Вінницька жіноча гімназія

Величний страж світлого шляху всесвітньої мудрості, який нарешті був відкритий для прекрасної половини людства через століття опору московського окупаційного керівництва, що завжди грало на боці невігластва.

Архітектурна перлина, якій долею судилося пройти крізь чималі випробовування на своєму життєвому шляху, але так і залишитися вірнопідданою її величності Освіти попри жах руйнування та перетворення, що приготували їй невгамовні люди.

Читати далі »

Готель Француа у Вінниці

Породження довгої безкровної війни двох протиборчих тіньових партій впливу вінницького фінансово-політичного світу кінця XIX – початку XX століть та пліток про приїзд вінценосця, яким так і довелося були втіленими в життя.

Переможений і переможець архітектурних баталій, в топку яких були кинуті величезні кошти та енергія сотень людей, щоб стати кам’яним пам’ятником могутньої україно-французької коаліції.

Читати далі »

Садиба полицмейстера Райгнерца

Затишна оселя одного із стовпів дорадянського вінницького суспільства, де він відпочивав від службових справ та зла, яке прийшло в цей всесвіт в людській подобі, щоб творити свою чорну справу під сонцем.

Витончена перлина венеціанського зодчества з усіма притаманними йому рисами, що загубилася в тиші старої вулички одного з наймальовнычиших українських містечок, переживши на своєму віку війни та занепад, але не втративши свого зачаровуючого шарму.

Читати далі »

Вінницький Будинок організацій (облрада)

Полотно соціального проекту, покладеними мазками на яке пишалися визнані майстри архітектурної справи, як підтвердження увічнення свого ім’я лавровим вінком творця у великій книзі українського зодчества за відсутності реального підпису.

Величний архітектурний пам’ятник індустрії, якій платила данину сама недоторкана комуністична партія країни переможного люмпену в якості визнання домінування реального сектору економіки над примарною політичною «величчю».

Читати далі »

Садиба Вілінського в Вінниці

Злетам та падінням його кар’єрі позаздрить найнепостініший, так багато образів він встиг приміряти за свою столітню історію, при цьому примудрившись зберегти свій унікально-вишуканий ліпний декор крізь дві світові війни та байдужість радянських часів.

Унікальна маленька перлина намиста вінницької архітектури, над якою зглянулися час і люди, щоб вона своєю первинною красою служила єднальною ланкою між щасливими минулим і майбутнім крізь всі жахи радянського небуття.

Читати далі »

Готель Франція в Вінниці

Інтригуюча архітектурна перлина, через стіни якої пройшли тисячі життів щасливої Вінниці, від якої в третьому тисячоліття лишилися лише головний фасад та історія з надією на не менш яскраве майбутнє.

Стримана вишуканість з легкими мазками розкоші, що перетворюють звичайну будівлю на шедевр, який так виділяється на тлі сусідньої міської забудови.

Читати далі »

Особняк Кумбарі в Вінниці

Яблуко розбрату, за яке схрестили свої мечі один з найзаможніших місцевих комерсантів та вінницька влада, щоб битися до перемоги заради «бель вью» та насолоди душі.

Цегляна еклектика, як наочне втілення прав на володіння в красивій обгортці зеленого шовку високого берега Південного Бугу, яку не змогли похитнути дві світових війни та сім десятиліть радянської байдужости поруч із безвідповідальністю.

Читати далі »

Готель Райхера в Вінниці

Самобутня унікальна архітектурна перлина міської забудови пам’ятна в хатніх клопотах пересічних вінничан, яке так відрізняється від нарочито-ділового вбрання сучасності.

Маленька частина великої імперії однієї сім’ї вінницьких магнатів-готельєрів, бізнес яких охоплював всю дозвільну сферу візитерів від проживання до розваг, перебудована в стилі начала епох.

Читати далі »

Будинок з еркером у Вінниці

Стара архітектурна перлина, яка серед гомону сучасного сьогодення якорем стабільності зберігає пам’ять про іншу Вінницю, вулицями якої прямували карети під зазивні оклики продавців та шурхіт довгих спідниць вельможних пані, які чинно здійснювали променад зі своїми красенями-кавалерами.

Домінанта старого Середмістя, яка пережила різні часи і багатьох своїх господарів, щоб залишатися завжди актуальною в нагадуванні про майстерність одного зодчого, ім’я якого давно стер бешкетник-час.

Читати далі »

Реальне училище в Барі

Світоч неординарних знань, одні з яких несли світло та добро, а інші – смерть та руйнування душ, щоб потім десятиліттями спокутувати свою провини перед суспільством, вдягнувшись в шати добропорядного благородства.

Альма-матер, яка заклала підвалини для народження великого науковця-творця, який назавжди вписав її ім’я разом із своїм на сторінки української історії через переосмислення фізичної хімії як складової неосяжного всесвіту.

Читати далі »