Чернівецький Поштамт

Символ старовинних традицій розповсюдження інформації та єднання, які передавалися з покоління в покоління, не дивлячись на зміни підданства та самого архітектурного лику міста, якому долею було призначено стати буковинською столицею.

Адміністративна велич в затишному куточку старого міста, яка без метушні та поспіху ось вже третє століття вправно виконує свої обов’язки, щоб місто не загубилося у вирії історичних подій, а його жителі не загубили пульс всесвіту.

Читати далі »

Прибутковий будинок по Кобилянській 12 Чернівців

Вишуканий шедевр, при створенні якого музи довгими днями, годинами, тижнями спочивали на плечі його автора, даруючи натхнення та наснагу появи лінія за лінією проекту на аркуші білого папіру, а бог торгівлі роками допомагав та оберігав власника, щоб його статків вистачило на втілення цього шедевру в життя.

Один з яскравих прикладів вдалої співпраці тандему архітектури та комерції, які залишили у спадок майбутнім поколінням один з шматочків пазлу чернівецької історії написаний незримими чорнилами на шпальтах її стін долями, подіями, фактами.

Читати далі »

Генеральський будинок в Чернівцях

Перша чернівецька кам’яниця, яка разом із своїм містом пережила всі його зльоти на вершину слави і багатства та падіння у безодню радянської окупаційної реальності, щоб нескорено постати на руїнах тої, що принесла Україні війну, смерть та сльози.

Вишукано-аскетична класика актуальна у всі часи за будь-якої влади як ототожнення найвищого ступеню елегантності, коли відкинуто все зайве і місце залишилося лише необхідному з естетичної точки зору.

Читати далі »

Будинок-корабель в Чернівцях

Будинок-легенда, будинок-загадка, будинок-шедевр, який давно перетворився на невід’ємну частину чернівецького ландшафту в якості його візитівки, що своєю славою може посперечатися з самою ратушею.

Величний корабель, який ось вже століття впевнено розсікає буремні хвилі міського життя, які оминають його обабіч, щоб продовжувати бігти в своїй щоденній метушні, не залишаючи і сліду за його кармою, а сам він залишався якорем стабільної впевненості в світанку нового дня.

Читати далі »

Румунський культурний центр в Чернівцях

Один з багатьох служителів бога комерції Гермеса на буковинській землі, які пліч-о-опліч ось вже друге століття стійко вартують на захисті однієї з основоположних свобод чернівецького суспільства, і разом з тим унікальний в неповторності своєї історії.

Духовний послідовник того, хто зник з невблаганної волі тоталітарного радянства і відроджений на його згарищі, як символ тріумфу справедливості демократичних цінностей над нікчемністю імперських амбіцій.

Читати далі »

Прибутковий будинок №7 по вул. Кобилянської

Все життя на сторожі комерційних інтересів свої власників він раз-у-раз змінювався і чепурився на догоду вибагливій публіці згодної платити свої гроші тільки за якісний товар в привабливій обгортці.

Актуальна у всі часи класика, вишуканість та велич якої ніколи не зможуть затьмарити будь-які новомодні тенденції шику та епатажу, бо дбайливо відшліфований століттями кожен елемент — це перлина, а цілісна картина з них — архітектурний шедевр.

Читати далі »

Губернаторський будинок в Чернівцях (готель “Weis”)

Адміністративне серце, звідки крок за кроком, будівля за будівлею серед диких карпатських лісів на світ з’явилось аристократичне диво під назвою Чернівці, достойні звання східної корони імперії, хоч остання вже більше і не існує.

Вишуканість класики, досконалість якої навіть бешкетник-Час не наважився зачепити своїм руйнівним крилом, вражений взаємною гармонійною зваженістю елементів та чарівною красою комплексу в цілому.

Читати далі »

Промислова школа Чернівців

Світоч знань епохи найбільшого розквіту буковинської столиці, як мовчазний пам’ятник часів прекрасної імперії творення та прогресу, що щезла в буремних потоках часу лишивши по собі на згадку лише розкіш архітектурної спадщини.

Один з таких не схожих один на одного шедеврів місцевого майстра, що увічнив його ім’я крізь століття у витончених класичних лініях величного храму служіння високим цілям науки та знань ось вже друге століття.

Читати далі »

Прибутковий будинок по Кобилянській №4

Скромний свідок народження новітнього міста, яке в своїх розкішно-мережаних шатах стало справжньою короною Буковини, щоб надихати та полонити душі митців та простих смертних чарівністю переплетіння минулого і майбутнього.

Сумлінний служник бога комерції Гермесу в розкішному мармуровому імперському вбранні чи пересічній незграбності радянського несмаку, щоб дарувати душі і тілу ковточок насолоди і щастя, перетворюючи на мить життя на омріяну казку серед сірості щоденного буття.

Читати далі »

Палац юстиції в Чернівцях

Віденська сецесія у всій витонченості своєї краси, за аристократичними шатами якої ховається сталеве серце справедливості буковинської Феміди; не дивлячись на змін офіційного статусу будівлі незримими крилами ось вже друге століття оберігає край від беззаконня та безправ’я.

Палац, навколо якого вирує життя сучасного мегаполісу, як один з найцінніших скарбів минулого імперії, що розчинилася без сліду в мареві гарматних залпів розпочатої Москвою та Берліном Першої світової війни.

Читати далі »