Мазанчевська кам'яниця

Один в ряду багатьох, але по-своєму унікальний, адже в його зовнішності крок за кроком відбивалася індивідуальність його господарів протягом багатьох століть.

Молодий і старий як вдалий штрих актуальності життя в усі часи, без якого неможливо уявити той унікальний образ столиці Галичини, в якому є місце всім віковим групам, надіям і прагненням.

Читати далі »

Львівська ратуша

Адміністративне серце галицької землі, внутрішній хронометр якого ось вже сьома сторіччя відраховує секунду за секундою львівської історії, дбайливо зберігаючи пожовтілі документи як свідчення минулих часів.

Центр одою з найбільш всесвітньо відомих українських площ, який дисциплінує навколишній простір, підкреслюючи індивідуальність кожної з сорока чотирьох перлин свого намиста.

Читати далі »

Будівля волосного правління в Голобах

Маленька перлина дерев’яного зодчества загублена в глибинці волинської землі, щоб вірою і правдою служити адміністративним центром села, задаючи темп його життя протягом століть.

Бароко в обробці народних умільців як симбіоз двох тенденцій розвитку української архітектури в кінці XIX століття, що породили на світ свій неповторний індивідуальний стиль, який яскравими рисами осяяв зорю нового століття.

Читати далі »

Надбрамний корпус в Голобах

Химерний швейцар величної перлини, яку не пощадив час, але залишив дві родзинки як вічне нагадування про суєтність буття і непідвладність людині всього сущого на землі.

Залишки колишньої розкоші і могутності тих, хто пішов у вічність, забравши із собою згадки про прекрасну епоху розквіту, коли під звуки нестаріючого вальсу тут шуміли пишні бали і великосвітські раути.

Читати далі »

Особняк Алчевських в Харкові

Скромна заміська італійська вілла в самому серці українського міста, побудована для одного з найбагатших підприэмцыв імперії і людини з величезною душею.

Витончена архітектурна перлина минулого поставлена на службу реальній влади країни кривавих катів.

Читати далі »

Харківський університет мистецтв

Той рідкісний випадок, коли зовнішня оболонка і внутрішній вміст сплелися в єдиному танці муз, щоб породити на світ геніїв від культури, імена яких житимуть у віках.

Найрозкішніша перлина в архітектурному намисті слобожанської столиці, яка стала візитівкою свого архітектора і назавжди вписала ім’я свого творця в аннали харківської історії.

Читати далі »

Особняк Гольберга в Харкові

Романтичний модерн там, де височіла перша лінія оборони харківської фортеці як продовжувач традицій і пам’ять про славне військовому минуле слобожанських земель.

Найяскравіший пам’ятник одного з творців міста на Лопані загублений в глибині скромної заїківської забудови, що опромінює променями справжнього діамантового блиску сірі дні буденності.

Читати далі »

Будівля Земельного банку в Харкові

Витончено-химерна хмара ренесансного муару для відвідувачів, який повинен був зачарувати, переконати в солідності установи, і залізне серце комерційного розрахунку всередені.

Один з кращих шедеврів одного харківського архітектора, в кожному закрутку якого відчувається божественна рука генія, а всі його творіння носять на себе незабутню розкіш його індивідуальності.

Читати далі »

Школа Христини Алчевської в Харкові

Світоч емансипації слобожанської землі, який висвітлив дорогу і дав крила десяткам тисячам тих, кого імперське чоловіче суспільство категорично не визнавало в якості повноправних членів суспільства.

Справа всього життя яскравого першопрохідника на шляху пізнання для самих незахищених, яка поставила її ім’я на один щабель зі світовими світилами просвітницької науки.

Читати далі »

Харківський університет

Плід єдиного пориву освіченого українського суспільства, за який ось уже два століття вдячні нащадки не перестають дякувати своїм пращурам.

Крок, який вивів пересічний губернське місто в ряди найбільш освічених культурно-освітницьких центрів Східної Європи та визначив його майбутнє на багато століть вперед.

Читати далі »