Світ кольору хакі на "Техно-хобі 2012"

Хто ж в дитинстві не грав у солдатиків або не затівав локальної війни з використанням іграшкової бойової техніки? Напевно не багато були позбавлені цього задоволення. Але є особливий світ фанатів-ентузіастів, які не змогли розлучитися з захоплюючим світом життя в мініатюрі, розгортаючи рік за роком, лист за листом черговий бій.

І ось цей світ війни в мініатюрі постав перед очима здивованої публіки – це на декількох десятках квадратних метрів Маріупольського міського центру і культури ім. Архипа Івановича Куїнджі 22 – 23 вересня цього року суміш епох і просторів на Міжнародній виставці-конкурсі стендового моделювання “Техно-хобі 2012” (фоторепортаж).

Мініатюрне поле битви або п’єдестал вшанування легіонерів, солдат на привалі чи червоноармійці під дулами німецьких автоматів, шпигун часів Холодної війни або шофер загиблого всюдихода, захоплені в момент сильного емоційного сплеску кожною рисою обличча, помахом руки змушують засумнівається в тому, що це не людина, рукою всемогутнього генія Творця перетворена на мініатюру самого себе, а не плід копіткої багатогодинної праці та натхнення простого смертного.

Тут зброя, обмундирування, техніка, відтворені з точністю професійної майстерності, де кожна деталь, навіть не доступна глядацькому погляду, вражає своєю ідентичністю оригіналу. І, не дивлячись на конкурсну основу, кожен з експонатів виставки “Техно-хобі 2012” будь то літак або танк, БТР або крейсер – витвір мистецтва, який в збільшеному зображенні можна прийняти за справжню бойову техніку, хоча це всього лише лист картону або жерсті, що ожив під рукою майстра.

Непросто журі обирати переможців серед настільки високопрофесійних, зроблених з такою любов’ю конкурсних моделей, де навіть досвідчене око навряд чи знайде відмінності мініатюр від оригіналів на розташованих поруч же фотографіях. Авіація і бронетехніка, флот і військова мініатюра – застигла за велінням художника мить життя, де немає переможців, переможець (тим більше у війні) – саме Життя, а хвала творцям – це самі унікальні виставкові експонати, які змушують тріпотіти чоловічі серця первородним інстинктом боротьби і перемоги.

23-09-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментування цієї статті закрите.