Музей-садиба Котляревського в Полтаві

Надихаюче місце, де народжувалася казкова класика української літератури, щоб назавжди закарбувати в історії та в серцях людей ім’я її автора, як одного із засновників сучасної національної літератури.

Білі стіни з різьбленими сволоками в мальовничому вбранні розкішного саду, серед квітучих гілок якого десь задрімала душа українського народу, щоб одного разу прокинутися від вікового сну мудрішою, прийнявши очищення через розуміння свого коріння.

Читати далі »

Музей-садиба Пирогова у Вінниці

Місце зародження найгуманнішої сфери сучасного такого жорстокого та непередбачуваного суспільства, як вічний пам’ятник одній людині з великим серцем.

Затишна давня садиба на півдні сучасного метушливого міста, де здається, що час зупинився в прекрасну епоху творення та добра і не було всіх тих жахіть ХХ століття, через які пройшла Україна, щоб отримати свою незалежність.

Читати далі »

Маріупольський краєзнавчий музей

Відображена в тисячах великих і малих артефактів маріупольська історія довжиною в мільйони років, яку зібрали під одним дахом купка ентузіастів і щасливий випадок археологічних знахідок.

Піщинка у тимчасових рамках історії, яка зберігає під своїм крилом минуле для уроку майбутньому, за що була заплачена найвища ціна – людське життя.

Читати далі »

Мелітопольський краєзнавчий музей

Непростий шлях до себе через терни негараздів непростого століття, які зробили його мудрішим і гармонічнішим у новій іпостасі хранителя старовини після витончено-вишуканості на службі комерції.

Ностальгія за часами, коли в світі панувала гармонія і бал правили музи на одній з вулиць сучасного міста нагадуванням про вічні цінності, які не продаються в догоду миттєвим правителям.

Читати далі »

Великоанадольський музей лісу

Історія однієї чарівної казки, що руками людини стала дійсністю на пустельних просторах Дикого Поля, де століттями лише гуляв лише дикий вітер та шуміли степові ковила, як символ і перша віха нової епохи змін.

Витончена архітектура, під нальотом сивої давнини, як краще втілення лику зберігача старожитностей в обрамленні пухнастою хвойної зелені лісу їм оспівуваного і захищеного крізь все бурі лихоліть і злої волі Великого Хроносу.

Читати далі »

Археологічний музей Одеси

Найперший і один з найбагатших міських зберігачів старожитностей країни, багату колекцію якого не змогли знищити всі роки московського протекторату і дві світові війни.

Вся історія Північного Причорномор’я від давнини до сьогодні застигла в бурштині часу дивовижними артефактами, аналогів яким часом не знайдеш ні в одній точці земної кулі.

Читати далі »

Національний музей у Львові

Величний хранитель старожитностей як один зі світочів відродження української нації на своїй землі після семисот років штучного забуття під пильним контролем іноземних окупантів.

Сучасний витвір архітектурного мистецтва в серці старовинного міста, без якого, хоч і позбавленого свого первинного розкішного оздоблення, немислима зараз головна артерія столиці Галичини.

Читати далі »

Харківський історичний музей

Стіни, що дбайливо зберігають історію харківських витончених мистецтв під заступництвом муз, як яскравий доказ творчої складової слобожанського суспільства і його патріотичних почуттів.

Законодавець моди на музеї для міст і сіл української землі, хто родився за примхи однієї людини і досяг свого нинішнього високого статусу завдяки сотням її послідовників.

Читати далі »

Харківський художній музей

Скарбниця світової художньої спадщини в ажурній скриньці еклектики загублена в зелені однієї зі старих міських вулиць серед розкоші магнатських маєтків.

Одне з творінь великого харківського майстра самобутнє і унікальне, в якому весь він до останнього барокового закрутка.

Читати далі »

Музей-садиба Рєпіна в Чугуєві

Колиска таланту і невичерпна криниця натхнення для одного з найзнаменитіших художніх талантів України і простого чоловіка на ім’я Ілля Рєпін.

Благе починання з третьої спроби народжене в ім’я великого сина Чугуєва, що стало тим зерном, яке перетворило місто на березі Дінця на великий культурний центр, зібравши під своє крило всі більш-менш значущі місцеві пам’ятники та раритети.

Читати далі »