Надвірнянська ратуша

Земля давно обітована, але на такому обмеженому клаптику, що одна епоха майже повністю стирає сліди попередньої, щоб розчистити історичне полотно для фарб майбутнього.

Величний символ високого статусу вільного міста, який виборювали лише одиниці безкраїм прагненням жити за своїми правилами та самим вирішувати подальшу долю, а вітри часу не одноразово намагалися знищити.

Читати далі »

Снятинська ратуша

Символ міста, який уособлює собою всю велич двохтисячорічної історії міста, яка закарбувалася матеріальними артефактами, але на документальні сторінки потрапила лише за княжої доби.

Високе муроване підтвердження високого статусу серед зеленого оксамиту прикарпатських просторів, як одвічне намагання людини закріпити своє домінування над природою витонченістю ліній та вибагливістю форм.

Читати далі »

Чоловіче реальне училище Вінниці

Замок з старих українських казок в самісінькому центрі ділової Вінниці, де в чудернацьких закрутках спочивають духи історії, лише на мить сполошено прокидаючись від дзвінкого молодого сміху чи гучного автомобільного гудка.

Храм науки та просвіти, який служить на благо міста вже друге століття, щоб омріяне майбутнє стало реальністю з урахуванням помилок і досвіду минулого.

Читати далі »

Будинок Мар'янчика в Вінниці

Взірцевий приклад міщанської забудови з її дбайливістю, тонким розрахунком та ґрунтовністю, яка допомагала більшості її представників на всіх теренах України пережити важкі часи московської окупації та гірки події з нею пов’язані.

Представник купецтва монументальний в моїй приземкуватій архітектурі та чарівний в своїй забаганці відповідати вишуканості стиля, якій на порозі третього тисячоліття зберігає десь в закутках своєї пам’яті образ старої розкішної Вінниці.

Читати далі »

Повітове казначейство Вінниці

Будівля на околиці, що перетворилася на одну з самобутніх намистин Середмістя, перемірявши всі запропоновані мінливою владою іпостасі, щоб врешті-решт навченій досвідом стати зберігачем місцевої історії для майбутніх поколінь.

Аскетична класика – як вимушена необхідність, взірець тонкого стилю – як дотримання професійної честі навіть в обмежених фінансових умовах.

Читати далі »

Архів реального училища Вінниці

Пересічність та унікальність переплетені рукою майстра для звичайної адміністративної споруди, як доказ високої майстерності та гордості за свою професію.

Стара будівля з молодим серцем, яке бережно з рук в руки передавали юнаки з покоління в покоління, щоб воно в достойному вигляді зустріло світанок третього в доказ вічності життя на український землі.

Читати далі »

Готель "Палас" в Вінниці

Маленький палац, буцымто виринувший з дивовижної казки на сучасній центральній міській вулиці Вінниці, як нагадування про реальний вік поважної пані, яка з’явилася на мапі України не одне століття тому.

Вишуканий ренесанс в переосмисленні ХХ століття в якості взірця непідвладності часу генія мистецтва, який у всі часи залишається актуальним.

Читати далі »

Прибутковий будинок Мар'янчика

Вишуканий стиль та функціональність в наймальовничишому куточку старої Вінниці, де духи минулого спочивають в тихому зеленому мереживі старих дерев під дзвінкий щебет міських птахів.

Адаптована до реалій початку ХХ століття перлина архітектури, в якій елементи в стилі модерн вдало вплетені в осучаснену класику, а використання кожного сантиметру площ – раціональне та оптимально-необхідне.

Читати далі »

Міська дума Вінниці

Центр активності виру міського буття Вінниці, роль якого скоригував час, але пам’ять про велике майбутнє і досі живе в закрутках вензелів та пишному оздобленні лаврових гірлянд білої зали.

Велич античного модерну на самому піку його розквіту, який нещадної рукою перервав червоний люмпен з його нездатністю до творення прекрасного в нестачі щирості душевної, простої людської толерантності, поваги до кропіткої роботи інших.

Читати далі »

Окружний суд Вінниці

Той, хто повернувся до своїх витоків та покликанню крізь всі мінливості долі непростого для української землі ХХ століття, щоб на світанку третього тисячоліття служити уособленням непохитності справедливого судочинства вільної України.

Заковане в рамки більш пізніх добудов адміністративне серце старої Вінниці, яке продовжує оберігати спокій містян від усіх буревіїв історії в тиші зелених алей та неспішній течії життя старого центру.

Читати далі »