Історія
Чергова масштабна програма заселення східної України вихідцями з середньої смуги Росії для асиміляції непокірного українського населення, яке перебралося на простори Дикого Поля починаючи з XVII століття в пошуках свободи на рідній землі, в 1859 році стало однією з причин появи на карті Мелітопольського повіту невеликого селища Новопилипівка.
Спочатку його населення складали державні селяни з невеликою кількістю німців-менонітів, яким у вчення віддавали молоде покоління. При цьому його основним заняттям селян було землеробство з ухилом в зерноводство, городництво, садівництво та виноградарство із застосуванням здебільшого ручних знарядь праці.
І хоча за оцінками сучасників другої половини XIX століття населення відрізнялося працьовитістю і було заможним, власного храму православна громада не мала, у зв’язку з чим була приписана разом із сусідньою Новопавлівкою до великої парафії села Терпіння.
Думка про спорудження власної церкви почала отримувати реальних рис для православних вірян Новопилипівки лише на зорі нового ХХ століття. Зібраних по крупицях коштів з різних джерел в результаті вистачило на будівництво невеликої однонавової святині на честь Різдва Пресвятої Богородиці в північній частині селища.
Звичайно ж в роки радянської влади храм був закритий і пристосований під соціальні потреби – не могла ж центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча» мати під своїм покровом святиню напів-забороненої релігії. Так що, навіть переживши дві світові вони, святі стіни фактично втратили свою сакральну сутність за цей час.
Довгий період відродження почався після здобуття Україною незалежності в 1991-ому. Поступово стараннями місцевої пастви над храмом оновилася покрівля, прорізи зайняли нові вікна та двері, а прихрамова територія була огороджена парканом. Станом на зараз Різдвяно-Богородичний храм може похвалитися якщо не повним оновленням, то вже точно закінченістю рис.
Архітектура
Побілений по червоноцегляній кладці невеликий витягнутий, наближений до прямокутника (невелике нашарування обсягів, що відкреслює окремі його елементи) периметр з гранованою апсидою на північному сході церкви Різдва Богородиці в псевдо-руському стилі розташований в північній частині головної вулиці села.
Головною особливістю церкви є велика кількість декоративних архітектурних елементів виконаних в техніці фігурної кладки: масивні профільовані кокошникоподібні архівольти на напівколонах трьох входів і віконних прорізів, кутові пілястри, аркатура, ширинковий пояс, підвіконня на консолях, лобовий карниз та обрамлення спарених арок надбудови над бабинцем під пірамідальною покрівлею.
Додаткова інформація
Адреса: Україна, Запорізька обл., с. Новопилипівка, вул. Леніна, 156.
Як дістатися
Автотранспортом по трасі Е105 (Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта), а потім Т0401 (Дніпро – Гуляйполе – Пологи – Токмак – Мелітополь). Далі прямувати крізь Новопилипівку по головній до церкви Різдва Богородиці.
Громадським приміським автотранспортом з Мелітополя, що прямує через Новопилипівку (північний напрямок Терпіння – Старобогданівка). У селі від зупинки до храму кілька хвилин ходу.