат з минулого в майбутнє, за плечима якого століття служби короні, якої більше немає, і а попереду – туман, де можливо не буде і його самого.

Читати далі »

Замок в Корці

Самотній відріг над долиною річки, що тягнеться аж до горизонту, і самотні остови фортечних стін як пам’ять про минулі битви та урочисту велич, які розвіяли по волинській землі вітру часу.

Вся картина багатства минулого, печалі сьогодення і туманності майбутнього написана на цегляній кладці, на дні каменях льохів, в лабіринті високої вежі.

Читати далі »

Замок Чарторийських у Клевані

Заможне місце на стику двох культур, що породило храм-фортецю на славу бога торгівлі Гермеса, як головного покровителя руху світу.

Його історія – черга метаморфоз, де військові обладунки змінювала чернеча ряса, а світоч знань перетворювався на останню надію стражденних, щоб завжди стояти на варті інтересів клеванького суспільства.

Читати далі »

Фортеця в Дубно

Потужні мури як гарантія миру і процвітання дубенських земель, що століттями забезпечували захист інтересів громадянського суспільства стародавнього міста серед неспокійних хвиль східноєвропейської політики і навали східних варварів.

Розкішний дар на вівтар бога торгівлі Гермеса, помахом руки якого дарується зліт до вершин багатства і могутності чи падіння в пучину животіння на задвірках життя.

Читати далі »

Окольний замок Луцьку

Історія волинської землі написана кров’ю, слізьми і вірою її жителів на стінах замку, який охороняє її серце.

Єдиний, що вистояв крізь бурі та шторми часу, велетень як самотнє нагадування про минуле, на руїнах якого народжувалася українська нація.

Читати далі »

Тараканівський форт

Величний витвір фортифікаційної науки, який лише один раз побував в бою, не дивлячись на всі бойові дії ХХ століття , що розгорталися на українській землі.

Потужна твердиня, що руйнується не гарматними снарядами і розривними кулями, а самим безжальним і сильним з існуючих на землі супротивників — величним Часом.

Читати далі »

Садиба Попових у Василівці

Казковий замок за дніпровськими порогами на краю Великого Лугу як тінь минулої епохи, в блиску і сяйві якої тьмяніли зірки світової архітектури.

Там, де ще витав козацький дух і вітер української свободи обдував обличчя, одним помахом руки запанувала сила і влада аристократії.

Читати далі »

Запорізька Січ

Вісім грізних твердинь української землі під одним личиною як втілення свободи й непокори народу перед лицем будь-якого ворога.

Символ двох століть опору відважних найсильнішим арміям Європи, коли на кону стояли честь, життя і доля цілого народу.

Читати далі »

Микулинецький замок

Кам’яна фортеця на місці стародавньої твердині, де гуляли полки Володимира Мономаха і Рюрика в протистоянні за свободу Галицької землі.

Привид колишньої могутності і луна запеклих боїв, що причаїлися за пустими очницями бійниць і оскалом квадратних зубців.

Читати далі »