Прибутковий будинок Лихоніна в Харкові

Архітектура на службі у меркантильного бога комерції, який ось уже понад століття заманює в свої сіті людські душі химерною вишуканістю фасадів, що обіцяють солодку млість кожним завитком, поки весь світ тримають на своїх плечах його титани.

Історія півсторічних шукань балансу між архітектурою і бізнесом, що породила на світ унікальний комплекс з барокової оболонкою і ренесансним серцем.

Читати далі »

Будівля ради гірничопромисловців у Харкові

Сполучна ланка між минулим та майбутнім технічного Харкова як життєствердна рушійна сила буття, яка рухає і корифеям від промисловості, і юним поколінням винахідників.

Дві долі волею випадку сплетені воєдино, щоб породити одне з чудес міської архітектури в стилі неоренесансу під пильним поглядом каріатид і вензелями давно зниклого союзу.

Читати далі »

Особняк Добриніної в Харкові

Витонченість бароко в самому серці сучасного мегаполісу, як голос з прекрасного минулого, де чарівні муар і шовк, циліндри і сюртуки, манери і виховання формували характер майбутньої другої столиці України.

Одна з нот архітектурної забудови в життєствердній сонаті харківського буття, за пишним фасадом якої заховані десятки маленьких людських історій як незліченні крупинки яскравою картини історії одного міста.

Читати далі »

Третя чоловіча гімназія Харкова

Храм знань, який стояв за плечима багатьох видатних харків’ян як надійний оплот фундаментальних знань на сторожі громадянських інтересів і суспільного добробуту.

Третя гілка того, що через століття перетворить Харків в просвітницьку Мекку Східної України, слава про яку швидко ступила далеко за межі кордону однієї держави.

Читати далі »

Приватний особняк М.К. Уткіна в Харкові

Скромна резиденція того, чиїми стараннями в Харкові відбулося не одне добре діло за щедрістю душі і совісті громадянина.

Маленька перлина, прихована від сторонніх очей зеленню Гоголівською та фасадами своїх монументальних сусідів, щоб зберегти пам’ять про творця і творця незаслужено забутому на курній полиці історичних літописів.

Читати далі »

Харківська Торгівельна біржа

Від комерції до мистецтва, від царизму до рад, від пересічності до величі через терни переродження з легкої руки одного майстра, який в сірості побачив майбутнє.

Народжений тієї короткої миті історії, коли архітектура вже перетнула межу за якою були лише безликість і уніфікація, але поцілунок натхнення ще торкався чола зодчих.

Читати далі »

Пам'ятник Шевченко в Харкові

Один з найпрекрасніших пам’ятників Кобзарю в світі, де автор і його герої, життя і вигадка пліч-о-пліч протистоять суворої дійсності за правду, за волю, за козацьку долю.

Честь і совість українського народу як вічне нагадування уроків історії, котрі так нав’язливо Московія віками змушувала забути, але народна пам’ять крові назавжди закарбувала в своїх генах.

Читати далі »

Особняк на Благовіщенській 15 Харкова

Від розкішної резиденції для приватних осіб до служби на благо майбутнього в якості дозвільного центру для юних сердець, де пошук себе стає життєвим вибором.

Одна таємниця в розкоші муарової пелени захована від очей обивателів щоб одного разу показати світу свою історію десь звичайну у своїй невигадливості, але унікальну і неповторну як кожна доля.

Читати далі »

Слобідсько-Українська гімназія в Харкові

Завжди на службі науки, навіть під химерно-легковажним нальотом кондитерської, щоб повстати з попелу в монументальності сталінського декору, поховавши на довгі десятиліття пам’ять про то колишнє щасливе життя.

За крок від науки до меркантилізму, за подих між війною і миром, життя та небуття в історії однієї будівлі на древньої харківської вулиці.

Читати далі »

Харківська Перша чоловіча гімназія

На службі суспільству як головна сполучна ланка міста з великою землею чи в ореолі світла наук і знань з благородною місією освіти молодого покоління заради прогресу і творення.

Застигла в камені класика, в скромній чарівності якої вся принадність ненав’язливості і скромність вишуканості стилю.

Читати далі »