У зв’язку з недбалим ставленням київської влади до своїх обов’язків зі збереження культурних пам’яток міста, ЮНЕСКО відмовив Андріївської та Кирилівської церквам в статусі пам’ятників світової культурної спадщини.
Таке рішення було прийнято фондом після того, як київська міська адміністрація поставила під загрозу існування іншого пам’ятника, включеного до реєстру фонду – Софії Київської. Нагадаємо, що цей пам’ятник архітектури почав поступово руйнуватися після просідання грунту в результаті зведення в буферній зоні собору елітних житлових будинків.
Тисячі срібних струменів в променях сонця переливаються всіма кольорами веселки на білому піщанику – це диво, яке змушує тремтіти серце і повертає нас у дитинство, коли, скинувши взуття, ми бігали під ними.
Жителям і гостям Черкащини міська влада подарували можливість поспостерігати як білі шматки каменя перетворюються на диво під назвою фонтан. У рамках, що проводиться в місті фестивалю каменю, на очах у глядачів з 7 по 28 серпня створюються вісім фонтанів, які після закінчення будуть включені і срібні струмені будуть радувати своєю тихою музикою дітвору і дорослих.
Нарешті Київська мерія згадала про свої обов’язки зберігача історичних пам’яток столиці України. Зокрема було екстрено зупинено хаотична забудова території біля Софії Київської – пам’ятника Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ця знаменна подія відбулася завдяки втручанню цієї організації в варварське ставлення влади до одного з найпрекрасніших пам’ятників архітектури України.