Будівля механіко-технічного училища в Маріуполі

Результат урбанізації портового Маріуполя і перетворення його на майбутнього металургійного гіганта, за якого на протязі ось вже другого століття ламають списи сильні світу цього.

Одне з багатьох в ряду лінійки навчальних будівель міської забудови з відмінними ознаками згідно свого рангу і неповторним романським декором, що виділяють його серед інших.

Читати далі »

Маріупольська Олександрівська чоловіча гімназія

Перші паростки середньої маріупольської освіти виплекані невсипущими працями однієї безмежно відданої своїм місту і справі людини, яка заради цього пожертвувала своїм комфортом європейської Варшави і почала все з нуля.

Величний цегляний особняк, створений за останнім словом науки і техніки початку ХХ століття для багатьох поколінь маріупольських творців від науки, які уславили ім’я рідного міста.

Читати далі »

Контора Рябінкіна в Маріуполі

Маленький витончений особняк як частина великого комплексу, хоч сполучні нитки між ними і розірвані безжально. людською рукою в епоху тотальної радянської байдужості.

Античні боги і середньовічні лицарі на сторожі будинку, господар якого давно відійшов у кращий світ тіней, прихопивши з собою розгадку таємниць свого майна такого різного і унікального за своєю архітектурою, але все ще об’єднаного його ім’ям.

Читати далі »

Будинок Коваленка в Маріуполі

Один з численних елементів міського ландшафту звичайний в своїй простоті і неповторний у своїй історії, як будь-який з тих, кому пощастило вижити попри всі випробування жорстокості Хроносу.

Тендітні в контексті часу стіни, нетлінні в контексті неординарних людських доль, що пронизали їх.

Читати далі »

Особняка Гофа в Маріуполі

Маленький старовинний особнячок в самому серці міста, що приміряв на себе безліч амплуа, витончений у своїй первозданності і по сучасному актуальний в своїй черговій ролі.

Тіні десятків доль за фасадом витонченої класики, як символ благопристойності з умінням зберігати обличчя в найважчі життєві моменти наперекір навіженому натовпу.

Читати далі »

Вище жіноче училище в Маріуполі

Одне з творінь століття, що обіцяло стати вінцем освіти, а перетворилося на сім десятиліть трагедій і втрат для українського народу.

Храм знань, що надавав притулок найбільш нужденним у важкі історичні моменти, коли на горизонті світився лише тонкий промінець примарної надії на демократію, свободу, мир і спокій.

Читати далі »

Будинок Юр'їва в Маріуполі

Абсолютне зло в красивій обгортці старовинного особняка, як два діаметрально протилежних лики сутність буття, сконцентровані на маленькому клаптику землі під суворим поглядом космічної нескінченності.

Витонченість творіння невідомого зодчого, зіпсоване в меркантильній гонитві за додатковими квадратними метрами при безперечній перевазі продовження буття.

Читати далі »

Будинки зі шпилями в Маріуполі

Головні пілони брами до серця міста Марії, ось вже яке століття ширяючого в туманному серпанку на гребені пагорба над блакитною гладінню Азовського моря, як символічний зв’язок між минулим і майбутнім крізь білий шум віків.

Два колоса півстоліття служили точкою відліку маріупольського буття, доки їм на зміну не заступив величний храм, що затьмарив собою всі інші на донецько-приазовській землі.

Читати далі »

Прибутковий будинок Мінаша в Мелітополі

Витончена класика в пишній пелерині архітектурного декору кінця XIX, яка так об’ємно малює душу старого міста ось вже століття прекрасну в печалі свого в’янення і вічно молоду в паростках нового покоління.

Один з епізодів одночасно гордої і сумної історії однієї сім’ї, як довга сага про мінливість буття і багатоликый суті долі.

Читати далі »

Таврійський агротехнологічний університет в Мелітополі

Довгий шлях вздовж наукової стежки від початкової освіти до вершин просвіти в одній з найбільш необхідних в усі часи на українських просторах сфері господарювання.

Величний лебідь мелітопольської архітектури, крила якого поривають майже цілий квартал, підпорядковуючи, надихаючи і прокладаючи шлях у майбутнє, щоб рідна земля не сходила з цивілізованого шляху розвитку і прогресу.

Читати далі »