Харківський університет радіоелектроніки

Колиска тих, за чиїми плечима встає сонце майбутнього і хто перетворює цей світ з усіма його чудесами на простій машинний код.

Одне з дітищ першого в країні політехнічного, яке за століття свій історії зробило квантовий стрибок на орбіту іншої реальності через будівництво і гірське діло до високих технологій.

Читати далі »

Жіноча гімназія Покровських в Харкові

Прагматика просвітництких класів і містика зовнішньої оболонки, як одвічний антагонізм світів духовного і матеріального, приведений у выдносний баланс рукою молодих геніїв від культури на зорі третього тисячоліття.

Унікальна будівля, де творець і творіння, майстер і вчитель, минуле і майбутнє сплетені в єдину гармонію танцю архітектури на одній з тихих міських вулиць.

Читати далі »

Особняк Лихоліта в Харкові

Розкіш одного приватного особняка поставлена на службу громадянському суспільству, щоб назавжди вписати ім’я його творця до анналів харківської історії.

Еклектична витонченість як наочний приклад поєднання не поєднаного і верховенства натхнення генія над історично складеними архітектурними догмами.

Читати далі »

Комплекс Гагаріна в Харкові

Архітектурна вишуканість поставлена на службу комерційним інтересам, в ексклюзивній витонченої рамці від самої природи з пологими зеленими схилами, блакитною стрічкою річки і теплим сонячним світлом.

Один з багатьох, але в своєму роді унікальний з історією загубленої десь в потаємних куточках часу, але тріумфуючий над його невблаганною руйнівною силою.

Читати далі »

Особняк купця Гулько в Харкові

Витонченість і тонкий смак на місці порожнечі, рукою майстра вдало вписаний в харківський інтер’єр початку XХ століття.

Комерційні інтереси у витонченій упаковці з ліпного декору та еркерних балкончиків, щоб зачаровувати красою і сп’яняти химерністю ліній, змусивши розстатися з чималою сумою для оренди.

Читати далі »

Харківський медичний університет

Колиска тих, хто несе на своїх плечах весь тягар відповідальності за здоров’я, а часом і життя, мільйонів жителів цієї планети в щоденній прозі буття.

Духовна спадщина грецьких лікарів на слобожанської землі, що стала Альма-матер для багатьох поколінь служителів людству до самозречення з крилами клятви Гіппократа за плечима.

Читати далі »

Прибутковий будинок Селіванова в Харкові

Сама незабутня перлина харківського містобудування як перший подарунок архітектора місту, яке відсипало зі своїх щедрот йому так багато і поставив ім’я в один ряд з найвидатнішими зодчими рідної землі.

Казка на яву українських степів в розкішних розсипах квітів, безкрайніх стрічках річок, нескінченності зміни дня і ночі застигла тонкою кам’яною пеленою на фасаді одного старого особняка.

Читати далі »

Садиба Ольховських в Харкові

Розкішна приватна резиденція, що колись знаходилася далеко за межами Харкова в витонченому муаровому покривалі величезного саду і духу щастя млості, яку час і люди, поступово відсуваючи межі міста, перетворили практично в околиці центру.

Одна з яскравих перлин древнього намиста слобожанської столиці загублена в надрах Залопані, що стала одою тонкого смаку і майстерності зодчого-творця.

Читати далі »

Інститут шляхетних дівчат у Харкові

Перші кроки жіночої освіти на слобожанської землі в витонченому особняку на тихій харківської вуличці, яке стрімким вихором через століття увійде в повсякденне життя і зробить гендерну рівність реальністю.

Одне з найблагородніших та світлих починань освіченого слобожанського суспільства, створене за покликом серця, а не корисливих мотивів, як яскравий показник його прогресивності і цивілізованості.

Читати далі »

Аптека Олександрівської лікарні

Одна з маленьких сходинок становлення цивілізованої медицини в місті на березі Лопані, яка ось уже півтора століття дарує його жителям надію і зцілення.

Відлуння того освіченого стародавнього світу, де правили бал наука, творення і мистецтво, щоб через тисячоліття воскреснути на українській землі на славу помічників перших лікарів.

Читати далі »