Залізничний вокзал в Чернівцях

Велична міська брама під захистом вісниці-Іриди, як ментальний переддвер’я вишукано-аристократичної перлини Буковини гідної корони самого короля.

Данина пам’яті могутній імперії, який вже більше століття не снує, та талановитим зодчим, що вписали своє ім’я золотими буквами на сторінки історії архітектури в якості останніх адептів віденської сецесії.

Читати далі »

Будинок з гастрономом по Миру

Архітектурний гігант монументалізму, яких похоронив під своїм бетонним саркофагом ті світлі спогади безтурботного маріупольського життя початку ХХ століття, коли міськими вулицями їздили фіакри, заводчани отримували гідну зарплатню, а горизонт був білим від суден на рейді.

Пам’ятник перших радянських п’ятирічок урбанізації, коли турбота про благо народу ще не відійшла на задній план під красивими гаслами із нульовим змістом та практичним застосуванням.

Читати далі »

Готель "Спартак" в Маріуполі

Найреспектабельніші апартаменти міста для вибагливих і не дуже панів, які пам’ятають імена відомих улюбленців публіки всієї країни та надійно охороняють іхні маленькі та великі таємниці.

Вершитель доль міжнародних угод під затишним дахом гостинного господаря, який протягом десятиліть працював на благо та розвиток Маріуполя та його мешканців, хоча і був вихідцем з далекого Апеннінського півострову.

Читати далі »

Будинок Лейба на Торговій

Його історія починалась казкою в яскравих барвах великого саду та запаморочливому запаху тютюну з павичами на внутрішньому дворі під розмірений стукіт теслярського інструменту.

Пошарпана часом велична архітектурна перлина, що колись першою зустрічала гостей міста в гирлі Кальміусу з боку великої землі.

Читати далі »

Селянський банк в Полтаві

Декорове оформлення в передбаченні нещасливої долі, що іноді малює майбутнє на віки вперед краще, ніж будь-який астролог.

Люті жахи під благородною личиною вишуканих фасадів, червоні від крові безвинних жертв, як колір їхніх стін, безжальні та байдужі, як погляд кам’яних гаргуйлів, що пильнують їхній центральний вхід.

Читати далі »

Таверна Натан Рябінкин

Матеріальне свідчення існування легенди, яка крізь століття виринула з темряви небуття завдяки підприємницькій ініціативі та небайдужості однієї маріупольської сім’ї, що вдихнула в неї нове життя та змусила працювати людську уяву.

Майстерно сплетене мереживо давньої таємниці в красивій обгортці сучасності, що так зачаровує та приваблює вразливих дітей ХХI століття.

Читати далі »

Маріїнська гімназія в Маріуполі

Світоч знань для маріупольських містянок кінця XIX століття, як перший реальний крок до справжньої цивілізації з її демократичними цінностями і рівністю всіх перед законом та людьми, не залежно від статі, раси, віросповідання.

Якір творення, який утримував місто в гирлі Кальміусу в найважчі моменти його існування, щоб серед зла та відчаю слугувати промінцем надії, що колись все зімнеться на краще.

Читати далі »

Аукціонний зал Рябінкина в Маріуполі

Храм вдячного удатного маріупольського комерсанта на славу богу торгівлі Гермесу, де молитвами слугував дзвін золотих монет, а рутикопотискання – присяганням на вічну відданість та служіння.

Бережений крізь полум’я війн, свавілля тимчасових правителів та байдужість людську двома кам’яними ликами на фасаді вічних духів-покровителей бізнес-інтересів один з пересічних міських обивателів із багатою історією під муаровим пилом століть.

Читати далі »

Ратуша в Івано-Франківську

Сакральне місце, котре століттями відбивало ритм франківського буття, змінюючи своє обличчя в догоду моді і лишаючись актуальним у всі часи, щоб місто продовжувало свій шлях крізь терни української історії.

Вартовий мирного існування Франківська, який з честю та гідністю виконував свої функції протягом століть, попереджаючи, захищаючи, прикрашаючи та надихаючи.

Читати далі »

Готель "Континенталь" в Маріуполі

Посивілий старець з молодою душею як символ вічності перероджень міста в гирлі Кальміусу і спадковості його поколінь крізь століття буревіїв, які стрясають українську землю.

Пам’ять з минулого, що проступає крізь пелену сучасності, тонкими контурами витонченого декору і духом присвяченій культури у величі дволикого Януса, точкою заломлення якого служить земля.

Читати далі »