Три змії та спадкоємець трону

Вимушене ув’язнення на вершині скелі в печерному місті Кирк-Ор, виснажене військо, порожня скарбниця, все зростаюче обурення підданих – всі ознаки занепаду правлячої династії, коли вже не залишається сил для боротьби і лише надія на чудо дає сили жити. Такі були реалії життя правлячої династії кримських ханів під проводом Менглі I Гірея.

І ось прекрасний день, вдале полювання, багата здобич, втомлений принц крові в тіні дерев біля річки Чурук-Су. Ніхто й припустити не міг, що цей звичайний день стане доленосним для правлячої династії Гіреїв.

Перед очима відпочиваючого в прохолодній тіні юнаки на берег виповзли два змії, між якими зав’язалася запекла боротьба. В ході тривалої непримиренної сутички одна з них зрештою почала швидко втрачати бойовий запал. Виснажена вона готова була скласти голову перед переможницею, але в кульмінаційний момент на горизонті з’явилася третя представниця сімейства зміїних. Розпалена жаром бою майже-переможниця напала на прибулицю, і сутичка розгорілася знову.

Тим часом повалена змія, зібравши останні залишки сил, у виснаженні опустилася в прохолодні води річки в надії потонути або відродиться. І сталось диво – через мить вона повернулася на берег зціленою як в мить свого творіння.

Був то сон на яву чи дійсність уві сні утруднявся сказати сам провидець, обраний долею – один з молодших синів правлячого хана – Сахіб I Герай, але знак небес він трактував вірно. Їх роду, гнаному золотоординськими військами Шейх-Ахмед шаха, судилося скоро відродиться з волі більш могутнього супротивника – Оттоманської Порти, яка перервала тривалий поєдинок з безрадісним кінцем між двох одвічних суперників. Вплутавшись в бійку Османська імперія, в обмін на присягу Криму на безпідданство, змістила годині терезів на користь кримського ханства і послужила початком кінця колись жахливого ворога всієї Європи – Золотої орди.

На місці знаменної події в знак поваги до волі небес було закладено одне з чудес України – Бахчисарайський палац, якому визначено було ще століттями оберігати і захищати рід кримських ханів Гіреєв від всіх мінливостей долі.

15-08-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Три змії та спадкоємець трону