Церква цариці Тамари в Харкові

Нова православна перлина на слобожанської землі в хмарах барокових завитків та легкості архітектурних ліній, як тріумф майстерності над одвічними канонами, де немає місця умовностям, а є лише політ фантазії і натхнення.

Храм як всепрощальний глас небес, перед якими не владні людські закони, щоб душа знайшла спокій, і мир запанував у серцях залишилися на землі.

Читати далі »

Храм Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові

Яскравий символ толерантності і віротерпимості в самому центрі сучасного міста, який споконвіку стояв на православній землі, як наочна відміна від тих, хто століттями намагався привласнити історію українців підміною понять і відвертою брехнею.

Велична готика в обрамленні сучасності як один з самобутніх харківських шедеврів, за плечима якого покоління тих, хто прийшов на слобожанську землю як творець, а не руйнівник.

Читати далі »

Храм ікони Богородиці "Стягнення загиблих" в Харкові

Пам’ять про заручників та жертв радянської солдатчини загиблим в імперському угарі московських амбіцій, котра ніколи не рахувалася з цінністю людського життя при розв’язанні своїх локальних воєн.

Химерний храм як вічна молитва за душі загиблих на чужій війні харків’ян в ім’я тої, чиїм заступництвом багато з мучеників совісті повернулися додому неушкодженими.

Читати далі »

Університетська церква в Харкові

Духовний наставник і хранитель вселенської мудрості для незміцнілих молодих душ, oj прагнуть пізнання в пошуках свого шляху.

Душа величезного наукового потенціалу Харкова, яка своїм крилом зберігала його від мирських негод і дрібних негараздів заради прогресу і майбутніх поколінь українців, що вирвали свободу з пазурів московського орла.

Читати далі »

Храм Жон-Мироносиць у Харкові

Давня історія в новеньких стінах з накрохмаленого ажурe під золотом куполів і глибоко. синявою слобожанського неба.

Двічі народжений, багатойменний він з’явився на околицях Харкова, а опинився в самому його серці, щоб служити вічним нагадуванням про силу людської волі і безвладність її над історичною долею.

Читати далі »

Жирардовська мануфактура в Харкові

Витончені товари для заможних панів і будь-який каприз за кошти розбещеного замовника в вишуканих інтер’єрах галантереї в самому серці столиці Харківської землі.

Шлях довжиною в століття від заступництва бога торгівлі до зберігача історії слобожанської православної віри, крізь терни радянського атеїзму та дві світові війни.

Читати далі »

Озерянський храм Харькова

Храм однієї ікони, незримий світло якої допомігло йому вистояти крізь століття тяжких випробувань і безбожних гонінь, щоб промінь віри не згас в серцях незломлених і допоміг їм дожити до світлого дня справжньої свободи.

Рання Візантія на українській землі застигла в витонченість малюнка цегляної кладки та плетінні віконних шропсов як життєстверджувальна пісня правонаступності часів через роки не підвладна людських пристрастей.

Читати далі »

Вознесенський катедральний собор Ізюма

Серце Ізюмської єпархії, яке б’ється в унісон з ритмом міського життя вже не першу сотню років, то завмираючи здавлене безжальною рукою атеїстів, то прискоруючи біг на вільних просторах української землі.

Четвертий за рахунком хранитель святого лику, як останньої надії для тисяч вірян, що стікаються з найвіддаленіших куточків України попросити у Богородиці милості для себе і своїх близьких.

Читати далі »

Преображенський собор Ізюму

Виплекана часом колиска сили духу міста, що її породило, полку, котрий її захищав, щоб на зорі третього тисячоліття служити нагадуванням нащадкам про подвиги предків, які віками боролися і гинули за свободу рідної землі.

Живе втілення історії міста, написаної на її кам’яних стінах шрамами війни і радістю реставрації щасливих годин.

Читати далі »

Хрестовоздвиженський (Миколаївський) храм Ізюма

Дві душі і одна сутність, яка сконцентрувала під своїм крилом їх давню мудрість століть, щоб жити і змінюватися разом із містом її оточуючим.

Маленький храм ізюмської душі, де творення і доброта правлять бал, де завжди живе надія, де кожен знаходить те, що дає сили жити з гордо піднятою головою і гідністю українця.

Читати далі »