Костел Серця Ісуса в Чернівцях

Старий та мудрий не за сутністю, а по духу чернечого ордену, для якого був побудований з використанням сучасних технологій і матеріалів майже новітнього часу, але в дусі, від якої сам факт появи відстояв на віки і віки.

Нетлінна краса готичної витонченості з середньовічною патиною аскетизму, яка спонукає прокидатися голос предків в омріяних спогадах, яких не було, та уявних реаліях, які відбувалися не з тобою.

Читати далі »

Вірменська церква в Чернівцях

Довгоочікувана виплекана тисячами перлина сакрального зодчества, на яку громада великої Австро-Угорської імперії збирала по крихтах, щоби вірменське серце буковинської столиці не припинило своє биття.

Птах-фенікс, якому після десятиліть забуття вистачило сил відродився в колишньому вигляді, стряхнувши радянський морок з кінчиків пір’їв своїх незримих крил, щоб стати одним з символів нової генерації духовності та просвіти.

Читати далі »

Менонітська церква в Грушівці

Останній штрих для формування олександрівського менонітського осередку, як самостійної адміністративної одиниці в доказ превалювання духовного творення над його матеріальним втіленням на догоду просвіти та науки.

Храм, що пережив час, щоб повернути християнські цінності душам тих, кого сім десятиліть окупаційна московська влада намагалася відвернути з шляху милосердя і добра.

Читати далі »

Миколаївська (Іванівська) церква в Дружківці

Цегляне обрамлення дружківського релігійного світу щедро подарована громаді тими, кого по праву можна назвати прабатьками сучасного міста, яке з плином часу так і залишило десь в глибині своє слов’янське єство, закладене європейськими комерсантами на зорі епохи українського промислового буму.

Хранитель стародавніх християнських традицій місцевого центру запорізького козацтва, які попри все випробовування пережили століття утисків та переслідувань, щоб відроджувати українську духовність після семидесятирічного мороку московського атеїзму.

Читати далі »

Благовіщенська церква в Благодатному

Духовний осередок, якому Час вже намірив більше півтораста років, щоб зберегти надію на відродження української землі через повернення до витоків її сили, попри багато століть намагання їх знищити.

Той, хто пройшов свій шлях відродження до кінця, випивши повну до країв чашу горя та випробовувань разом із своїм народом-творцем.

Читати далі »

Троїцька церква в Приморському

Найстаріший із збережених білий діамант сакральної архітектури запорізької землі, який вже котре століття береже християнську душу маленького курортного містечка попри всі нищівні буревії витівниці-Історії.

Християнська святиня в місті, яке мало стати головним мусульманським, але так і залишилося назавжди українським.

Читати далі »

Собор Петра Могили в Маріуполі

Витончена унікальна перлина азовського узбережжя, блакитний петриківський розпис якої наче бризки хвиль лагідного моря, що за помахом чарівної палички застигли на її вибілених жарким сонцем стінах.

Духовне серце українського Маріуполя, як матеріальний символ повернення до своїх прадавніх витоків через три століття поневірянь, крові та байдужість, що принесли Приазов’ю московські окупанти.

Читати далі »

Собор Володимирської ікони Пресвятої Богородиці в Нововасилівці

Величний парафіяльний храм в маленькому селищі під Бердянськом, який вишуканістю та досконалістю своїх форм дасть фору будь-якому столичному собору з його великою паствою та немалими грошима.

Плід спільних зусиль однієї окремої громади, як приклад якісної користі конкурентної боротьби задля єдності та миру на користь суспільних інтересів.

Читати далі »

Монастир пророка Іллі в Яремче

Відтворена рукою майстра невеличка дерев’яна намистина храмових карпатських згардів, яка встояла проти руйнівної війни та безжальної тоталітарної машини, але як примара розтанула від ударом руйнівного полум’я, щоб відродитися птахом-Феніксом в попередньому вигляді, затвердивши тріумф віри над стихією.

Той осередок духовності, який ось вже котре десятиліття береже тендітну яремчанську душу всупереч всім буревіям та випробовуванням бешкетника-Часу.

Читати далі »

Церква Успіння Богородиці в Яремче

Одна з дерев’яних перлин в самому серці Карпат, як наочне нагадування про ті давні часи, коли Яремче тільки-но виборювала свою славу гірського курорту Східної Європи під прапором Австро-Угорської імперії.

Маленький храм серед доль і подій, які давно пішли в світ тіней, залишивши по собі невивчені уроки історії, за які і новітнє покоління українців платить життями своїх дітей.

Читати далі »