Спаський собор Павлограду

Витончена святиня збудована на крові і нерукотворному диві одним з найбільших меценатів міста за всю історію його існування в ім’я віри в небесне заступництво і надії на порятунок.

Велична серце павлоградської землі, яке ось вже друге століття захищає його душу в лихі часи і радіє в короткі миті процвітання.

Читати далі »

Храм святого Володимира в Павлограді

Святиня пам’яті про загиблих на виробництві трудівників хімічного підприємства, створена за підтримки і на кошти його керівництва на рубежі тисячоліть.

Маленька каплиця, як один із символів повернення української землі до духовних витоків свободи після семи століть рабства і семи десятиліть войовничого атеїзму.

Читати далі »

Преображенська церква Львова

Тричі змінювавший своє амплуа величний храм, відродившись на руїнах місіонерської святині, що не догодила черговій окупаційній владі.

Скромний класицизм при пишному сакральному єстві як матеріальне втілення релігії, що відкриває для своїх послідовників яскраві барви світу, непомітні для простих обивателів.

Читати далі »

Львівська церква Параскеви П'ятниці

Храм Святих П’ятниць, як один із символів войовничого галицького православ’я, яке зі зброєю в руках сім століть стоїть на сторожі рідної домівки від тих, хто прийшов в Україну з мечем рухомий чи користю або ненаситними амбіціями.

Один з кращих представників романської готики України, де кожен елемент – витвір мистецтва, а головна перлина – унікальний художній ансамбль, якому мало знайдеться конкурентів в Східній Європі.

Читати далі »

Монастир францисканок у Львові

Парадний лик неоготики в зеленій огранці як візитна картка одного з колишніх передмість древньої галицької столиці, про архітектуру якої написано набагато більше слів, ніж про його скромну чернечу долю.

Красива історія служіння Всевишньому, обірвана безжальної рукою атеїстів від рад, на білі аркуші якої нові рядки кладе рука братів у Хресті вже зовсім іншої конфесії.

Читати далі »

Церква святого Миколая у Львові

Найстаріша опора православ’я на львівській землі, яка ось уже сім століть протистоїть всім примхам Хроноса з його підтримкою людських амбіцій, жадібності, підлості й підступності.

Той, хто пам’ятає княжий Львів таким, яким яким він був в кращі часи свого розквіту і хто зустрів зорю відновленої української незалежності з високо піднятим прапором православ’я над покатоличеною галицькою землею.

Читати далі »

Стрітенський костел монастиря кармеліток у Львові

Розкішна перлина як єдине нагадування про жіночій чернечий ордені, який війни і диктатура чергових окупантів виганяли з української землі, але щоразу повертався на славу добра і миру до рідної домівки.

Витончена розкіш бароко з нальотом сивої давнини, яка виграла запеклий бій з часом, щоб нагадати про християнські цінності в XXI столітті.

Читати далі »

Монастир кларисок у Львові

Святиня ордена, який до останнього боровся за своє існування на львівській землі, але так і не зміг встояти проти державної системи черговий країни-окупанта.

Цілий багатий світ розкоші мистецтва під аскетичною оболонкою, який століттями захищав місто, що дало йому притулок, як подяка і кара в споконвічній війні людських амбіцій.

Читати далі »

Костел Марії Сніжної у Львові

Найстаріший католицький храм львівської громади, який за сім століть разом з містом збільшив свої простори, але так і не змінив первісної суті, надихаючи простотою своєї аскетичною краси.

Львівська сакральна пам’ять, яку так посилено намагалися стерти радянські окупанти для нейтралізації генетичної пам’яті українського народу, але так і не змогли перемогти голос крові предків.

Читати далі »

Монастир святого Онуфрія Львова

Той хто протистоїть вітрам часу, не змінивши ні на секунду букві своїх обітниць, з тих пір, як львівської землею правили князі і Україна була органічною частиною європейської спільноти.

Той хто пережив всіх тимчасових правителів від окупантів, щоб другий раз зануритися в милостиві промені радості свободи і незалежності української землі.

Читати далі »