Золочівські тамплієри

Тамплієри. Найзагадковіший і могутніший лицарський орден середньовічної Європи. Він панував над королями і єпископами, тримаючи в своїх руках всі нитки клубка під назвою «висока політика». І так само таємничо канув у небуття під звуки гучного голосу французького короля Філіпа Красивого, який, захопивши з собою весь свій рід Капетингів, незабаром пішов услід за ними на Страшний Суд.

Орден храмовників зник у безодні часу так само швидко, як і вознісся на гребінь багатства, могутності і слави, але залишив після себе багато таємниць і загадок, які зберігають свої секрети навіть через пів-тисячоліття під надійним замком.

Дві з них (а може дві ланки одного ланцюга?) Нині знайшли свій притулок в стінах Золочівського замку, де серед зелені палацового парку покояться два величезних валуни з готичним тайнописом, один з яких містить лише зашифрований текст, а другий – два переплетених вінки (квітковий і терновий) та отвір на їх перетині.

Історія їх появи в стінах колишньої королівської резиденції не таємниця – їх доставили з околиць села Новосілки у зв’язку з великою історико-культурною цінністю. Таємниця ж схована за готичними символами, переміжними пунктиром, але розгадати її вочевидь вже не вдасться, бо (навіть якщо розшифрувати напис) це мало що дасть – камені-послання були запозичені зі свого вікового ложа без якої-небудь попередньої фіксації місцерозташування.

Але в народі вперто ходять легенди про незчисленні скарби тамплієрів, які безслідно зникли зі сторінок історії в згарище багаття на Єврейському острові серед холодних хвиль Сени, що поглинуло його ватажків та їхні знання. За однією з версій два таємничих золочівських валуна і є дороговказна карта до багатства і могутності ордену Храму. Можливо тут по далі від жадібності і властолюбства королів і пап на безкраїх просторах українських степів зберігається те, що не дає спокійно спати вже багатьом поколінням шукачам багатства і вічного життя – філософський камінь, видобутого, згідно легенди, біля Гробу Господнього засновниками ордену Гюго де Пеном і Готфрідом Сен-Омером.

А поки таємниця їх прихована за сімома печатками, з’явилася нова легенда, згідно з якою якщо стоячи обличчям до каменів загадати заповітне бажання і провернути вказівний палець в отворі каменю з вінками на сто вісімдесят градусів навколо своєї осі, то воно не неодмінно виповниться.

29-09-2012 Вікторія Шовчко

Обговорити статтю в спільноті

Поділитися в FacebookДодати в TwitterДодати в Telegram

Коментар

Залишити коментар

Відповідь на Золочівські тамплієри