Благовіщенська церква Ковеля

Перша православна святиня княжого міста, яка за півтисячоліття неодноразово воскресала з попелу, щоб після атеїстичного забуття переродитися в новому вигляді для благих справ.

Твердиня християнства в серці волинської землі, що розділила разом з містом багато століть радощів і печалей, символізуючи собою стародавні витоки, біля яких починалася його історія.

Читати далі »

Костел архангела Михайла в Голобах

Колись величний осередок католицизму в глибинці волинської землі, який не пощадили люди, а час старанно зберіг до моменту, коли в Україну разом зі свободою повернулася релігійна толерантність і почався довгий період її відновлення.

Дар магнатської родини католицькій громаді як вічне нагадування про широту душі перших власників з аристократії Речі Посполитої.

Читати далі »

Церква Георгія Переможця в Голобах

Два століття опори і надії православної громади Голоб крізь військові бурі двадцятого століття і духовні злидні червоних рад, що як якір тримали її в неспокійному світі сучасності.

Величний дар мецената тим, перед ким він ніс моральну відповідальність за благополуччя і процвітання колишнього королівського маєтку на волинській землі, закарбований на віки в камені.

Читати далі »

Трьохсвятительська (Гольбергівська) церква

Матеріальне втілення долі і віри однієї людини, перед якими відступають всі споруджені суспільством перепони заради високої мрії, що стала реальністю.

Столичний храм на слобожанськый землі в обгортці витонченості староруських майстрів та любові своїх парафіян, які тричі відчайдушно виривали свою твердиню духу з лап агресивного атеїзму.

Читати далі »

Покровський монастир Харкова

Найстаріша архітектурна перлина Харкова, виплекана першими поселенцями в кращих традиціях українського храмового зодчества, де кожен елемент унікальний, а комплекс в цілому є неповторним шедевром, що ознаменував початок нової епохи.

Духовне серце слобожанської землі, яке століттями задавало тим життя всієї східноукраїнської землі в гармонії і мирі, не дивлячись на постійне втручання московитів.

Читати далі »

Церква цариці Тамари в Харкові

Нова православна перлина на слобожанської землі в хмарах барокових завитків та легкості архітектурних ліній, як тріумф майстерності над одвічними канонами, де немає місця умовностям, а є лише політ фантазії і натхнення.

Храм як всепрощальний глас небес, перед якими не владні людські закони, щоб душа знайшла спокій, і мир запанував у серцях залишилися на землі.

Читати далі »

Храм Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові

Яскравий символ толерантності і віротерпимості в самому центрі сучасного міста, який споконвіку стояв на православній землі, як наочна відміна від тих, хто століттями намагався привласнити історію українців підміною понять і відвертою брехнею.

Велична готика в обрамленні сучасності як один з самобутніх харківських шедеврів, за плечима якого покоління тих, хто прийшов на слобожанську землю як творець, а не руйнівник.

Читати далі »

Храм ікони Богородиці "Стягнення загиблих" в Харкові

Пам’ять про заручників та жертв радянської солдатчини загиблим в імперському угарі московських амбіцій, котра ніколи не рахувалася з цінністю людського життя при розв’язанні своїх локальних воєн.

Химерний храм як вічна молитва за душі загиблих на чужій війні харків’ян в ім’я тої, чиїм заступництвом багато з мучеників совісті повернулися додому неушкодженими.

Читати далі »

Університетська церква в Харкові

Духовний наставник і хранитель вселенської мудрості для незміцнілих молодих душ, oj прагнуть пізнання в пошуках свого шляху.

Душа величезного наукового потенціалу Харкова, яка своїм крилом зберігала його від мирських негод і дрібних негараздів заради прогресу і майбутніх поколінь українців, що вирвали свободу з пазурів московського орла.

Читати далі »

Храм Жон-Мироносиць у Харкові

Давня історія в новеньких стінах з накрохмаленого ажурe під золотом куполів і глибоко. синявою слобожанського неба.

Двічі народжений, багатойменний він з’явився на околицях Харкова, а опинився в самому його серці, щоб служити вічним нагадуванням про силу людської волі і безвладність її над історичною долею.

Читати далі »