Уманське музичне училище

Той кому господар готував долю пересічного міського обивателя, але витівник-Хронос перетворив на храм високої музики, через який прекрасне вічне увійшло в души багатьох поколінь українців.

Новий погляд на архітектуру в контексті національної культури, де романтична романська готика майстерно вписана в українську еклектику початку ХХ століття.

Читати далі »

Комплекс компанії Ельворті в Умані

Монументальний пам’ятник підприємницької ініціативи з поглядом у майбутнє, який разом з країною так і не став палацом прогресу та творення, через імперські амбіції та пиху можновладців від Московії.

Величний колос в класичних шатах на одній із старих уманських вуличок, що губляться в охайної зелені з солодким присмаком річкового бризу.

Читати далі »

Пожежна частина Умані

Достойний подовжувач справи захисту міста від одного з найстрашніших ворогів всього живого, палкі обійми якого стискають до смерті, а поцілунок – відбирає подих.

Одна з перших місцевих впорядкованих служб, яка стоїть на захисті життя та безпеки містян та гостей вже друге століття, сумлінно виконуючи свій почесний обов’язок крізь всі буревії умнського буття.

Читати далі »

Будинок садівників Софіївки в Умані

Білий лебідь застиглий на вершині пагорба над дзеркальною гладдю софійських ставів, в мить готовий зірватися, щоб крилами турботи огорнути свої дітище та захистити від усіх негод цього буремного світу.

Витончений взірець класичної архітектури загублений в зелені однієї міської вулиці, що веде до прекрасного серця старої Умані.

Читати далі »

Готель Савой в Умані

Колись найпрестижніший чотиризірковий готель Умані в найпочеснішому місці поряд з міською управою, який на своєму віку пережив чимало своїх тимчасових володарів, поставши з попелу війни.

Витончено-стримана цегляна перлина, як взірець високого смаку класичних форм актуального у всі часи та при любій владі.

Читати далі »

Прибутковий будинок Векслера в Умані

Скромна споруда, яка зовсім недавно дивилася у прірву небуття пустими очима вікон, а зараз хизується ярким вбранням нової фарби та активною участю у житті сучасного міста.

Чудовий приклад актуальності витонченого мистецтва у всі часи тим більше, якщо це український модерн, який лише дивом зміг пробитися та зберегтися при тотальній московській диктатурі спочатку царизму, потім червоного люмпену.

Читати далі »

Прибутковий будинок Грінберга в Умані

Затишний притулок мудрості віків “діти – квіти майбутнього”, закарбованій на пожовклих сторінках старих книг, в пам’яті поколінь, досвіді та вміннях, заради яких варто жити на зло всім перепонам сьогодення.

Посивілий модний франт у вічному бажанні досконалості ідеального буття на службі у освіти талановитої молоді часом незграбної, часом метушливої, часом занадто діжиталізованої… і такої прекрасної в своїй недосконалості.

Читати далі »

Університет садівництва в Умані

Тріумф єднання генія природи та таланту людини, який народив на світ чудо на ім’я Софіївка, яка вже скоро як два століття зачаровує світ грою напівтонів своєї зелені під кришталевий спів водяних струменів.

Альма-матер поколінь митців, які своєю працею переворушують українську землю квітучий сад, спадкуючи мудрість минулого в симбіозі з досягненнями майбутнього.

Читати далі »

Торгівельні ряди Умані

Серце старої Умані, яке століттями задає ритм життя всій окрузі, слугуючи уособленням мінливого обличчя зміни епох та настроїв тимчасової влади задля твердження своєї непідкореності та тріумфу справжньої історії.

Маленький шматочок історії, який протистояв руйнівним хвилям амбіцій та неправочинних дій, щоб стріти розквіт справжньої української незалежності.

Читати далі »

Торгівельно-промисловий банк Умані

Центр комерційної справи, що своєму віку пережив чимало тимчасових організацій і власників, яких вже нема, а ті — далеко, з кожним наступним поколінням все більше розширяючи свої площі вглиб колишнього внутрішнього двору.

Монументальній прихильник класичних форм, як матеріальний приклад втілення аксіоми “попит народжує пропозицію” хай і з порушенням єдності стилю, але в гармонійному поєднанні комплексу.

Читати далі »