Музей-садиба Пирогова у Вінниці

Місце зародження найгуманнішої сфери сучасного такого жорстокого та непередбачуваного суспільства, як вічний пам’ятник одній людині з великим серцем.

Затишна давня садиба на півдні сучасного метушливого міста, де здається, що час зупинився в прекрасну епоху творення та добра і не було всіх тих жахіть ХХ століття, через які пройшла Україна, щоб отримати свою незалежність.

Читати далі »

Маріупольський краєзнавчий музей

Відображена в тисячах великих і малих артефактів маріупольська історія довжиною в мільйони років, яку зібрали під одним дахом купка ентузіастів і щасливий випадок археологічних знахідок.

Піщинка у тимчасових рамках історії, яка зберігає під своїм крилом минуле для уроку майбутньому, за що була заплачена найвища ціна – людське життя.

Читати далі »

Мелітопольський краєзнавчий музей

Непростий шлях до себе через терни негараздів непростого століття, які зробили його мудрішим і гармонічнішим у новій іпостасі хранителя старовини після витончено-вишуканості на службі комерції.

Ностальгія за часами, коли в світі панувала гармонія і бал правили музи на одній з вулиць сучасного міста нагадуванням про вічні цінності, які не продаються в догоду миттєвим правителям.

Читати далі »

Великоанадольський музей лісу

Історія однієї чарівної казки, що руками людини стала дійсністю на пустельних просторах Дикого Поля, де століттями лише гуляв лише дикий вітер та шуміли степові ковила, як символ і перша віха нової епохи змін.

Витончена архітектура, під нальотом сивої давнини, як краще втілення лику зберігача старожитностей в обрамленні пухнастою хвойної зелені лісу їм оспівуваного і захищеного крізь все бурі лихоліть і злої волі Великого Хроносу.

Читати далі »

Археологічний музей Одеси

Найперший і один з найбагатших міських зберігачів старожитностей країни, багату колекцію якого не змогли знищити всі роки московського протекторату і дві світові війни.

Вся історія Північного Причорномор’я від давнини до сьогодні застигла в бурштині часу дивовижними артефактами, аналогів яким часом не знайдеш ні в одній точці земної кулі.

Читати далі »

Національний музей у Львові

Величний хранитель старожитностей як один зі світочів відродження української нації на своїй землі після семисот років штучного забуття під пильним контролем іноземних окупантів.

Сучасний витвір архітектурного мистецтва в серці старовинного міста, без якого, хоч і позбавленого свого первинного розкішного оздоблення, немислима зараз головна артерія столиці Галичини.

Читати далі »

Харківський історичний музей

Стіни, що дбайливо зберігають історію харківських витончених мистецтв під заступництвом муз, як яскравий доказ творчої складової слобожанського суспільства і його патріотичних почуттів.

Законодавець моди на музеї для міст і сіл української землі, хто родився за примхи однієї людини і досяг свого нинішнього високого статусу завдяки сотням її послідовників.

Читати далі »

Харківський художній музей

Скарбниця світової художньої спадщини в ажурній скриньці еклектики загублена в зелені однієї зі старих міських вулиць серед розкоші магнатських маєтків.

Одне з творінь великого харківського майстра самобутнє і унікальне, в якому весь він до останнього барокового закрутка.

Читати далі »

Музей-садиба Рєпіна в Чугуєві

Колиска таланту і невичерпна криниця натхнення для одного з найзнаменитіших художніх талантів України і простого чоловіка на ім’я Ілля Рєпін.

Благе починання з третьої спроби народжене в ім’я великого сина Чугуєва, що стало тим зерном, яке перетворило місто на березі Дінця на великий культурний центр, зібравши під своє крило всі більш-менш значущі місцеві пам’ятники та раритети.

Читати далі »

Краєзнавчий музей Чугуєва

Тритисячолітня історія причаїлася під скромно личиною звичайного будинку, що співає хвалебну оду Хроносу в знак подяки за збереження слідів минулого для наступних поколінь.

Пересічна маленька деталь міської архітектури, історія життя якої настільки звичайна, що залишилася непоміченою хроніками, але отримала свій лавровий вінок, коли на її поріг ступила нога часу, відображена в артефактах минувшини.

Читати далі »